Skocz do zawartości
Forum

Aerobiczna 6 Weidera


Gość Acha

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)
Mam 18 lat ok 166 i ważę aż 64 kg ;/ . Żle się czuję w tej wadzę i dlatego postanowiłma do was napisać . No więc tak chciałabym zrzucić z masy ciała najlepszym rozwiązaniem były by ćwiczenia jeśli chodzi o dietę to nei koniecznie ponieważ ciężko jest mi utrzymać dyscypline jeśli chodzi o jedzenie . Ćwiczenia które bym mogła wykonywać prosiłabym o napsianie jakie to ćwiczenia i czas przez jaki miałąbym je wykonywać itd.
Moje drugie pytanie to takie czy 6AW jest skutecznym sposobem na spalenie tłuszczu ? Oraz skakanie na skakance ?
Liczę na odp :)
Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny! Chciałam od dziś zacząć ćwiczyć a6w, ale mam problem, gdyż nie wiem czy dobrze wykonuję te ćwiczenia. Jakoś nie mogę się wysoko podnieść po prostu nie mam siły, przy tych ćwiczeniach gdzie się ręce splata za szyją nawet ledwo mogę podnieść łopatki :/ nie wiem czy takie ćwiczenie coś da.
Mam jeszcze inny problem, gdyż co jakiś czas na weekendy wyjeżdżam na zjazdy (studiuję) i bym musiała robić 3dniowe przerwy. Czy to ma sens?
Jak dla mnie takie ćwiczenia są prostsze niż robienie np brzuszków czy też nożyc, bo w ogóle nie mam kondycji i po porodzie trochę problemów z kręgosłupem, gdyż jak leżę na twardym, to mnie boli nad kością ogonową jakbym coś tam miała uszkodzone.
No i w związku z tym a6w wydaje mi się lepszym rozwiązaniem i do tego jest skuteczniejsza.

Odnośnik do komentarza
Gość Komercha

ja też nie znam:) ale moim zdaniem w tych ćwiczeniach wcale nie trzeba się tak mocno wychylać. Kąt pomiędzy Twoimi placami powinien mieć około 30 stopni bo potem to już mieśnie pleców ciągnął a nie mięśnie brzucha. I wtedy rzeczywiście mogą plecy boleć

Odnośnik do komentarza

ja bym przeszła cały gdybym miała czas, nie wydały mi się jakieś ciężkie te ćwiczenia, myślałam, że będzie gorzej :)
Nie, nie konsultowałam nic z lekarzem, bo nikt do tej pory nie badał mojego kręgosłupa :/ jak ostatnio robiłam brzuszki, to teraz mnie boli brzuch, ale nie jak jakieś zakwasy. I w ogóle jakoś dziwnie się czuję. Nawet jakby jajniki mnie bolały

Odnośnik do komentarza

ja przeszłam kiedyś całe ale efekt był tylko przez jakiś bardzo krótki czas potem znowu mi brzuch klapnął, tak więc nie polecam. Tym bardziej jesli masz jakieś kłopoty z kręgosłupem. Ja miałam wtedy takie postanowienie że jak skończę to będę ćwiczyć ileś tam brzuszków codziennie, ale skończyłam i do tej pory nie lubię brzuszków. Teraz ćwiczę i widzę że dużo lepszym rozwiązaniem jest ćwiczenie mniejszej ilości brzuszków i różnych innych ćwiczeń na brzuch po 3, 4 razy w tygodniu niż taki 42-dniowy maraton. Poza tym różne są opinie na temat a6w i jej skuteczności. Ja mam taki plan teraz żeby trochę porobić te ćwiczenia z a6w ale własnym systemem żeby trochę mięśnie podbudować a żeby nie przekraczać 100 dziennie i też nie codziennie.

Jeśli masz problemy z kręgosłupem to każdy rodzaj brzuszków może być szkodliwy więc skonsultuj to z lekarzem.

Odnośnik do komentarza

Wszystko zależy od tego w jaki sposób wykonuje się brzuszki, bo to wbrew pozorom nie jest taka prosta sprawa. Mięśnie brzucha podczas tradycyjnych brzuszków pracują tylko i wyłącznie do osiągnięcia podczas skłony ramionami kąta 30 stopni w stosunku do ziemi. Resztę pracy przy dalszym skłonie wykonują mięśnie pleców. Stosunek ten wygląda mniej więcej w ten sposób : 1/3 pracy wykonują mięśnie brzucha zaś 2/3 mięśnie pleców. Nieprawidłowe wykonywanie brzuszków może doprowadzić do kontuzji i bólów krzyża.
Drugim problemem, z którym możesz się spotkać podczas ćwiczeń na mięśnie brzucha to kolejność. Zawsze należy zaczynać od ćwiczeń na dolne mięśnie brzucha. Są one słabsze i szybciej się męczą, a po za tym podczas tych ćwiczeń pracują także mięśnie górne brzucha. Jeżeli zaczniemy wykonywać ćwiczenia na mięśnie brzucha górne to przy wykonywaniu ćwiczeń na mięśnie dolne będą one już zmęczone. Zatem prawidłową kolejnością ćwiczeń mięśni brzucha jest: na początku ćwiczenia głównie oddziaływujące na dolne mięśnie brzucha, następnie ćwiczenia oddziaływujące na
mięśnie sko.ne brzucha i na koniec, ćwiczenia oddzia3ywuj1ce na górne
mięśnie brzucha.
Co do a6w to zdania są podzielone i nie ma co się temu dziwić, gdyż na każdego te ćwiczenia będą inaczej działy. A6W jest to trening bardzo obciążający i wymagający systematyczności. Jednak przy problemach z kręgosłupem bym go nie polecała. Jest dużo ćwiczeń prostszych i mniej męczących niż A6W

