Skocz do zawartości
Forum

Alkohol a tabletki antykoncepcyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Przejrzałam dużo stron internetowych z forami na temat tabletek antykoncepcyjnych łączących z alkoholem i dalej nie jestem pewna swej wiedzy. Zatem , chciałabym zapytać , czy biorąc tabletki anty Sylvie20 zawsze o tej samej godzinie ( godz 22.) mogę pić alkohol w dawkach nie upicia się , tak żeby tabletka działała jak powinna ? Interesuje mnie również, sylwestrer , jeżeli o 22 wezmę tabletke a wczesniej bede spozywala alkohol to czy jest jakies zagrozenie ze tabletka nie zadziala badz jesli dojdzie do stosunku zajde w ciaze? Jakie sa wady picia alkoholu biorac Sylvie20? Dziekuje z gory za odpowiedz .

Odnośnik do komentarza
Gość magdalenaaaaa

Witam, od 4 miesięcy biorę Ovulastan. 28 wrzesnia (4 tabletka) zdarzył mi się stosunek zabezpieczony prezerwatywa dopiero od polowy. Następnego dnia okazalo się, że się przeziebilam, a dzien stosunku dość mocno sie upilam (imieniny...). Zastanawiam się, czy w takim wypadku działanie tabletek mogło byc zmniejszone? 9 dni po stosunku (albo 2 po nastepnym, w pelni zabezpieczonym) dostałam malutkich bezowych plamien, trwaly przez 4 dni. Od jakiegoś czasu mam mdlosci, wczoraj wieczorem dość spore. Zauważyłam, ze czesto boli mnie w krzyżu .dodatkowo mam stwierdzona nadzerke niewielką, nie wiem czy to od tego, czy to wszystko z nerwów. test robilam 16 dni po stosunku, negatywny. Jutro idę do ginekolog, jak myslicie jest sie czym martwić?

Odnośnik do komentarza

Nie udowodniono negatywnego wplywu alkoholu na tabletki anty wiec powinno byc ok ale uważaj zeby nie zwymiotowac albo cos takiego bo po alkoholu czesto tak sie dzieje no chyba ze jestes całoroczną imprezowiczką przystosowaną do takiej ilosci %.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza
Gość ktopytaniebladzi1234

Witam serdecznie.
Od pewnego czasu biorę tabletki antykoncepcyjne. Było kilka kwestii, które nie dawały mi spokoju, a które skrupulatnie sprawdzałam. Jest jednak jeszcze jedna kwestia, która nie daje mi spokoju i gdzieś tam nawet ogranicza.
Wiem, że to pytanie padło wiele razy, ale mimo to wolę zapytać: czy alkohol naprawdę obniża skuteczność działania tabletek antykoncepcyjnych? Jak to z tym naprawdę jest? Przyznam, że przez obawę o obniżenie skuteczności, unikam alkoholu, choć nie ukrywam, że nie mam ochoty siedzieć o przysłowiowyn suchym pysku na imprezach, bo tabletka się nie wchłonie

Proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...