Skocz do zawartości
Forum

Brak żywych plemników w nasieniu mężczyzny a starania o dziecko


Gość ma...77

Rekomendowane odpowiedzi

staramy sie odziecko od ponad roku ja jestem po badaniu hsg wynik wyszedł dobry wszystko drożne ale problem pojawił sie po zbadaniu nasienia meza: uplynnienie 20 objętośc 3 lepkośc 0 pH 7,8 ruch postepowy 0 całkowity 0 całkowita liczba pl w ejakulacie 0 WBC 0 morfologia 0 żywe plemniki 0 aglutynacja 0 jestem zalamana co dalej robić? czy powtorzy badanie nasienia czy mamy jakieś szanse na inseminacje czy wogóle z takimi wynikami jest sens sie jej poddawać?
maga

Odnośnik do komentarza

Witam!
Zdecydowanie warto byłoby powtórzyć badanie nasienia. Jeżeli jednak wynik będzie taki sam jak ten zamieszczony w opisie inseminacja zdecydowanie nie ma sensu.
Brak plemników to stan najczęściej spowodowany niedorozwojem lub zanikiem jąder, utratą jąder lub ich czynności wskutek niektórych leków lub radioterapii i chemioterapii lub też niedrożnością dróg wyprowadzających nasienie. Zmiany mogą być także spowodowane mutacjami i mikrodelecjami w rejonie genu AZF znajdującego się na długim ramieniu chromosomu Y. Delecje mogą obejmować AZF-a (osobnik nie produkuje żadnych gamet), AZF-b (spermatogeneza zatrzymuje się na pewnym stopniu), AZF-c (produkowana jest mała ilość plemników). Wskazana jest zatem dokładniejsza diagnostyka!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...