Skocz do zawartości
Forum

Negatywny wynik testu HCG i brak okresu a ciąża


Gość gość20

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gość20

Witam. Cykle mam zazwyczaj co 31dni+/-2dni, okres spoźnia mi sie już 11 dzien, od dnia ostatniego stosunku minęło 17dni robiłam pierwsze 3 testy płytkowe, w pierwszym tygodniu oczekując na okres, wczoraj wykonałam beta hcg z krwi , wynik ujemny<0.100 gdzie norma laboratorium 1tydzien ciąży >5,3, ale okresu dalej nie ma? mogę mieć pewność ze to nie ciąża?

Odnośnik do komentarza
Gość wiki202

Okres spoźnia mi sie 11 dzien, od domniemanego zapłodnienia mineły 17 dni, w pierwszym tygodniu bez miesiączki wykonałam 3 testy sikane z apteki, wczoraj wykonałam badanie z beta hcg z krwi, wynik: <0.100 a norma laboratoryjna powyzej 5 to ciąża, ale okresu nadal nie mam, cykle zazwyczaj mam 31dniowe z małym poślizgiem. Bardzo prosze o rade czy mogę wykluczyć ciąże?

Odnośnik do komentarza

Ja jestem żywym przykładem na to ze testy BETA HCG nie są do końca wiarygodne. Lekarze i specjaliści swoje a natura i organizm swoje.
byłam w 6 tyg ciąży a moje beta HCG wynosiło 3,0
Niejeden lekarz mi mowił ''Pani w ciązy nie jest'' Idąc do ginekologa (5 tyg później ) widziałam już zdrowe dzieciątko które po dzień dzisiejszy rozwija się prawidłowo i ma się wyśmienicie. Zapewne leraze powiedzieliby cos w stylu ''Ale poziom beta HCG źle wzrasta, dziecko może być chore, to może być ciąża pozamaciczna itd.'' Owszem tak jest w większości może przypadków, ale ja poczęcie swojego dziecka uważam za cud nad cudami (tym bardziej że 4 testy płytkowe i 2 z krwi nie wykazały ciąży a Maly krasnalek rósł już we mnie)
Tobie okres spóźnia sie 11 dni (jest nadzieja jeśli pragniesz dziecka)

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Gość olaibasia

piękna historia, ja ostatnią miesiączkę miałam 24 maja do dziś 34dzień nie dostałam okresu robiłam 3 testy płytkowe i betę hcg wszystkie wyszły negatywnie, ja mimo wszystko mam nadzieję ze to błąd laboratorium i jednak jestem w ciąży tym bardziej ze mam juz jedno dziecko i czuje sie identycznie jak na początku tamtej.

Odnośnik do komentarza

Właśnie przeżywam podobną historię. Okres spóźniony o 5 dni, dwa pierwsze testy wyszły z ledwo ledwo widmem II kreski, a wczoraj już nic :( dziś z krwi wyszło 17,00 no i sama nie wiem czy się cieszyć czy płakać... niby objawy jak przy pierwszej ciąży a jednak z minuty na minutę narastają we mnie wątpliwości... w środę mam gina, może czegoś więcej się dowiem

Odnośnik do komentarza
Gość dorotowe

dziś jest 54 dc,brak @,5 negatywnych testów,hcg 1.10....czyli brak ciąży:(jak to wszystko rozumieć?mam już wspaniałego synka,chociaż wtedy też nie było łatwo zajść w ciążę.Teraz też to bardzo trudne.W zeszłym roku we wrześniu poroniłam.Od tamtej pory już kilka razy powinnam być w ciąży ale nic z tego.Teraz myślałam,że już się udało a tu tylko negatywne wyniki testów...

Odnośnik do komentarza

~dorotowe
dziś jest 54 dc,brak @,5 negatywnych testów,hcg 1.10....czyli brak ciąży:(jak to wszystko rozumieć?mam już wspaniałego synka,chociaż wtedy też nie było łatwo zajść w ciążę.Teraz też to bardzo trudne.W zeszłym roku we wrześniu poroniłam.Od tamtej pory już kilka razy powinnam być w ciąży ale nic z tego.Teraz myślałam,że już się udało a tu tylko negatywne wyniki testów...

Witam!
Podany poziom hormonu beta-HCG wskazuje, że nie jest Pani w ciąży. Proszę jednak pamiętać, że brak miesiączki może mieć wiele przyczyn, a nie musi być to wynik ciąży. Wskazana jest zatem dokładniejsza diagnostyka ginekologiczna, która pomoże wskazać przyczynę braku miesiączki, ale także problemów z płodnością. Powinna mieć Pani wykonane liczne badania, w tym laboratoryjne i obrazowe. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem.

Odnośnik do komentarza

Witam. 23.11. miałam inseminację. Wcześniejsze kończyły się poronieniami (tak mówił lekarz) - "wypada cały odlew macicy". dzisiaj jest 27 dni po zabiegu. Okresu nie mam. Piersi przestały boleć. BHcg w 19 dniu po inseminacji - 0,56, w 27 - 0,14. Okresu dalej nie mam. Czy jednak jest szansa że ciąża jest, bo np. była mnoga i jedna obumarła?

