Skocz do zawartości
Forum

Poytywny wynik testu ciążowego a brak widoczności ciąży na USG


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Ostatnio okres miałam 22-26.02.12r, teraz spóźnia mi się 5 tydzień. W tamtym tygodniu we wtorek zrobiłam test ciążowy wynik pozytywny, udałam się do ginekologa,a ten po badaniu USG stwierdził, ze nic nie widzi a byłam bym według moich obliczeń w 8 tyg ciąży. Wczoraj zrobiłam kolejny test i też wynik pozytywny. I nie wiem co mam myśleć..

Odnośnik do komentarza
Gość raz dwa trzy

teoretycznie ciążę lekarz może zobaczyć gdzieś koło 6 tygodnia ale to tez nie zawsze. Może być taka możliwość że coś źle wyliczyłaś. Wiek ciąży jak się kobieta nie obserwuje to określa się w przybliżeniu o ile dobrze sie orientuję długość cyklu - 28 dni (albo początek danego cyklu jeśli cykle były krótsze), a ten wzór nie przewiduje sytuacji że w danym cyklu mogło się coś przesunąć. Może taka sytuacja miała miejsce u ciebie i zaszłaś w ciąże w późniejszym terminie niż podejrzewasz.

Odnośnik do komentarza
Gość raz dwa trzy

taka opcja też nie jest wykluczona. Może być jeszcze taka możliwość że masz jakieś problemy zdrowotne. Przy niektórych schorzeniach test może wyjść pozytywnie. Idź na ponowne badanie za jakiś czas albo zrób sobie test z krwi wtedy sie powinno wyjaśnić.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...