Skocz do zawartości
Forum

Nadmierne pocenie się pod pachami


Rekomendowane odpowiedzi

Ja też mam podobny problem z potliwością i postanowiłam kupić w aptece kulkę z ziaji przesnaczoną właśnie do osób z takimi problemami, kulka kosztuje ok 10 zł, więc myślę że to dobra cena, stosuje się 2-3 razy w tygodniu, działa;) mi pomaga;) taka sama kulka jest też dostępna w wersji dla mężczyzn (granatowe opakowanie) dla kobiet białe. W rossmanie też widziałam te kulki;)

Odnośnik do komentarza

Spicy
Też miałam stracha przed swędziawką pod pachami. Ale kilka dni przed zastosowaniem tego antyperspirantu zrobiłam sobie depilacje pach pastą cukrową (jak sobie pomyśle, że miałabym chodzić z zarośniętymi pachami,ble) i dzięki temu nie musiałam ich golić zwłaszcza przez kolejny, 1 tydzień codziennego używania Odaban.
Ale spray psikałam najpierw na wacik i taki nasączony przykładałam pod pachy. Wystarczyło :)
i nie piekło.

Swędzenie skóry jeszcze można przeżyć, gorzej jak skóra mocno piecze i robi się zaczerwieniona. Dlatego pamiętajcie o tym, aby nie stosować tego rodzaju antyperspirantów na ogoloną czy wilgotną skórę.

Odnośnik do komentarza

Wiem, że botoks brzmi strasznie w pierwszej chwili, i może się wydawać drogi, ale możesz mi wierzyć lub nie, mój mąż się wreszcie nie poci i mogę się do niego przytulać :D W przeliczeniu cena zabiegu też nie jest taka odstraszająca - jeden zabieg i spokój na całe 12 miesięcy. Zaciągnęłam za pierwszym razem mężunia siłą, bo się wzbraniał, że niby kto to widział, żeby się kłuć pod pachami, ale jak go w obroty wzięła przemiła pani z Nowomedu na Ruczaju w Krakowie, to teraz po roku sam pamiętał, żeby się tam wybrać.

Byle do przodu! I zawsze piękna

Odnośnik do komentarza

Ja też doskonale znam ten problem męczę się z nim już ok. 12-13 lat. Z tym że u mnie to pocenie występuje cały czas, dosłownie! Nie ważne czy jest ciepło czy nie, czy jestem zestresowana czy nie, 10 minut po założeniu świeżej koszulki mam już plamy które potrafią być naprawdę ogromne. Nie pomaga mi nic, stosowałam wiele antyperspirantów, Etiaxil, Bloker, Antidral i też zero efektu, już nie mam pomysłu jak walczyć z tą potliwością która niszczy moje życie.

Odnośnik do komentarza

Dezodorant naturalny Intensiv, to od Hildegard Braukmann, naturalny. U mnie akurat daje świeżość przez cały dzień, nie ma żadnych problemów, zapach jest zdecydowanie przyjemny, tak więc akurat ze swojej strony zdecydowanie polecam. A akurat u mnie wcale nie jest łatwo o utrzymanie odpowiedniego poziomu.

Odnośnik do komentarza

Normalna rzecz - testuj z kosmetykami, to ma duże znaczenie. Z naprawdę porządnych dezodorantów mogę polecić INTENSIV, który robi sporą różnicę - przynajmniej u mnie zdecydowanie wstrzymał potliwość. Zapach jest przyjemny. Czy u was będzie podobnie? To już tak naprawdę w pełni jest zależne od was.

Odnośnik do komentarza

Dezodorant naturalny od HB - i powinno być ok. Kwestia systematycznej, odpowiedniej pielęgnacji. W sensie - codziennie ten sam kosmetyk i będzie ok. Cera nie wymaga cudów, tylko dobrego kosmetyku - to wszystko. A naturalność ma tutaj ogromne znaczenie.

Odnośnik do komentarza

W moim przypadku najfajniejsze efekty dało po prostu wprowadzenie dezodorantu naturalnego HB. Tzn. to był pierwszy dezodorant, przy którym te efekty rzeczywiście były widoczne. Zapach potu się nie pojawia. Inne dezodoranty zwyczajnie przepuszczały kiepski zapach.

Odnośnik do komentarza

Pewnie, że naturalność kosmetyku ma ogromne znaczenie. Po prostu nie używajcie byle czego, to wtedy swoje zrobicie. Porządny dezodorant ma np. Hildegard Braukmann, w normalnej cenie. Jeśli tylko będziecie używać go w miarę systematycznie, to wszystko będzie w najlepszym porządku.

Odnośnik do komentarza

Wystarczy dezodorant naturalny 7 ziół od HB - powinno być OK. W sensie - nie pojawią się żadne ślady, cera powinna wyglądać zdrowo, normalnie, zapach potu nie powinien się pojawiać. W tym wszystkim głównie chodzi o podstawową pielęgnację. Pilnujcie jej?

Odnośnik do komentarza

Wystarczy dezodorant naturalny HB i powinno być OK.
Najważniejsza jest odpowiednia pielęgnacja, pilnowanie podstaw - to one decydują o tym, w jakim stanie będzie wasza skóra, no i przede wszystkim o zapachu. Wszystko do zrobienia podstawowymi krokami. Działajcie.

Odnośnik do komentarza
Gość Marianka993

Naturalne dezodoranty? Jak sama nazwa brzmi nie hamuje to wydzielania potu ale neutralizuje zapach. A w przypadku osób z nadmiernym poceniem się to raczej nie pomoże.... Nie macie nawet na to co liczyć.

Polecam
ubrania z naturalnych tkanin, takich jak bawełna czy len bo bardzo dobrze odprowadzają wilgoć
antyperspiranty
jesli antyperspiranty nie działaja to blokery
w ekstremalnych przypadkach wykonuje się zabieg botoksu, który blokuje gruczoły potowe

Warto jest zrobić sobie rownież badania aby wykluczyć pocenie się z powodu choroby: https://zdrowie.tvn.pl/a/nadmierne-pocenie-sie-moze-byc-objawem-choroby-przyczyny-i-sposoby-na-nadmierne-pocenie

Odnośnik do komentarza

U mnie też dostępne na rynku antyperpiranty nie przynosiły takiego efektu, jakiego oczekiwałam. Jakiś czas temu przeczytałam ciekawy artykuł na temat nadpotliwości pach https://www.moment.pl/blog/nadpotliwosc-pach/. Przeczytałam ta, że bardzo skuteczna w walce z tym problemem może być jonoforeza. Czy ktoś z Was stosował już tą metodę i podzieli się opinią ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli kosmetyki nie pomagają i jesli pocenie się nie jest rezultatem jakiejś choroby, warto zastanowić się nad zapisaniem się na zabieg. Na przykład na zabieg botoksu. Może dać bardzo dobre rezultaty jeśli chodzi o problem leczenia nadpotliwości:
http://www.dzielnica24.pl/botoks-toksyna-botulinowa-uzywana-nie-tylko-do-usuwania-zmarszczek/

Na stronie jest to opisane. efekty zabiegu są widoczne już po mniej więcej tygodniu. A punkt kulminacyjny, kiedy już wiemy, że osiągnęliśmy efekt, następuje po 2-3 tygodniach . Efekt trzyma sie od 4 miesięcy do roku.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...