Skocz do zawartości
Forum

Jak narysować łuk brwiowy?


Sonia

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałabym zapytać Panią Ekspert i Was drogie Kobitki jak namalowac łuk brwiowy bo przyciemnilam wlosy i rzesy tez chce przyciemnic ale nie umiem ladnie namalowac albo mi kredka wyjedzie i jadna brew mam za dlugą w porowaniu do drugiej albo jedna jest wyzej w lekki szpic a druga prosta :D wiem ze powinno sie isc tak jak naturalnie brwi rosna ale mi ida w gore i ciagle je wyrownuje bo chce miec proste. Jak rysowac brwi? Gdzie mają się konczyc?

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

Odnośnik do komentarza

Witam! Brwi to bardzo ważny element naszej twarzy, są ramą dla oka i tak na prawdę najpiękniejszy makijaż nie będzie wyglądał dobrze jeżeli brwi będą miały zły kształt. Aby wyznaczyć idealny kształt łuku brwiowego potrzebny ci będzie zwykły ołówek, bądź patyczek. Łuk wyznaczamy względem 3 punktów i kącika nosa. Przystawiając patyczek pionowo przy kąciku - brwi powinny się zaczynać idealnie w miejscu które patyczek wyznacza. Łuk wzniesienia, czyli najwyższe miejsce, powinien znajdować się na linii: kącik nosa - źrenica oka, a kończyć na linii: kącik nosa - zewnętrzny kąt oka.

Pamiętaj, że brwi reguluje się od dołu - wyskubujemy włoski pod łukiem brwiowym, nie nad. Brwi można przeczesać do góry szczoteczką i delikatnie przyciąć jeżeli są nierówne.

Przyciemniać i ewentualnie uzupełniać można kredką, specjalnym woskiem do brwi czy nawet zwykłym cieniem w odpowiednim kolorze. Ważne by nie malować włosków a skórę pod nimi. Do malowania służą specjalne ścięte pędzelki. Kolor powinien być dobrany do koloru włosów, w przypadku włosów rudych powinien być to brąz jasny bądź ciemniejszy w zależności od prawy oka bądź intensywności czerwieni. Przy mocniejszym makijażu oka możemy nieco mocniej podkreślić brwi.

Jeżeli chodzi o grubość to modne są naturalne, grubsze brwi. Im cieńsze i bardziej graficzne tym gorzej wyglądają. Jeżeli jesteś młoda i masz naturalnie ładny kształt brwi to staraj się ich nie regulować za bardzo. W sezonie letnim jest zdecydowany nacisk na naturalność.

monthly_2012_05/jak-narysowac-luk-brwiowy_81.jpg

monthly_2012_05/jak-narysowac-luk-brwiowy_82.jpg

Odnośnik do komentarza

a jak przyciemnic brwi, bo ja pomimo tego ze mam ciemne łłosy brwi mam bardzo jasne i je ledwo co widać. Probówałam cieniem do powiek je pociągnąć ale wtedy wygladają na bardzo ciemne i tez to źle wygląda

Look in the doubt we've wallowedLook at the leaders we've followedLook at the lies we've swallowedAnd I don't want to hear no more

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...