Skocz do zawartości
Forum

Ile powinno się pić litrów wody dziennie?


Gość Jagodowa mamba

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jagodowa mamba

Różne źródła podają inne wartości. Ile litrów wody dziennie powinna pić kobieta w wieku dwudziestu paru lat przy bmi w normie? Czy jeśli chcemy trochę "oczyścić" organizm i mamy do tego dostosowaną dietę to dobrze pić więcej wody? Jest jakiś dzienny limit?

Odnośnik do komentarza

Z tego co wiem to min półtora litra czystej wody powinno się pić ale nie wlicza sie do tego kaw i napojów. Z kolei górna granica to jest zależna od tego co się robi w ciągu dnia: wiadomo że przy ćwiczeniach trzeba uzupełniać wodę albo jak dzień jest gorętszy to też i wtedy trzeba pić więcej.

Odnośnik do komentarza

moim zdaniem tu nie ma różnicy, chyba że masz problemy z układem pokarmowym typu wzdęcia albo wrażliwy żółądek. To wtedy dwutlenek węgla zawarty w wodzie gazowanej ( bąbelki)) edzie podrazniał żoładek i wzmagał wzdęcia

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

Odnośnik do komentarza
Gość Jagodowa mamba

Bo właśnie wiele osób mówi, że lepiej pić wodę niegazowaną, niż gazowaną, ale moim zdaniem to nie ma różnicy, zależy od upodobań ;) A w ogóle jaką wodę pijecie? Zwracacie uwagę na skład mineralny?

Odnośnik do komentarza
Gość babcia jagoda

OJ, powinno sie ok. 2 l, ale zalezy co zaliczamy do wody, bo np. kawa to tez woda, albo zupa tez woda, wiec mysle ze samej wody czystej powinno sie pic 1,5 l, ale mysle, ze codziennie warto zjadac zupe, bo korzystnie dziala na zoladek.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...