Skocz do zawartości
Forum

Herbata z cytryną a rakotwórcze związki


Gość majmoja

Rekomendowane odpowiedzi

W liściach herbaty znajduje się glin, który jest szkodliwy dla zdrowia. 25% glinu przedostaje się do naparu, podczas zalewania liści wodą. Jednak w takiej postaci jest on nie przyswajany. Sytuacja się zmienia gdy do herbaty dodamy cytryny. Zachodzi wtedy reakcja w wyniku której powstaje cytrynian glinu, który jest przyswajalny. Glin odkłada się w mózgu co przyczynia się do występowania choroby Alzheimera

Odnośnik do komentarza

Tak, picie z cytryną bylo zdrowe dopoty dopoki jacys (pewnie amerykanscy) naukowcy nie odkryli, ze jednak jhest szkodliwa. A slyszalam jeszcze, ze kola jest dobra na zoladek! nie wiem, ja tam nadal pije swoja ulubiona herbatke z cytrynka;)

Odnośnik do komentarza

Oj tam ludzie to juz do reszty zglupieli, od tylu lat byla zdrowa a tu nagle sie okazuje ze rakotworcza moim zdaniem to ludzie juz sami nie wiedza co jest zdrowe a co nie. Ja tam juz od kilku lat nie slucham naukowcow, a szczegolnie nie ufam tym amerykanskim badaniam, pilam i bede pila herbate z cytryna, na pewno jest zdrowsza niz ich coca-cola.

Odnośnik do komentarza

No, cóż... życie to w 100% śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową (jak określił je kiedyś Zanussi) ergo cokolwiek by człowiek jadł, lub czegokolwiek by nie jadł i tak ta nieuleczalna przypadłość skończy się zejściem śmiertelnym. Więc...?!

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem to jakaś ściema... No ludzie... Herbata zdrowa, cytryna też, nie dajmy się zwariować. A jak ktoś serio się tak cyka to może kupić po portsu czarną herbatę o smaku cytryny np. Teekanne, smakuje prawie jakby się samemu zrobiło.

Odnośnik do komentarza

Gościu rdza 100% prawdy i dlatego "naukowcy" o tym nie piszą( nie informują). A z tym cytrynianem glinu to prawda. Lepiej pić wodę z cytryną też wspaniały smaczny napój, zwłaszcza czczo. Cytryna mimo kwaśnego smaku jest zasadotwórcza i przynosi ulgę przy refluksie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...