Skocz do zawartości
Forum

Pielęgnacja cery dojrzałej


Gość Marylka 45

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marylka 45

Witam,
Mam 45 lat. chciałabym się dowiedzieć jak dbać o cerę w tym wieku. wiem, ze może się to wydać dziwne ale jakoś nie mogę albo nie umiem dobrać sobie odpowiedniego kremu do twarzy. mam cerę naczynkową, która jest dość wrażliwa. Po za tym chciałabym coś zmienić w swoim wyglądzie bo chyba dopadł mnie kryzys, ale nie chcę wyglądać jak w przysłowiu z przodu muzeum z tyłu liceum.
Z poważaniem Maryla

Odnośnik do komentarza

ja polecam serie do skory naczynkowej z ziaji. z moich notatek ze szkoły moge dac ci też kilka wskazówek:
Zabiegi peofesjonalne w gabinecie:
jontoforeza, sonoforeza, elektrokoagulacja - zamykanie teleangiektazji
laseroterapia - usuwanie naczynek
maski algowe (polecam!!!), płaty kolagenowe
naświetlanie lampa sollux z niebieskim filtrem
Pielęgnacja domowa:
stosowanie wody mineralnej lub przegotowanej
nie stosować zbyt dużej liczby kosmetyków jednocześnie
nie wykonywać peelingów mechanicznych i chemicznych
stosowanie kremu na dzień, fluidu
peelingi enzyamtyczne (delikatniejsze)
stosowanie kosmetyków hypoalergicznych
tryb życia:
unikać solarium i słońca
chronić skórę przed zimnem i wilgocią
unikanie przegrzewania skóry (solarium, strumien gorącego powietrza z suszarki, piekarnika, kuchenki)
unikanie spożywania gorących napojów i potraw, alkoholu, mocnej kawy i herbaty, ostrych i kwaśnych przypraw
niepalenie papierosów
zwalczanie zaburzeń układu pokarmowego
To tyle z mojej strony mam nadzieje że pomogłam

Odnośnik do komentarza

Wybór odpowiedniego kosmetyku do twarzy nie jest taki prosty. Powinna Pani zwrócić uwagę na to, aby kosmetyk zawierał w składzie substancje, które wzmacniają naczynka, tj. witaminę C, escynę, ruszczyk. Niektóre kosmetyki do cery dojrzałej zawierają w składzie te substancje. Może Pani również stosować dwa różne kremy rano i wieczorem. Rano kosmetyk, który uszczelnia naczynka, natomiast na noc kosmetyk, który wygładza skórę. Oczywiście dobrze by było przed zakupem danego produktu wypróbować jego próbkę. Wtedy mamy pewność, że kosmetyk nam odpowiada. Istotna jest również konsystencja preparatu. Gęste kremy idealnie sprawdzają się w przypadku cery suchej. Lekkie emulsje są wskazane dla cer mieszanych i tłustych.

Istotnym elementem pielęgnacji cery naczynkowej są również produkty przeznaczone do demakijażu i tonizacji skóry. Do usuwania makijażu najlepiej wybierać produkty 3 w 1 (mleczko lub płyn micelarny). Za ich pomocą można usunąć makijaż z twarzy oraz oczu. Produkty te od razu tonizują skórę, więc nie ma konieczności stosowania toniku. Ograniczenie ilości tych preparatów jest istotne, gdyż cera naczynkowa źle toleruje "pocieranie". Ważnym elementem pielęgnacji jest również odpowiedni peeling. W przypadku cery naczynkowej należy wybierać peelingi enzymatyczne. Nakłada się je na skórę w postaci maski i pozostawia na okres 10-15 minut.

W miarę możliwości warto również od czasu do czasu wybrać się na profesjonalny zabieg do salonu kosmetycznego ;)

Odnośnik do komentarza

Peeling Thalasso, HB ma coś takiego. Trzeba tylko systematycznie z tego korzystać i będzie dobrze. Peeling robi się raz na kilka dni, stopniowo powinno to wam przynieść fajną zmianę na plus, ale od razu cudów nie będzie. Po prostu trzeba z głową podziałać.

