Skocz do zawartości
Forum

Ból kręgosłupa i nóg oraz kłucie w klatce piersiowej przy nadwadze


Gość ka...13

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o Pomoc walcze z nadwaga od malego mama 27 lat 165 wzrostu i 110kg jest mi bardzo ciezko juz stosowalam wszystkich mozliwych diet tabletek jedne co pomogly to byly to MERIDIA obecnie nie pracuje jestem z dzieckiem w domu stosuje cwiczenia mozna powiedziec ze nic nie jem a na wadze przybiera co jest ze mna prosze o pomoc siedze wieczorami czytam wszystko o szybkim i dobrym odchudzaniu nawet nie mama ochoty a dalsze zycie jest taki moment ze sie zalamuje jak widze osoby szczuple i ubrane w to co bym ja chciala zalozyc .Mieszkam w Wielkiej Brytani chodzilam po lekarzach ale oni tu na to nie patrza ze maam 110kg robia z toba dopiero cos jak wazysz pol tony. Robilam soebie badania krwi na cukier i tarczyce i wyniki wyszly ksiazkowe PROSZE O POMOC CO MAM ROBIC jest juz mi ciezko boli mnie strasznie kregoslob jestem po cesarce urodzilam dziecko 2 lata temu bola mnie nogi kluje mnie pod lewa piersia czasem sciska w klatce prosze o porade z gory slicznie dziekuje za pomoc kasia.

Odnośnik do komentarza

Twoje objawy najprawdopodobniej biorą się ze znacznej otyłości. Twoje BMI wynosi 40,4 co skazuje na otyłość kliniczną. Z racji tego możesz starać się o leczenie w specjalistycznych placówkach. Zapytaj oto swojego lekarza i nie daj się mu zbyć.
Oprócz tego powinnaś przejść na dietę. To, że nic nie jesz nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ organizm przestawia się na tryb kumulacji bo uważa, że ,,nastały ciężkie czasy".
W związku z tym powinnaś jeść małe posiłki co 2 -3 godziny a kaloryczność jadłospisu powinna miec okło 1200-1400kcal. To ureguluje pracę układu pokarmowego, dodatkowo przyspieszy metabolizm oraz organizm nie będzie już kumulował na zapas. Pamiętaj tylko o tym aby nie podjadać między posiłkami. Ostatni posiłek jesz przed na 3 godziny przed snem. Kolacja nie powinna być ciężkostrawna ani zbyt duża. Porcje posiłków powinny być małe.
Unikaj jedzenia tłustych rzeczy, potraw do przyrządzania, których zostały użyte duże ilości tłuszczu oraz potraw smażonych. Zrezygnuj tak samo z tłuszczy pochodzenia zwierzęcego. Jedz chude mięso, ryby i drób. Z wędlin wybieraj te które nie są tłuste. Do przyrządzania potraw wybieraj tłuszcze roślinne takie jak oleje, oliwa z oliwek czy margaryna. Duś, gotuj na parze czy w wodzie, piecz w rękawie, unikaj smażonego.
Do każdego posiłku dodawaj warzywa, mogą one występować w postaci surówki, sałatki, zupy ( byle bez śmietany) czy sosu warzywnego ( również bez śmietany czy masła).Warzywa posiadają dużo błonnika który nie dość że sprawi że dłużej będziesz się czuła syta to jeszcze pomoże w regulacji pracy a także oczyszczaniu organizmu. Owoce jedz 2-3 razy dziennie, wybieraj te które mają mało kalorii. możesz jeść je np na drugie śniadanie z jogurtem czy kefirem.
Jeśli lubisz ziemniaki i nie chcesz ich niczym zastąpić to pamiętaj o tym aby nie polewać ich tłuszczykiem, masłem. Same ziemniaki nie są kaloryczne ale już polane masłem już tak. Jeżeli jednak chcesz je czymś zastąpić to dobrym rozwiązaniem będą kasze, brązowy ryż czy makaron ( tylko bez tłustych sosów).
do picia polecam wodę mineralną, zielona herbatę lub czerwoną, która przyspiesza metabolizm. Unikaj kolorowych napojów gazowanych ponieważ zawierają one dużą ilość cukru i są bardzo kaloryczne.
Oprócz napojów w Twojej diecie nie powinno być miejsca na słodycze i fast foody.
Aby proces odchudzania był szybszy i efektywniejszy musisz ćwiczyć i starać się w ciągu dnia być jak najbardziej aktywna. W Twoim przypadku najlepszym rozwiązaniem byłby basen i pływanie, ponieważ w wodzie ciało jest lżejsze i ćwiczenia nie obciążają stawów. Podobny efekt dają ćwiczenia na orbitreku który również nie obciąża stawów kolanowych.Oto kilka ćwiczeń oprócz wyżej wymienionych propozycji, które możesz wykonywać:
1. Ćwiczenia modelujące sylwetkę
2. Ćwiczenia fat burning
Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Gość babcia jagoda

Widocznie masz zaburzenie metabolizmu ukladu pokarmowego, moze to uwarunkowane tez genetycznie. Mysle, ze przy twojej obecnej wadze trzeba sie udac do lekarza i stosowac scisla diete na odchudzanie. Sama sie nie odchudzaj, tylko po konsultacji z dietetykiem. Otylosc niesie za soba wiele innycn chorob (np. serce, cukrzyca)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...