Skocz do zawartości
Forum

Osłabienie wzroku w jednym oku


Barosz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam na imię Bartek, mam 17 lat.... otóż od jakiegoś czasu zauważyłem, że moje lewe oko hmm nie wiem niedowidzi czy coś takiego np. czytając książkę widzę normalnie a gdy zamknę prawe oko i odsunę książkę na dalszą odległość trudno mi odczytać słowa muszę się troszkę domyślać itp żeby odganąć co tam pisze, jednak gdy otwieram prawe oko to wszystko jest ok...czym to jest spowodowane ? Czy to można jeszcze wyleczyć ? Co z prawym okiem czy ono również może tak się popsuć? Dodam, że od dzieciństwa mam zeza( do ok. 15 roku życia) wydawało mi się że to jest normalne, że każdy tak ma jednak to jest zez, jednak po oczach nie widać tego tzn nie rozchodzą mi się na boki itp. Co to może oznaczać ? Czy mając takiego zeza może zaistnieć ryzyko że oczy będą uciekać mi na boki ? U okulisty byłem w tamte wakacje, bo wymagała tego szkoła i nic mi Pani doktor nie wspominała że mam jakąś wadę wzroku, która uniemożliwia mi pójście do szkoły.... Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,

U osób z zezem (także tzw. ukrytym, czyli na pierwszy rzut oka nie widać, że coś jest nie tak) może dochodzić z czasem do upośledzenia wzroku w jednym oku, które jest wyłączane z procesu widzenia. Dlatego tak ważne jest to aby zeza leczyć - jeżeli nie jest możliwe leczenie korekcyjne okularami, mozna także rozważać leczenie operacyjne.

Myślę, że powinieneś jeszcze raz odwiedzić okulistę - najlepiej do tego, który monitoruje zeza u Ciebie (o ile w ogóle jesteś pod opieką poradni z tego powodu).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...