Skocz do zawartości
Forum

Czym łagodzić ukąszenia komarów i muszek?


Rekomendowane odpowiedzi

ewakuc
Dolegliwości mijają zwykle po kilku dniach, któż miałby jednak cierpliwość tyle czekać! Uporczywego swędzenia i szpetnego bąbla chcemy się pozbyć jak najszybciej! I są na to dobre sposoby: plasterek cebuli, mleko w proszku, sok z cytryny czy natka pietruszki.

Istotne jest też to, żeby nie drapać zmian skórnych, bo niestety powoduje to znaczące nasilenie objawów.

Odnośnik do komentarza

...Uporczywego swędzenia i szpetnego bąbla chcemy się pozbyć jak najszybciej! I są na to dobre sposoby: plasterek cebuli, mleko w proszku, sok z cytryny czy natka pietruszki. ja do tego dodam że listek babki ogrodowej(rośnie wszędzie) podrzeć na drobne kawałki i mocno wcierać w ukąszone miejsce -sposób babci,nie boli nie swędzi można powtarzać,działa na komary meszki pszczoły bąki,chyba że jest się uczulonym ale można wcierać zanim dotrze się do lekarza.P.

Odnośnik do komentarza

Na drobne ukąszenia (komary, meszki itd) całkiem dobrze sprawdzają mi się naturalne olejki. Raz, że silny zapach dość dobrze odstrasza insekty, a dwa, że dobry olejek będzie też łagodził skórę i zapobiegał rozdrapywaniu ranki. Używać można lawendowy, eukaliptusowy albo cynamonowy olejek eteryczny (Optima Natura ma bardzo dobrej jakości olejki). Jeśli nie ma jakichś przeciwwskazań, np. uczuleń, to myślę, że to całkiem dobra i naturalna opcja, a olejków tego typu można też potem użyć w kominku zapachowym. 2w1 :)

Odnośnik do komentarza

Jeżeli stosujemy jakieś preparaty na komary, warto zapoznać się z tym artykułem https://wylecz.to/leki-i-suplementy/deet-na-komary-szkodliwy-czy-nie/. Wiele środków odstraszających komary zostało wycofanych z aptek, ponieważ w swoim składzie zawierały deet, mający szkodliwy wpływ na organizm człowieka. Bezpieczniejszą alternatywą są obecnie wszelkie preparaty zawierające w swoim składzie naturalne substancje. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...