Skocz do zawartości
Forum

W jakim wieku odbył się Wasz pierwszy raz?


Rekomendowane odpowiedzi

W wieku 13 lat mówisz o rozkoszy? Przecież to były dzieci, które nawet nie skończyły gimnazjum. Moim zdaniem to zbyt wcześnie, one najpewniej nie miały nawet świadomości swojej budowy, swojego ciała a co dopiero mówić o odczuwaniu przyjemności z seksu. Może wtedy im się tak wydawało ale bez przesady. Nie uwierze że w wieku 13 lat można przeżyć najlepszy seks swojego życia.... Dla mnie to jeszcze dzieci, ktore zbyt szybko chcą dorosnąć.
Po za tym co by zrobiły gdyby wpadły? Co było by mamo ratuj? Bo przecież 13 latka się nie utrzyma sama, ślubu też nie weźmie, chłopak jej nie pomoże bo zazwyczaj w tym wieku oni nie myslą głową - przynajmniej nie tą właściwą. Na pewno są jakieś wyjątki, ale większość jest niedojrzała emocjonalnie do stworzenia normalnego związku dłuzszego niz tydzień a co dopiero mówić o ewentualnej ciąży i wychowywaniu dziecka...

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

Odnośnik do komentarza

Masz rację wpaść może każdy ale chyba jest zasadnicza równica pomiędzy 20 kilkulatką a 13 latką. Jaki strat będzie miało dziecko 13 latki? Czy jest ona wydolna wychowawczo aby wychować takie dziecko, przeciez ona sama jest dzieckiem. Czy bedzie w stanie mu stworzyć rodzinę skoro odkochuje się i zakochuje średnio raz na tydzień.

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

Odnośnik do komentarza

Jasne, że nie jest do tego zdolna, ani ona, ani inne, nawet dużo starsze, nastolatki w tej sytuacji. Ale, na miłość boską, kto jej każe wychowywać to dziecko? Przecież tyle jest par marzących o dziecku, i w związku z tym starających się o adopcję. Chyba jest oczywiste, że dla wszystkich będzie najlepiej, jeśli taka nastolatka przekaże dziecko jednej z tych par.

Odnośnik do komentarza

ahaaa czyli dla Ciebie ona była dojrzała bo pomyślała o zabezpieczeniu, , a nawet jakby wpadła to nie musi wychowywać dziecka? i to jest dla Ciebie ta dojrzałość?? no to faakt, dojrzała jest fest. To w takim razie powiedz mi czym dla Ciebie jest dojrzałość? bo chyba rozmijasz się z właściwą definicją tego słowa.

Odnośnik do komentarza

Franca, masz rację niech uprawiają seks a niechciane dzieci oddają... masz rację to jest dobre rozwiązanie.... wręcz genialne, szczyt odpowiedzialności i dojrzałości....
Kobieto ile ty masz naprawdę lat, bo z Twojego toku rozumowania wychodzi że coś koło 15

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

Odnośnik do komentarza

Nie-nie musiała by, ale-nie powinna wychowywać dziecka, którego nie chciała. Wiadomo, że z czegoś takiego tylko same problemy mogą wyniknąć. Podejmowanie się czegoś takiego ma sens(i jest odpowiedzialne) tylko wtedy, gdy się kocha dziecko, a trudno o tym mówić w takiej sytuacji. Ale oczywiście najlepiej jest robić wszystko, aby nie dopuścić do wpadki, i ta dziewczyna najwyraźniej to zrobiła, bo nic nie wspominała o niechcianej ciąży.

Odnośnik do komentarza

a jakie byś chciała?
dla mnie seks jest rzeczą zbyt intymną, to jest dla mnie dzielenie się ciałem i dusza, i po to został stworzony. Myślisz, że 13latka jest w stanie przeżyć w ten sposób seks? Nie sądzę. Nie wierzę w to, że potrafi zdać sobie sprawę z tego co tak naprawdę się dzieje, i co robi. Nie rozumie do końca że oddaje siebie komuś, całą siebie, bo w tym wieku nawet nie zdaje sobie dobrze sprawy kim jest i jaka jest, a co dopiero ofiarować to komuś innemu. W tym wieku seks jedynie jest rozumiany przez formę fizyczną, wkładanie czegoś do czegoś, i po sprawie, i nawet jeśli jest miło, to to nie jest pełnia. Więc po co? tylko po to, że mokro w majtkach i nie da się powstrzymać? Jasne, jeśli ma podejście typowo rzeczowe do współżycia, tak jak Ty to teraz przedstawiasz - bo tak robisz twierdząc jakie ważne jest tutaj zabezpieczenie i skupiasz się w sumie tylko na tym, to ok, wolna wola. Tylko że ta dziewczyna w tym wieku nawet za bardzo nie wie jakie ma podejście do seksu, bo nie dojrzała do tego, zrobi to, a za kilka lat jej się zmieni, bo miną lata, psychika się ustabilizuje, i co wtedy? seks jest dla dorosłych, a nie dla dzieci. seks jest dla ludzi, ktorzy są w stanie ponieść odpowiedzialność za siebie, za drugą osobę z którą to robią, i za dziecko, które może powstać. Cofnij się do tyłu o ileśtam lat, kiedy miałaś lat 13. Czy byłaś w stanie wtedy być w pełni odpowiedzialna w takim wypadku? Pewnie nie, bo nawet za siebie nie da się być w pełni odpowiedzialnym w tym wieku.

Odnośnik do komentarza

Bardzo zaskoczył mnie ten post, bo doprawdy dziwne rzeczy mi w nim przypisujesz. Na przykład piszesz, że w seksie obchodzi mnie tylko antykoncepcja, choć Twoje poprzednie posty wskazywały na to, że wiesz, że to nieprawda. Poza tym przeprowadzasz też bardzo dziwne rozmowanie: z tego, że antykoncepcję uważam za ważną sprawę, wnioskujesz, że seks dla mnie to tylko wkładanie i wyciąganie(!). Co, u licha, jedno ma z drugim wspólnego??? Przecież to chyba dobrze, że ktoś się zabezpiecza przed niechcianą ciążą, i na pewno nie oznacza, że jest pozbawiony uczuć! Co do mnie, to raczej nie miałam potrzeby uprawiania seksu jako nastolatka, i na szczęście, nie zrobiłam tego, bo teraz bym miała tylko uraz do seksu. Ale myślę, że mogło tak być, bo dość późno zaczęłam się rozwijać, miesiączkować(15 lat), itp., a u innych dziewczyn przebiega to często zupełnie inaczej, rozwijają się o wiele szybciej. W wieku kilkunastu lat mogły być zupełnie innymi ludźmi, niż ja wtedy, o wiele dojrzalszymi.

Odnośnik do komentarza

wiesz, nawet jeśli dziecko zaczyna miesiączkować w wieku 10 lat, to i tak w wieku 13 przecież nie są dojrzałe na seks. Dojrzałość nawet fizyczna do seksu przecież nie polega na tym jak szybko zaczyna się miesiączkować... to wiesz.

no trochę jednak w tym temacie ma wspólnego, ale to raczej nie ma sensu gadać i wyciągać takiej pierdoły.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...