Skocz do zawartości
Forum

Tabletki antykoncepcyjne przy karmieniu piersią a ciąża


Gość ki...24

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczne tak mam juz troje dzieci i nie zamierzqm miec wiecej lekarz przepisal mi tabletki jednoskladnikowe bo karmilam piersia gdy przestalam poinformowalqm go o tym ale on
Powiedzial ze moge dalek zazywqc te tabletki nazywaja sie one micronor kochalam sie z mezem i ostatni okre mialam 4 marca 18 marca wyszko mi ze mam dni plodne i teraz takie putanie bo maz niebyl ostrozny i czy mog byc w ciazy prosze o odppwiedz

Odnośnik do komentarza

Witam!
Niestety w opisie nie ma informacji skąd Pani wiedziała o tym, że ostatnio miała Pani owulację. Jeżeli oceniał to lekarz lub wskazał tak test owulacyjny to istnieje ryzyko, że jest Pani w ciąży. Jeżeli samodzielnie to Pani policzyła metodą klasyczną to proszę pamiętać, że antykoncepcja hormonalna hamuje owulację. Tabletki jednoskładnikowe, by działały skutecznie muszą być przyjmowane systematycznie o tej samej porze. W przypadku jakichkolwiek zaniedbań istnieje ryzyko ciąży.

Odnośnik do komentarza

Witam serdeczenie:)

Tabletki jednoskładnikowe, dorównują skutecznością tabletkom dwuskładnikowym (wskaźnik Pearla to ok. 0,9).
Przewaga tych tabletek na tabletkami dwuskładnikowymi to przede wszystkim:
-możliwość stosowania podczas karmienia piersią.
-mają mniej hormonów(pozbawione są komponenty estrogenowej).
Wady, to przede wszystkim:
-mniejsza skuteczność
-częściej występują plamienia międzymiesiączkowe.
-tabletki należy brać "jak w zegarku. Niemal co do minuty, ponieważ czasem opóźnienia 3-4 godzinne mogą wpływać na ich skuteczność.

Odpowiadając na Twoje pytanie: Główny mechanizm działania polega na zmianie właściwości śluzu w szyjce macicy i utrudnianiu wnikania plemników do dróg rodnych kobiety. Po drugie hamuje on owulację w 70%. Jednak, gdy dojdzie do zapłodnienia, gestageny utrudniają zagnieżdżenie zapłodnionej komórki w błonie śluzowej macicy, tym samym nie dopuszczając do ciąży. Prawdopodobieństwo ciąży istnieje, ale jest niewielkie, jeżeli bierzesz prawidłowo tabletki.

Myślę, że dobrze jak w następnym cyklu przejdziesz na tabletki dwuskładnikowe.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...