Skocz do zawartości
Forum

Tabletki na wywołanie okresu a dzień cyklu


Rekomendowane odpowiedzi

szkoda ze nie zapytalas w gabinecie a przepraszam kiedy mam cykl :D
nie dostalas pigulek na wywolanie okresu tylko tabletki antykoncepcyjne, wez je kiedy chcesz nawet dzisiaj codziennie bierz o tej samej godziie jak skonczysz opakowanie dostaniesz okres tylko ze to bedzie sztuczne krwawienie z odstawienia. proponuje zmienic lekarza ktory zbada przyczyne dlaczego nie masz okresu a nie da pigulki antykoncepcyjne. dodatkowo zrob badania hormonalne zwlaszcza tarczycy sprawdz czy masz niedowage i z badaniami hormonalnymi idz do endokrynologa

Odnośnik do komentarza

Witam,

Mercilon są to tabletki stosowanie jako doustna antykoncepcja zawierające 150 mikrog Desogestrelu i 30 mikrogram Etynyloestradiolu.
Po pierwsze, jeżeli nie występuje u Ciebie przez rok krwawienie, to najpierw ustaliłbym dokładnie przyczynę, profil hormonalny: badanie hormonów tarczycy, stężenie prolaktyny, doustne bądź domięśniowe podanie progesteronu.
Czy Twoje życie jest bardzo stresujące?? Nie masz za niskiej wagi??
Dostajesz leczenie składające się z hormonów: progesteronu i estrogenów. Jest to potrzebne, aby sprawdzić, czy winy za brak okresu nie ponoszą nieprawidłowości macicy.
Skoro nie masz okresu od roku, to myślę, że nie ma to znaczenia kiedy zaczniesz brać te tabletki, ważne żeby były brane w systemie 21+7, czyli 21 dni bierzesz tabletki i robisz 7 dni przerwy.
Czy dostawałaś kiedyś Luteinę na wywołanie okresu??

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

zosia - bez sensu Ci ten endokrynolog doradzil tzn ze do konca zycia masz brac tabletki? idz do innego endokrynologa i zbadaj sie u ginekologa wyrownaj poziom hormonow i okres tez Ci sie wyrowna a nawet jesli bedzie nieregularny to spozni sie tydzien albo bedzie tydzien wczesniej - to juz nie jest az taka tragedia bo tabletki na okres to nie leczenie

Odnośnik do komentarza

Witam
luteiny nie bralam ale badania mialam robione w szpitalu na hormony i cukrzyce.Po szpitalu lekarz wypisal mi tabletki antykoncepcyjne Yasmin.Bralam je 9miesiecy a potem odstawilam.A teraz lekarz wypisal mi Mercilon i napisal na kartce 10 dni Mercilon 1x1 16do 25dnia cyklu aby wywolac okres.A ja myslalam ze dostane tabletki na wywolanie okresu a pozniej w 1dniu krwawienia zaczne brac Mercilon.A jak wyliczyc ten cykl jak nie mam miesiaczki.Stresujace zycie mam to fakt ale waga jest dobra.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość karolina_22

Zosiu, a nie myślałaś nad zmianą lekarza?albo chociaż konsultacji z innym. Ja miałam podobny problem, okresu nie miałam ponad pół roku i na wywołanie dostałam luteinę-pomogło.
Jeżeli podczas przerwy po 21 dniach brania tabletek nie będzie krawienia z odstawienia radziłabym konsultacje z innym lekarzem...

Odnośnik do komentarza

Ja mam 25lat i w wieku 17lat zaczelam leczenie mialam tabletki na wywolanie nazwy juz nie pamietam ale nie byla to luteina.Pozniej znow nie mialam i tak leczylam sie u innych lekarzy i dawali mi tabletki antykoncepcyjne az trafilam na tego endokrynologa zrobil mi badania w szpitalu i tez te tabletki mi przypisuje.Mowia ze to dobry lekarz ale ja juz sama nie wiem co o tym myslec.A tak wogole to Alicja mam na imie

Odnośnik do komentarza

Alicjo :)
jesli w mlodym wieku w okresie dojrzewania juz zaczelas brac tabletki to one rowniez mogly rozstroic Twoj orgaznim, zazywanie na stale tabletek nie jest dobre, znam osoby ktore maja nieregularny okres np co 3-4 nawet 5 tygodni i z tym zyja i nie faszeruja sie chormonami a jak nie masz okresu dluzej niz 3 miesiace to sie bierze luteine. powinnas skonsultowac sie z innym ginekologiem i endokrynologiem i znalezc problem dlaczego tak sie dzieje a nie wywolywac sztuczne krwawienie, to dla mnie metoda spychadłowa a co jesli okaze sie ze brak okresu wynika z tego czy tamtego i nie bedziesz mogla miec dzieci? koniecznie zmien lekarzy

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...