Skocz do zawartości
Forum

Siemię lniane a odchudzanie


Gość kueczka

Rekomendowane odpowiedzi

Siemię lniane ma kilka zalet które pomagają w procesie odchudzania. Zawiera błonnik i reguluje pracę jelit, reguluje cholesterol. Czytałam jeszcze że w pewnym stopniu może regulować hormony, co w efekcie może zmniejszyć zatrzymywanie wody w organizmie. No i najważniejsza właściwość odchudzająca to jest zmniejszenie wchłaniania glukozy. Zawiera też kwasy omega 3 które przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej i oczyszczają wątrobę, ale tylko olej tłoczony na zimno. ale jak dobrze sama napisałaś siemię tylko pomaga a nie odwali za nas roboty, ruch i dieta też musi być.

Odnośnik do komentarza

Nasiona lnu zwane siemieniem lnianym ma dużo zastosowań. Wykorzystuje się jako środek na przeczyszczenie i usuwanie zaparć, jako środek osłaniający błonę żołądka, jako środek przyspieszający gojenie ran. do tego ma swoje zastosowanie w odchudzaniu. Nasiona lnu zawierają bowiem dużo błonnika, który sprawia że dłużej czujemy się syci i tym samym nie odczuwamy tak częstej potrzeby spożywania posiłków. Dodatkowo błonnik reguluje pracę układu pokarmowego, likwiduje zaparcia i obniża poziom cholesterolu. Jednak siemieniem lniane cudu nie sprawi i oprócz stosowania go do przyrządzania posiłków należy przejść na zdrową dietę oraz rozpocząć ćwiczenia.

Odnośnik do komentarza

Polli
Lepiej z wodą i to takie już napęczniałe a najlepiej jeszcze trochę wyciśnięte. Najlepiej jest jak najpierw namoczysz i zostawisz na noc aż napęcznieje i dopiero takie spożywać. Jak łykasz ziarna to też trzeba popijać dużymi ilościami wody, bo słyszałam że czasami może zatkać przewód pokarmowy albo się przyklejać do jelita jak nie jest napęczniałe.

Odnośnik do komentarza

Mi pomogło bardzo w trawieniu, bo kiedyś miałam problemy z zaparciami i to przez lata, a teraz od lata nie mam problemów, mimo że teraz to sporadycznie zjadam. Czy w odchudzaniu pomaga? Ja przy tym schudłam ale stosowałam dietę i ćwiczenia więc jaka w tym zasługa samego siemienia lnianego była to tego nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Gość malaczarnaoporanku

Dziewczyny, spróbujcie wypić to z mlekiem, posłodzone miodem albo z dodatkiem kakao :) piłam dzisiaj i całkowicie nie przeszkadzało mi to, że jest to jakaś kleista ciecz.. rozpuszczone w wodzie zmielone siemię wylałam całe do zlewu, bo nie byłam w stanie wypić więcej niż łyżeczki :)))

Odnośnik do komentarza

Napisze Wam mój sposób na spożywanie tego cuda.
W żadnej postaci nie jestem w stanie tego wypić bo od razzu mam odruchy wymiotne :(
Kupuję siemię mielone odtłuszczone w aptece i codziennie zjadam na sucho 1 lyzkę stołową. Nabieram po troszku do ust i popijam i kolna porcja aż zjadam całą łyżkę.
Na pewno działa na wypróżnianie. Jestem po usunięciu tarczycy i do wc udawałam się raz na 6-7 dni masakra!!!
Dwa dni z siemieniem i poszłam do wc, teraz chodze co 2 dni. Coraz lepiej, mam nadzieje ze kiedyś dojdę do normalności...

Odnośnik do komentarza

Ja polecam na śniadanie jeść owsiankę z siemieniem lnianym. Pyszne i bardzo zdrowie idealne na płaski brzuch. Ma zastosowanie w odchudzaniu, ale pod warunkiem, że trzyma się zdrową dietę i dołączy do tego aktywność fizyczną - wtedy faktycznie siemię może trochę ułatwić i przyspieszyć proces.

Odnośnik do komentarza

A ja tam lubię,ma dobry smak,taka papka sie tworzy po zalaniu wrzątkiem.Kupuję w zielarskim.Przy antybiotykoterapii,odchudzaniu bądź przy wrzodach żołądka jak znalazł :) nie mieszam z niczym bo by mi tylko smak popsuło.Ma tak niewielką ilość kalorii,że można spokojnie robić te 3 łyżeczki maksymalnie dziennie.

It's who I am and what I feel
My life is automatic
Up in the air, is what I breath
and it is never static.

Odnośnik do komentarza
Gość goraleczka1993

Niektórzy z Was piszą, że siemię lniane jest niezbyt smaczne...
Dlatego polecam do połowy szklanki gorącej wody lub mleka dodać około 2 łyżeczek zmielonego siemienia, łyżeczkę dżemu lub troszkę soku malinowego i słodzik
Smakuje jak kisiel :D

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...