Skocz do zawartości
Forum

Nadmierne pocenie się pod pachami


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Czy ktoś zna może jakieś sposoby na nadmierną potliwość pod pachami? Do tej pory pociłam się normalnie, teraz mam z tym problem. Pomocy! Wiem, że istnieją drogie preparaty, na których zakup niestety nie mogę sobie pozwolić, więc może ktoś poleciłby mi jakiś skuteczny i w miarę tani preparat? A może to jakaś oznaka choroby?

Odnośnik do komentarza
Gość Madelineee

Moja siostra ma taki sam problem jak ty,dosłownie z niej płynęło dopóki nie zakupiła sobie tego samego blokera,zredukowane pocenie ma do minimum.
Nie myśl,że to jakaś reklama dla tej firmy,ale jest po prostu dobre i tyle,dlatego polecam.Kosztuje grosze.

Odnośnik do komentarza

bodobno bloker z ziaji jest dobry, tak czytałam w jakiejś prasie kobiecej, bo zrobili test. i wypadł najbardziej korzystnie. Zawsze możesz używać blokera na specjalne okazje a normalnego antypespirantu na codzien

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim do codziennej higieny wybieraj antyperspirant, a nie dezodorant. Antyperspiranty czasowo blokują wydzielanie potu, a dezodoranty jedynie maskują nieprzyjemny zapach.

W aptekach są dostępne silniej działające preparaty na nadmierną potliwość, które stosuje się na noc. Przykładowo może to być Etiaxil. Produkt stosuje się kilka razy w miesiącu - przynosi naprawdę dobre rezultaty.

W medycynie estetycznej bardzo skuteczną metodą leczenia nadpotliwości jest śródskórne podanie toksyny botulinowej. Zabieg wykonuje lekarz dermatolog. Niestety metoda ta jest bardzo kosztowna, a efekty utrzymują się około 6-12 miesięcy ;(

Bardzo istotne w przypadku nadmiernej potliwości jest stosowanie się do poniższych wskazówek:
 Noszenie przewiewnych ubrań
 Zmiana ubrania w ciągu dnia
 Miejsce pracy i dom dobrze wietrzone, chłodne
 Unikanie potraw i napojów nasilających pocenie (ostre i gorące potrawy)
 Redukcja stresu , napięcia, lęku
 Dbanie o relaks w ciągu dnia
 Dbanie o higienę osobistą – mycie w ciągu dnia

Odnośnik do komentarza
Gość gruszka78

Zazdroszczę, na mnie etiaxil w ogóle nie działał. Po dosyć długim czasie testowania różnych metod i leków uznałam, że warto rozejrzeć się za jakimś zabiegiem. Poczytałam trochę i wybrałam zabieg toksyną botulinową. Jestem już kilka miesięcy po tym zabiegu i efekty ciągle się utrzymują;D cudownie jest przestać myśleć o tym problemie, wcześniej ciągle miałam to w głowie... Tylko z takimi zabiegami trzeba uważać i najlepiej dokładnie sprawdzić gabinet, w którym zabieg będzie wykonywany. Ja miałam o tyle wygodnie i pewnie, że moja kuzynka jakiś czas temu też sobie robiła zabieg i bardzo polecała Melitusa (Warszawa). Mnie też się tam bardzo podobało i jeżeli ktoś szuka dobrej kliniki to polecam:)

Odnośnik do komentarza
Gość ŚnieżynkaM

~gruszka78 świat jest mały, też byłam w Melitusie:D ja zdecydowałam się na Infini. Miałam serię 3 zabiegów (przede mną jeszcze 4, ostatni), ale efekty widać było już po pierwszym. Po całości powinno być to właściwie trwałe usunięcie mojego problemu:) i zgadzam się z gruszka78, że to świetne uczucie, kiedy uda się pozbyć czegoś, co od dawna zaprzątało nam głowę. Cieszę się, że zdecydowałam się na ten zabieg:)

Odnośnik do komentarza

Sjlilia, na początek możesz wypróbować Etiaxil. Jest to silnie działający preparat antyperspiracyjny, który stosujemy kilka razy w tygodniu na noc.

Jeżeli ta metoda się nie sprawdzi, możesz poszukać niedaleko miejsca zamieszkania kliniki w której wykonuje się zabiegi mezoporacji. Mezoporacja polega na wprowadzeniu w głębokie warstwy skóry substancji leczniczych. Zabieg jest zdecydowanie tańszy niż iniekcje toksyną botulinową.

Odnośnik do komentarza
Gość kamilka09

Też myślałam, że zdecyduję się na zabieg, ale jakoś uratował mnie etiaxil, nie wiem czy na dobre czy chwilowo, ale jestem szczęśliwa, ze wreszcie pozbyłam się tego zapachu potu i mam sucho pod pachami.

Odnośnik do komentarza
Gość arbuzana

To podobnie jak u mnie, sprawdził się ten antyperspirant. Bardzo dobry, szybko i długo działający. Mój mąż również go używa, miał też problem z nad potliwością pod pachami i niemiłym zapachem potu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...