Skocz do zawartości
Forum

Emulsje do opalania


Gość Gwieździsta

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gwieździsta

Słuchata, mam pytanie jakiego filtra jest lepiej używać 10, 15 czy 30? I czy są jkaieś olejki do opalania które szybko się wchłaniają i nie trzeba ich cały czas od nowa nakładać? Bo teraz jest piękna pogoda, śłońce przypieka aż chce się iść na plażę. Co wybrać emolsję czy olejek?

Odnośnik do komentarza

Ja osobiście filtrom mówie nie. W ogóle nie mogę się opalić mając je na sobie.
Najlepiej opalać się naturalnie. Zmoczyć się trochę i pozwolić by slońce Cię wysuszyło.
Dziś byłam na plaży na Helu, trochę się zmoczyłam , nawet nie leżałam na słońcu tylko byłam na skuterach wodnych a do domu wróciłam cała brązowa.

Odnośnik do komentarza
Gość SickAngel

To zależy jaką masz cerę i jak szybko się opalasz,czy łapie cię Słońce na brąz czy ulegasz poparzeniom słonecznym.
Osobiście mam cerę,która opala się bardzo szybko na ciemny brąz.
Używam mleczka w sprayu,filter 20 do twarzy,a do ciała 10.
Filtry mają za zadanie chronić przed szkodliwym promieniowaniem, a opalasz się normalnie,ponieważ w skórze zachodzą procesy syntezy wit.D odpowiedzialnej za opalanie.Im więcej tej witaminy tym lepsza opalenizna.Jeśli nie chcesz poparzeń,schodzącej skóry jak u węża,to radzę nałożyć jednak filtr.

Warto posmarować się nawet najsłabszym filtrem i regularnie go uzupełniać.Możesz też psikać się wodą w sprayu,szybciej się opalisz.Oprócz tego,przed posmarowaniem się kremem z filtrem,zrób sobie peeling ciała(dla równomiernej opalenizny oraz dla ładniejszych efektów) Mogę ci jeszcze polecić masło kakaowe do ciała-opalenizna będzie jeszcze ładniejsza i trwalsza.

Odnośnik do komentarza

ja używam 10. Na pieprzyki i znamię 40-50 czyli blokera, bo uważam ze takie rzeczy trzeba chronić. Co do tego czy ojek czy emoulsja to jestem za emulsją. lepiej się wchłania i nie jest taka tłusta

Look in the doubt we've wallowedLook at the leaders we've followedLook at the lies we've swallowedAnd I don't want to hear no more

Odnośnik do komentarza

ja ostatnio kupiłam taką emulsję z DaxCosmetics. W taki fajnym opakowaniu, żeby otworzyć to trzeba odkręcić i wysuwa sie taki dzyndzel. Fajne bo mam pewność że się nie otworzy i że nie będzie uciapane tym. Jest z masłem kakowym wiec fajnie nawilża i lekko natłuszcza ale nie ma uczucia tłustego potem.

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

Odnośnik do komentarza

Z opalaniem miałam różne przygody mniej lub bardziej przyjemnie i od dłuższego czasu po prostu używam naturalnych samoopalaczy, bo lubię mieć trochę ciemniejszy odcień skóry nawet jesienią czy zimą. Ostatnio przerzuciłam się na mgiełkę Bielenda Bronzing Coco i jestem bardzo zadowolona, mogę z czystym sumieniem każdej tu obecnej polecić ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...