Odnośnik do komentarza

Witam Serdecznie wszystkich.

Mój problem to kochamy sie z dziewczyną po kilka ładnych razy w miesiący przeważnie sie zabazpieczamy, lub stosujemy stosunek przerywany, nigdy nie dochodzi do skończenia w partnerce.
Moja dziewczyna ma bardzo niergólarny okres 30, 34 ostatnio nawet 37 dni. Teraz mija 39 dzień a okresu nadal nie widać, wczoraj z porannego moczu robiliśmyu test płytkowy, wynik nagatywny. Moja dziewczyna sie strasznie stresuje, denerwuje tym ze tak sie to odwleka.

Prosze o krótką opinie na ten temat.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

~MAtink
Witam Serdecznie wszystkich.

Mój problem to kochamy sie z dziewczyną po kilka ładnych razy w miesiący przeważnie sie zabazpieczamy, lub stosujemy stosunek przerywany, nigdy nie dochodzi do skończenia w partnerce.
Moja dziewczyna ma bardzo niergólarny okres 30, 34 ostatnio nawet 37 dni. Teraz mija 39 dzień a okresu nadal nie widać, wczoraj z porannego moczu robiliśmyu test płytkowy, wynik nagatywny. Moja dziewczyna sie strasznie stresuje, denerwuje tym ze tak sie to odwleka.

Prosze o krótką opinie na ten temat.

pozdrawiam

Witam!
Po pierwsze proszę pamiętać, że stosunek przerywany nie jest metodą antykoncepcyjną! Po drugie z opisu wynika, że nie zawsze stosują Państwo zabezpieczenie. Ryzyko ciąży jak najbardziej zatem istnieje. Przede wszystkim warto powtórzyć test ciążowy lub wykonać badanie poziomu beta-HCG z krwi. Jeśli wynik będzie ujemny, to brak miesiączki najprawdopodobniej jest wynikiem zaburzeń hormonalnych, a nie ciąży. W celu ustalenia konkretnej przyczyny objawów Pana partnerka będzie musiała skonsultować się z lekarzem ginekologiem.

Odnośnik do komentarza

witam . ostatni okres mialam 24 listopada ! cykle mam nieregularne miedzy 40-45 dniami zwykle..6 grudnia uprawialam seks , nie doszlo do wytrysku! do dzisiaj nie mam okresu , zrobilam 6 testow plytkowych-negatywne , beta robiona miesiac po stosunku wynosila <0,5 mIU/ml .. niby w ciazy nie jestem. powtorzyc bede ?? albo dalej rtobic testy ? kiedys juz mialam tak ze czekalam na okres 2 czy 3 miesiace... moze ze strachu przed ciaza mam taka blokade??

Odnośnik do komentarza

~Agusia89
witam . ostatni okres mialam 24 listopada ! cykle mam nieregularne miedzy 40-45 dniami zwykle..6 grudnia uprawialam seks , nie doszlo do wytrysku! do dzisiaj nie mam okresu , zrobilam 6 testow plytkowych-negatywne , beta robiona miesiac po stosunku wynosila <0,5 mIU/ml .. niby w ciazy nie jestem. powtorzyc bede ?? albo dalej rtobic testy ? kiedys juz mialam tak ze czekalam na okres 2 czy 3 miesiace... moze ze strachu przed ciaza mam taka blokade??
<br />
Witam!
Jeśli beta-HCG było ujemne miesiąc po stosunku to zdecydowanie nie jest Pani w ciąży! Nie ma zatem sensu powtarzać badania, ani tym bardziej wykonywać kolejnych testów! Jeśli ma Pani nieregularne cykle o typie oligomenorrhea, proszę cierpliwie poczekać na miesiączkę. Dobrze byłoby także gdyby skonsultowała się Pani z lekarzem ginekologiem - warto bowiem przeprowadzić diagnostykę, by ustalić przyczynę opisanych zaburzeń miesiączkowania.

Odnośnik do komentarza

Witam mam pytanie.
Staramy się z mężem o dziecko od ośmiu lat,miałam zdiagnozowaną endometriozę,leczyłam się w danii ku radości ze moje cykle zaczeły być jak najbardziej normalne czyli 28-30 dni staraliśmy się o zapłodnienie metodą in-vitro ale lekarz prowadzący polecił abyśmy z mężem spróbowali sami tak więc podjęliśmy się starań 6 miesięcy temu.I tu jest moje pytanie ostatni pierwszy dzień okresu miałam 29.12.2012. znów 26.01.2013 miałam lekko zabarwiony śluz na różowo i było tego odrobinkę jednorazowo przy podtarciu dziś jest 5.02.2013 nie dostałam miesiączki mam tylko bóle w piersiach i w jajnikach raz prawy raz lewy zrobiłam rano dwa testy ciążowe obydwa negatywne.Nie wiem czy powtórzyć test jeszcze raz za jakiś czas czy po prostu cierpliwie czekać niestety nie mogę się wybrać do lekarza tutaj dopiero kiedy minie termin drógiej spodziewanej miesiączki tak mi powiedziała dziasiaj siostra w przychodni więc proszę o radę tutaj .