Odnośnik do komentarza

no właśnie mi większe problemy sprawiały tradycyjne brzuszki, przy a6w nie bolał mnie kręgosłup, a po normalnych brzuszkach, to potem aż jajniki mnie bolały - nie wiem czemu... Do a6w zachęcił mnie krótki czas :) chciałabym brzucha się pozbyć do wakacji, żeby kupić jakiś baaardzo sexy kostium kąpielowy :) nie musi być idealnie płaski (brzuszek) jednak chociaż trochę żeby te fałdki przy siadaniu zredukować i cellulit. Jak myślicie, a hula hop z masażerami coś da jak do wakacji będę kręcić (włączając w to jakieś ćwiczenia)?
Zależy mi bardzo, chciałabym w tym roku, jak za dawnych czasów, jechać nad jezioro (nad morze jakoś nie lubię jeździć) na weekend i nocować w przyczepie kempingowej :D takie moje marzenie hehe

Odnośnik do komentarza
Gość ciekawska91

Ćwiczyłam a6w. Moim zdaniem to fajny zestaw ćwiczeń, bo złożony i działa na wiele partii brzucha, ale trzeba sporo umieć, żeby mieć pewność co do prawidłowo ich wykonania, w sumie nie wiem czy je dobrze robiłam... W tamtym roku właśnie też ćwiczyłam miesiąc przed wyjazdem do Bułgarii i powiem szczerze, że byłam zadowolona z tego, że się zmotywowałam, bo efekty okazały się spore. Niestety potem przestałam, a potem znów wróciłam do ćwiczeń, ale już nie w celu redukcji tłuszczu, ale wyrobienia mięśni, i chociaż ćwiczę już jakiś 2 miesiąc to mięśni jak nie było tak nie ma. Także polecam szczerze do redukcji tkanki tłuszczowej, ponieważ nawet z pleców mi tłuszczyk zszedł.

Odnośnik do komentarza

ciekawska, no ja właśnie chciałabym spalić chociaż tłuszczyk, nie zależy mi na rewelacyjnym brzuchu tylko żeby wyglądał zdrowo i normalnie, a nie jakbym dopiero urodziła. Mam okropny cellulit i te fałdki jakbym skórę miała rozciągniętą, choć przytyłam tylko ok 10 kg w dość długim czasie (jadłam bardzo dużo, bo chciałam przytyć). Chcę jak najszybciej spalić ten tłuszczyk, żeby skóra się zredukowała i nie została rozciągnięta, a im dłużej zwlekam tym jest przecież gorzej

Odnośnik do komentarza
Gość SickAngel

Robiłam 6 Weidera.Mogę wam polecić trening HIT.
Tylko od razu piszę,że to jest katorga,a efekty widać po krótkim czasie.
Biegając,spalanie tłuszczu zaczyna się dopiero po 20 minutach,a w tym treningu metabolizm dostaje ''kopa'' aż do kilku godzin od wysiłku.Tak więc spalanie tkanki tłuszczowej trwa nawet gdy jesteśmy w spoczynku.Dobre to jest,ale trzeba zacisnąć zęby i pomyśleć o wymarzonej sylwetce( to będzie taka mała motywacja) :)

Odnośnik do komentarza

A więc tak zacznę od najważniejszego , piszesz że odczuwasz bóle w kręgosłupie polecam ci abyś przed każdymi ćwiczeniami wykonała takie ćwiczenie : połóż się na podłodze , ręce wzdłuż ciała , następnie zegnij lewą noge w kolanie i sięgnij kolanem podłogi po prawej stronie , chwilke pozostań w takiej pozycjii i powtórz to ćwiczenie z prawą nogą , wykonaj kilka-kilkanaście powtórzeń , następne połóż się i chwileczke odpocznij po czym połóż się na podłodze ręce wzdłuż ciała , wykonuj przenoszenie rąk za głowe tak jakbyś się rozciągała , wykonaj kilka takich powtórzeń , po tym ćwiczeniu chwilke odpocznij i wykonaj na konic koci grzbiet , te ćwiczenia pozwolą ci rozciągnąć odpowiednio mięśnie na których będziesz pracowała , pamiętaj każde ćwiczenie musi być poprzedzone rozgrzewką bo inaczej możesz się nabawić kontuzjii , po kilku dniach bóle pleców powinny ustąpić , jeśli tak się nie stanie powinnaś zaczerpnąć porady lekarza , a6w może na to nie wyglądają ale są to bardzo wyczerpujące ćwiczenia dla mięśni więc zanim je zaczniesz wykonywać warto by zastosować jakieś ćwiczenie rozgrzewkowe na brzuch żeby nie doznać kontuzjii , jeśli potrzebowałabyś jakiś ćwiczeń to mogę ci kilka polecić tylko napisz .

Odnośnik do komentarza

wiecie co, jestem zła na siebie, bo nie miałam wczoraj czasu na ćwiczenia i wszystko trafił szlag. Cóż, chyba to nie trening dla zajętej mamy :/ będę ćwiczyć swoją drogą i swoimi możliwościami czasowymi :/
choć już po tych kilku dniach było widać poprawę, brzuszek mi opadł tak, jakby po prostu brakowało mu do tej pory wysiłku :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...