Skocz do zawartości
Forum

Kłykciny kończyste


Gość Wera35

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry,
Wykryto u mnie kłykciny kończyste. Lekarz zlecił u mi badania USR i Hbs ag (oba wyniki ujemne). skierował mnie także na wycięcie tych zmian. I tu jest moje pytanie zanim u mnie to wykryto chciałam iść na szczepionkę przeciw HPV i teraz się zastawiam czy jest sens się szczepić czy nie.

Odnośnik do komentarza

Witam,

Infekcja HPV (wirus brodawczaka ludzkiego) może manifestować się różnymi zmianami zapalnymi jak/i zmianami przed- i nowotworowymi.
Jawne zakażenie HPV manifestuje się obecnością kłykcin kończystych. Kłykciny kończyste najczęściej pojawiają się na zewnętrznych narządach płciowych lub w pobliżu odbytu u kobiet i u mężczyzn. Są to najczęściej brodawkowate zmiany w kolorze ciała.
Za ich powstawanie odpowiedzialne są wirusy o niskim ryzyku onkogennym a mianowicie: typy Hpv 6 i 11. Zakażenie tym typem wirusa nie wyklucza, zakażenia typami wysoce onkogennymi i należy o tym pamiętać!!!
Myślę, że możesz zacząć od wykonania Testu na obecność HPV, aby określić, jakimi typami jesteś zakażona. Uprzedzam, że test ten może być w miarę drogi.(nie jest refundowany przez NFZ).
Po usunięciu zmian, możesz zaszczepić się szczepionką czterowalentną HPV-Silgard. Czterowalentna szczepionka przeciwko HPV wykazuje wysoką skuteczność w leczeniu i zapobieganiu nawrotom klinicznie jawnych postaci infekcji wirusem brodawczaka ludzkiego.
Normalnie nawroty kłykcin występują u 90% pacjentek, po zastosowaniu szczepionki i wytworzeniu przeciwciał stopień ten jest znacznie mniejszy.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Witam ! 6 dni temu dowiedziałam się ze jestem zarażona (hpv)lekarz stwierdzil po kłykcinach końcystych ., kłykciny były malutkie ( bylo ich okolo 3 ) lekarz zlecił 2 razy dziennie condyline . jest już 4 dzien od kiedy klykcin wyszło więcej zrobiły się kalafiorowate zmiany .. odbyt cały czerwony ( wyszło pełno kłykcin malutkich na odbycie) nie mogę siedzieć , chodzić ani wypróżniać się ,, za 2 dni muszę iśc do pracy ( w pracy ciągle stoję i jestem w ruchu ) dodam że przebywam za granicą, co robić? Czy tak przebiega proces ich gojenia? ( byly na poczatku malutkie - jak 3 pryszcze a teraz powstały z nich kalafirowate zmiany plus jest ich 2 razy wiecej ) ! Czy da się wyleczyć całkowicie wirus hpv? mam 20 lat Bardzo proszę o odpowiedz ! Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza

Witam ok tygodnia temu stwierdziono u mnie kłyciny kończyste ( 3 małe ) po stosowaniu Condyline zaczęły sie powiększac , wyskoczyło ich wiecej , przestałam stosować condyline bo doszło do tego ze nie mogę chodzić ani sie wyproźniać , siadanie a nawet lezenie sprawia ból nie mogłam też spać wiec poszłam do innego lekarza za granicą który stwierdził że to grzybica a kłykcin nie widzi . ( moim zdaniem pierwszy lekarz ma racje i sa to kłykciny na 100 % wczesniej miałąm grzybice i przebiegała cąłkowicie inaczej ) ... skóra zacżeła pękać .. robią sie rany .. i wydobywa się z nich trochę krwi. czym to smarować żeby jak najszybciej odbudować te "spalone" komórki .. ?

Odnośnik do komentarza
Gość natalanda

Witam , od dwóch miesięcy mam brodawki płciowe, są bardzo małe, dla tego myślałam że to nic poważnego, a jednak to tak nie jest. I bardzo przezywam przez tą maglą chorobę. Wiem że są 2 sposoby, jak ich się pozbyć i to: condyline lub zamrażanie. Mam takie pytania:
1. Jaki sposób usuwania tych brodawek jest efektywniejszy?
2. I jak długo czasu może potrwać to leczenie i czy w ogóle można z tego się wyleczyć?
Dziękuje serdecznie z góry

Odnośnik do komentarza

Jeśli pojawiły się u Was kłykciny to koniecznie musicie udać się lekarza. Nie wiem skąd jesteście ale jeśli z Warszawy to ja mogę Wam polecić doktora Ciszewskiego, przyjmuje prywatnie w Wilmedzie na Wilanowie. Kłykciny da się całkowicie wyeliminować i mieć święty spokój. 

Odnośnik do komentarza
Gość krystyna

jezeli chodzi o kłykciny kończyste, to dość szybko usunął mi je chirurg ze szpitala Mazovia, naprawdę. jak się zapisałam na wizytę, tak od razu konkretnie i szybko zadziałał, wiec naprawde nie ma się co bać, bo usuwanie kłykcin nie boli.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...