Skocz do zawartości
Forum

Pielęgnacja cery dojrzałej


Gość Marylka 45

Rekomendowane odpowiedzi

Ja korzystam z regularnych zabiegów medycyny estetycznej, np. z osoczem bogatopłytkowym. Dr Rosiński z kliniki https://wrosinski.pl/ potrafi dobrać odpowiedni zabieg do potrzeb mojej skóry. To jest naprawdę ważne, żeby właściciwie dobrać pielęgnacje tego typu, dlatego ufam w 100% doktorowi ? Efekty mówią same za siebie - warto! 

Odnośnik do komentarza

Bakuchiol super składnik to prawda. tak samo jak grzybek o nazwie masło czarownicy, nie wiem czy słyszałyście o takim ?

Jak dla mnie mega, lepiej niż kwas hialuronowy itp działa. Przynajmniej na moją skórę. I do tego niedrogi, 25 zł zapłaciłam za krem Efektimy z tym grzybkiem (seria Tremella). Zabiegi medycyny estetycznej jeszcze mogą poczekać zatem ?

Odnośnik do komentarza
W dniu 26.05.2012 o 22:41, Gość Marylka 45 napisał:

Witam,
Mam 45 lat. chciałabym się dowiedzieć jak dbać o cerę w tym wieku. wiem, ze może się to wydać dziwne ale jakoś nie mogę albo nie umiem dobrać sobie odpowiedniego kremu do twarzy. mam cerę naczynkową, która jest dość wrażliwa. Po za tym chciałabym coś zmienić w swoim wyglądzie bo chyba dopadł mnie kryzys, ale nie chcę wyglądać jak w przysłowiu z przodu muzeum z tyłu liceum.
Z poważaniem Maryla

W codziennej pielęgnacji może pomóc odpowiednia dieta. W wypadku jednak gdy nie zawsze udaje nam się super-zdrowo odżywiać z pomocą przychodzą suplementy diety. Jeżeli chodzi o skórę, to polecam Pani drazetki Merz Special, bo zawierają komplet witamin potrzebny do utrzymania skóry  w dobrym stanie. poza tym są niedrogie. Opakowanie starcza spokojnie na miesiąc.   

Odnośnik do komentarza
W dniu 12.11.2021 o 20:26, asia88 napisał:

mam 44 lata więc na medycynę estetyczną jescze maam czas na codzień używam kremu royal bee elixir z bielendy głęboko sie wchłania i jest na bazie pyłku pszczelego dlatego na ten czas wystarczająco

Nie zawadzi przy tym jakiś kompleks witamin na skórę. Ja lubię drażetki merz special, bo się opłacają i skład jest dobrany właśnie pod zdrową skórę

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Gość Grażynka napisał:

Nie zawadzi przy tym jakiś kompleks witamin na skórę. Ja lubię drażetki merz special, bo się opłacają i skład jest dobrany właśnie pod zdrową skórę

Zgadzam się, że te suplementy Merz w drażetach są super. Polecam bo są niedrogie 

Odnośnik do komentarza
Gość BloodMary
W dniu 18.09.2021 o 09:16, patrycja1974 napisał:

royal bee elixir z bielendy doskonały krem przeciwzmarszczkowy na bazie mleczka pszczelego

A co Pani myśli o tym, co pisza inni żeby wesprzeć tym Merz Special skórę, w razie gdyby sama dieta nie wystarczyła?

Odnośnik do komentarza
W dniu 29.11.2021 o 13:37, Gość Iwona napisał:

Polecam naturalne kosmetyki z dodatkiem PREBIOTYKÓW.
Jak zamawiam u producenta https://bosqie.com/pl/

  1. Czy brać przy tym jakieś suplementy, jak  ten Merz Special, o którym koleżanki piszą tutaj?
Odnośnik do komentarza
W dniu 7.12.2021 o 11:38, Gość Justa napisał:
  1. Czy brać przy tym jakieś suplementy, jak  ten Merz Special, o którym koleżanki piszą tutaj?

O ile znam temat, takie suplementy jak merz zawsze równolegle warto stosować. Nie szodzą , a zawsze polepszą regenerację skóry.

Odnośnik do komentarza
W dniu 19.12.2021 o 02:20, Gość Opinka napisał:

O ile znam temat, takie suplementy jak merz zawsze równolegle warto stosować. Nie szodzą , a zawsze polepszą regenerację skóry.

dokłądnie, ja biore 2 dziennie i nie mam żadnych problemów ze skórą

Odnośnik do komentarza

Od wielu, wielu lat zlotym standardem przeciwstarzeniowym sa filtry, retinoidy, i wit. C - i to dotyczy tez cery naczynkowej. Czasami dobrze jest również przejść się do gabinetu kosmetologicznego i dopytać się na miejscu, jakie zabiegi mogą polecić na cerę. Szczególnie jeśli nie posiadamy dużej wiedzy na temat pielęgnacji.  Do tego koniecznie filtry na dzien (do jakiegos stopnia zapobiegna powstawaniu nowych pajaczkow), i bardzo ostroznie wprowadzane retinoidy. Na pewno pojawi sie podraznienie, ale naczynka ulegna wzmocnieniu, kolory sie wyrowna. Tyle, ze trzeba postepowac bardzo ostroznie, zaczac od najnizszych stezen.  Na początku najlepiej w formie składnika w kremie.

Sprawdźcie sobie kosmetyki naturalne do twarzy od Resibo - można kupić sobie tam krem z retinolem, który będzie dobry na początek zabawy z tym składnikiem. 

resibo-krem-z-retinolem-pro.jpg

Odnośnik do komentarza

Pielęgnacja cery dojrzałej to dość obszerny temat. Korzystając jednak z okazji i tematu dodam parę słów od siebie. Ważne w tym przypadku są 3 zasady. Po pierwsze oczyszczenie, po drugie nawilżenie oraz po trzecie pielęgnacja. Jak podaje ten https://bio-oil.com.pl/jak-dbac-o-cere-dojrzala-3-uniwersalne-zalecenia/ artykuł, trzeba pamiętać, że ważne jest nawilżenie nie tylko skóry, ale również całego organizmu.  Z kolei do codziennej pielęgnacji można użyć specjalnego olejku. A jak wy dbacie o cerę dojrzałą?

Odnośnik do komentarza
Gość Bogunka11
W dniu 3.02.2022 o 22:14, Gość Alisska napisał:

Znakomite kosmetyki do cery dojrzałej odkryłam z Bielendy z tej linii z drobinkami złota- Złote Ceramidy, polecam doskonałe kosmetyki

a te draże Merz Spezial, które polecają tez próbował ktoś?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...