Skocz do zawartości
Forum

Ile powinno się pić litrów wody dziennie?


Gość Jagodowa mamba

Rekomendowane odpowiedzi

Takich bzdetów nie słyszałem! 1,5 2,3 litry itd.Niedobór wody to odwodnienie, nadmiar to opuchlizny. Każdy człowiek ma indywidualne zapotrzebowanie wody. Trzeba obserwować wasny organizm,on wie ile wody potrzebuje. Ch
yba że lekarz zaleci inaczej.

Odnośnik do komentarza

Ja pije ok 2l wody dziennie, chyba że idę na trening - wtedy wypijam w ciągu dnia nawet 3l. :) Od lat piję niebieską Piwniczankę bo jest mocno gazowana i bardzo orzeźwiająca. Do tego zawiera ona wapń i magnez w proporcji 2:1, dzięki czemu dostarcza mikroelementy w najlepiej przyswajalnej formie. :)

Odnośnik do komentarza

Ja piję sporo wody. Ile dziennie? To zależy, od potrzeb organizmu, wiadomo, że w upały jest jej więcej. Więcej też wypijam podczas ćwiczeń fitness, jedna duża butelka zielonej Piwniczanki (https://piwniczanka.pl/) schodzi tylko w trakcie jednych ćwiczeń. Później tak jeszcze do końca dnia z jedną butelkę wypiję, więc trochę tej wody do organizmu wlewam ? 

Odnośnik do komentarza

Kiedyś nie przepadałam za samą wodą. Ale odkąd spróbowałam źródlaną Iwoniczankę to stał się to dla mnie jeden z napojów, którego pije najwięcej. Nawet zauważyłam, że cera bardzo mi się poprawiła, rozjaśniła, a przedtem było kiepsko. Teraz bez tej wody się nie obejdę. A w dodatku jest fajna opcja, bo składam zamówienie wody do domu https://iwoniczanka.pl/woda-dostawa-domu-firmy-biura/ i niczym się nie przejmuję  

 

Odnośnik do komentarza
Gość Jak jeść zdrowo

Dietetycy twierdzą, że powinniśmy pić około 2,5 l wody dziennie. Jednak wodę dostarczasz również, pijąc inne napoje i z pożywieniem, jedząc zupę, owoce czy warzywa. Odpowiednie nawodnienie zaczyna się od 35 ml na kg masy ciała. Jeżeli ważysz 60 kg, to powinnaś wypijać 2,1 l wody dziennie. 35 ml x masa ciała. Więcej na ten temat znajdziesz w moim artykule na blogu 15 sposób na picie większej ilości wody

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...