Skocz do zawartości
Forum

Odpowiednia waga dla nastolatki a odchudzanie


Rekomendowane odpowiedzi

Czy to dobra waga ? ważę około 47 kilogramów , mam 15 lat , wzrost 159 cm
Nie jestem zbyt szczupła , mam okrągłą twarz ( szczególnie policzki) , trzy fałdki na brzuchu , dosyć masywne uda i ramiona . Czy przy takiej wadze i wzroście to normalne, co zrobić zeby stracić trochę tłuszczu ( próbowałam biegać ,jeździć dużo na rowerze ,szybko chodzić , spacerować i nie wiem czy mam nadal to kontynuować ) .Dodam tez ,ze bardzo lubię słodycze i często sięgam po przekąski , przy czym nie zawsze popijam jedzenie wodą ( wolę soki ) . Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza

Twoja waga jest prawidłowa i nie powinnaś się odchudzać. Jeżeli chcesz wymodelować swoją sylwetkę to zacznij uprawiać sport albo ćwicz w domu. Wystarczy jak w Twoim przypadku przez 30 minut dziennie będziesz wykonywała takie ćwiczenia jak podczas lekcji wf w szkole. Jeżeli nie lubisz ćwiczyć to wyjdź na długi spacer szybkim tempem, albo pojeździj na rowerze czy rolkach. Jeśli będziesz aktywna łatwo będzie Ci utrzymać wagę oraz wymodelować swoje ciało.
Co do słodyczy to radziła bym je ograniczyć, ponieważ są one bardzo kaloryczne i przyczyniają się do nabierania zbędnych kilogramów.Postaraj się je zastąpić jakimś warzywem, albo owocem. Owoce możesz jeść 2-3 razy dziennie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...