Skocz do zawartości
Forum

Kawa na czczo


Gość 22margeritka

Rekomendowane odpowiedzi

Ja po wielu wielu latach picia kawy, postanowiłam rzucić, to nie wiem czy miesiąc minął jak 3 kg na wadze więcej, a nic innego nie zmieniałam w diecie, ani w trybie życia. Kawa jest moczopędna i na pewno jak się ja pije to jest dodatkowy wspomagacz do wydalania wody w organizmie. Czytałam że kofeina w dużej ilości jest nawet uważana za doping w zawodach sportowych i że ma jakis udział przy spalaniu tłuszczu ale jak to dokładnie jest to nie wiem.

Odnośnik do komentarza

Kawa uwrażliwia tkanki na insulinę (bezkofeinowa ma taka samą właściwość), co znaczy, że twój cukier we krwi zostanie zużyty szybciej niż bez kawy. Niski cukier we krwi a tym samym niska insulina wyzwala wypuszczanie (lipolizę) kwasów tłuszczowych z tkanki tłuszczowej co w prostych słowach znaczy - chudnięcie. Po kawie nie chce sie też jeść, więc to kompensuje efekt niskiego cukru, który wywołuje uczucie głodu.

Jednak sa tez negatywne skutki picia kawy na czczo. Poniewaz nie chce się jeść, a organizm rano i tak wydzieli HCL do żołądka (w ramach przygotowania na posiłek), to bez jedzenia zakwaszasz nadmiernie żołądek, co sprzyja rozwojowi Helicobacter. A co się z tym wiąże to ból żołądka oraz smród z ust, który jest z żołądka, więc nie można go usunąć ani myciem zębów ani gumą do żucia.
Druga sprawą jest to że maskowanie głodu z rana kończy sie tym że organizm domaga się odrobienia strat później co kończy sie zwykle nadmiernym posiłkiem wieczorem, kiedy ludzie się mało ruszają i idą spać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...