Odnośnik do komentarza

~Sisiop
Ja polecam zabieg Dye vl na naczynka, miałam 3 zrobione i teraz pozbyłam się rumienia i ciągłego pieczenia skory. Jest o niebo lepiej. Zabiegi robiłam w klinice dr legrand.

A możesz opisać swoje odczucia po tym zabiegu? Jak wyglądał, jak się skóra długo goiła?

Odnośnik do komentarza
Gość weeerka9

A ja kupuję w aptece, bo wiem, że jednak takie kosmetyki najlepiej mi pomogą. I teraz też muszę przyznać, że wybrałam krem polecony przez farmaceutkę - Vichy Slow Age. Po 2 tygodniach stosowania widzę, że cera zmienia się na plus. Efekt nawilżenia i regeneracji osiągnięty.

Odnośnik do komentarza
Gość dominika_pp

Znajoma dermatolog jakiś czas temu poleciła mi Slow Age od Vichy. Powiedziała, że to taki krem, z którego stosowania na pewno będę zadowolona. Kupiłam w aptece i dziewczyny - jestem zachwycona jego działaniem. Krem stosuję na noc - rewelacyjnie odżywia, regeneruje skórę. Skóra wcześniej była taka szara, jakby zmęczona. Teraz z każdym dniem widzę, że nabiera blasku.

Odnośnik do komentarza

W czasie, kiedy coraz częściej słyszy się o smogu, o zanieczyszczeniu powietrza, polecam moim zdaniem doskonały krem - Vichy Slow Age. Ja stosuję go od kilku tygodni i naprawdę widzę efekty w postaci dobrze odżywionej, nawilżonej skóry. Do tego jest delikatna, wypoczęta, promienna. Na pewno warto spróbować.

Odnośnik do komentarza

~Sisiop
Ja polecam zabieg Dye vl na naczynka, miałam 3 zrobione i teraz pozbyłam się rumienia i ciągłego pieczenia skory. Jest o niebo lepiej. Zabiegi robiłam w klinice dr legrand.

Jestem u nich po pierwszym zabiegu na naczynka i różnica jest ogromna, wreszcie nie mam takich czerwonych wypieków i mogę nie nakładać podkładu, a przed nami jeszcze dwa zabiegi.

Odnośnik do komentarza
Gość Sofia 234

niestety czasu się nie powstrzyma. Oczywiście pewne zabiegi pielęgnacyjne domowe bardzo wspomagają oraz wstrzymują proces starzenia się . Jednak powstało tyle super zabiegów odmładzających w dziedzinie medycyny estetycznej że warto z nich korzystać i zaufać specjaliście. Warto wybrać się zainwestować w zabiegi. Czego sie nie robi żeby pięknie wyglądać, albo doże czuć ze sobą. Ja korzystam z gabinetu w Warszawie dra Strzałkowskiego. I nie zawsze musi być to botox ;) . W takich gabinetach jest sporo innych nieinwazyjnych zabiegów...

Odnośnik do komentarza
Gość Elżbieta W

Moja skóra na twarzy była bardzo zwiotczała. Fajnym zabiegiem okazała się infuzja tlenowa. Fajny zabieg a bardzo pomaga na odmłodzenie skóry i wygląda się o wiele lepiej , aż lat mi ujęło. Mogę polecić fajne miejsce gdzie robiłam zabieg Simea Beauty Dąbrowa Górnicza

Odnośnik do komentarza
Gość patrycjaawo

Mam już swoje lata i niestety moja cera nie wygląda tak dobrze jak bym chciała. No ale cóż - wiek robi swoje. Kremów już sporo przerobiłam i większość jak się okazało to zwykły pic na wodę . Najlepsze efekty daje mi masaż twarzy. Zawsze jak wychodzę z takiego zabiegu to czuję się o 10 lat młodsza. Pierwszy raz poszłam do Studia Zdrowia i Urody w Nałęczowie z koleżanką. Teraz chodzę już sama. Polecam każdej dojrzałem kobiecie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...