Odnośnik do komentarza
Gość Gosc 1324

Witam.Mam 30l i straszny dylemat a do lekaza nie moge sie dostac i nie mam rejestracji przez najblizsze 28 dni.Mam taki maly problem @ mialam regularne od 8 lat co 27 dni (+-2 dni) ostatnia @ mialam 11.01.13 powinnam dostac 7.02.13 . 05.02.13. milam bole jak na @ a rano mialam brunatne uplawy jak to zazwyczaj w dniu @ a pozniej echo.mam bole w podbrzuszu ,czeste siusianie ,mleczny lepki sluz i czesto robie sie strasznie glodna az robi mi sie niedobrze.Robilam 4 testy paskowe na jednym byla bardzo blada 2 kreska ale naprawde bardzo blada i wczoraj zrobilam wkoncy beta hcg i wyszla 0,100 wiec negatywna :(.wiem ze sie łudze ze moze za wczesnie ale nie mam pojecia co sie ze mna dzieje. czy ewentualnie moge a wlasna reke wziasc cos na wywolanie miesiaczki?

Odnośnik do komentarza

Witam,
zrobiłam test z moczu około 10 dni po zapłodnieniu i wynik był negatywny. Na opakowaniu napisano, że test wykrywa ciąże już 6 dni po zapłodnieniu, więc byłam przekonana że się nie udało. Najpierw oczywiście się załamałam. Później zaczęłam przeszukiwać fora w poszukiwaniu przypadków, w których pomimo negatywnego wyniku testu dziewczyny były w ciąży i trochę się podbudowałam. Dziś (po 2 tygodniach) powtórzyłam test i wynik był...pozytywny :)
Także dziewczyny nie załamujcie się, jeśli wynik testu na początku będzie negatywny:) A najlepiej wstrzymajcie się z jego wykonaniem, żeby uniknąć niepotrzebnych zmartwień...
Trzymam kciuki:)

Odnośnik do komentarza
Gość załamaneręce

Witam,
Od 2 lat staram się zajść w ciążę. Wszystkie badania mam w miarę dobre, miesiączki miałam już wyregulowane, i znowu nie mam już 1,5 miesiąca. Testy wyszły negatywne :( Do gina idę dopiero za 2 tygodnie :( Co mam robić?

Odnośnik do komentarza

doby wieczor, dzien dobry forma dowolna ale odpowiedz prosze profesjonalisty bo juz dluzej nie wytrzymam otoz: mam pytanie nie wiem juz ktory raz to pisze nie uzyskalam odpowiedz, dlatego prosze o rzetelna odpowiedz.
1 stycznia br uprawialam petting nie bylo bezposredniego kontaktu ale mam watpliwosci czy cos wiecej sie nie wydarzylo, czy na palcach partnera nie przeniosla sie sperma w me okolice intymne. dodam ze byl to 1 dzien miesiaczki tzn brazowe plamienie. trawlo ono kilka dni , tydzien pozniej bardzo zle sie culam mialam zawrtoy glowy, wymioty bol brzucha. zrobilam test negatywny, powtorzylam rano ,negatywny. z dnia na dzien czulam sie coraz gorzej. ok 23 stycznia udalam sie do lekarza gin ktora powiedziala ze nic nie widac, jedymie powiekszone i lekko zabroaziwone piersi. wiec oczekujac na miesiaczke udalam sie do innego ginekologa 4 lutego powiedzial ze na usg nic nie widac imam isc na beta hcg tak zrobilam wynik 0.41 za dwa dni 0.40. wciaz nieuspokojona (dostalam okres ok 7 litego jednak byl inny niz wczesniej)MAM BARDZO NIEREGULARNE CYKLE. OD ZAWSZE.ten trwal 4 dni byly skrzpey bol tylko 1go dnia.
udalam sie wiec do ginekkoga ktory oowiedzial ze nic tam nie ma. wciaz moj stan sie poglebiał zle sie czulam wiec powtorzylam bete w polowie litego wynik.2,35(czuloscod 5 powyzej 5 to ciaza)przestraszylam sie udalam do ginekologa i znow to samo i znowu zrobilam bete i wyszla 0.65 . i znowu ginkolog i znowu nic nie ma.
to ostatnie bylo 5 marca) od tamtej pory czekam na miesiaczke. mam zawrtoy glowy.sucha skore, bola mnie jajniki plecy, mam wieksze piersi sutki odstajace brodawki sutkowe brazowe, bola mnie zeby . jeste zmeczona i apatyczna. nie moge sie skuoic. powtorzylam test 14 marca beta wyszla0,19 .co sie dzieje. prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...