Skocz do zawartości
Forum

Wada rozwojowa dziecka a aborcja


Gość ok.ula.r.nica

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ok.ula.r.nica

Chciałam się dowiedzieć jakie wady rozwojowe dziecka mogą być pretekstem do aborcji. Dlaczego o tym pytam. Mój mąż ma brata który jest opóźniony w rozwoju, czy jesli zaszlabym w ciaze i bedac w ciazy okazaloby sie ze dziecko ma np zespół downa to czy moge w takiej sytuacji prosic o usuniecie ciazy? czy mam takie prawo? czy lekarz potrafi to stwierdzic ze dziecko jest chore???

Odnośnik do komentarza

austeria, to nie chodzi o to kto zasluguje na milosc ale trzeba wziac pod uwage czy jestes w stanie zajmowac sie tym dzieckiem nawet jak bedzie mialo 30 lat myc go i ubierac, ja bym np nie chciala zniszczylabym sobie zycie zyjac do konca swoich dni opiekujac sie kims, a co jesli ja zachoruje? kto sie nim zaopiekuje bedzie ciagnay po hospicjach?

Odnośnik do komentarza

Ja jestem za aborcją,tak więc z mojej strony nie lecą gromy na kobiety,które dokonują aborcji z różnych przyczyn ani na te,które jej nie dokonają.

Każdy ma prawo wyboru.Lepiej żeby dziecko nie cierpiało.Jeśli ono się męczy,męczą się także rodzice.Wady rozwojowe są straszne,sama trisomia chromosomu powoduje nieodwracalne zmiany np. zespół Patau.

Urodzi się takie dziecko i nie przeżyje dwóch godzin np.To jest straszne,to jest właśnie ten najgorszy ból,patrzeć jak choruje i umiera dziecko,które nawet nie zdążyło zapłakać w ramionach matki.

Każdy z nas ma inne podejście do tego i oby każdy wybrał kiedyś dobrze dla siebie oraz dziecka.

It's who I am and what I feel
My life is automatic
Up in the air, is what I breath
and it is never static.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...