Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość stara-baśń

Żywność ekologiczna

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz w każdym sklepie znajdziecie zdrową żywność i to nie po jakiś wygórowanych cenach. Kilka lat temu faktycznie było to mało dostępne i drogie, ale teraz sklepy walczą o klientów i ceny tych produktów są jak najbardziej okey.

Wiele się słyszy, że kolejny sklep otwiera tzw. "zdrową półkę".
Ja polecam Carrefoura na takie zakupy.

Tu znajdziesz co możesz tam znaleźć Tekst linka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość dagmara32

Dlatego ja własnie tez jestem za tym zeby kupować ekologiczną żywność. A co do kawy to faktycznie na ekoitalia mozecie znalezc najlepsze gatunki kaw.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To prawda, że dość trudno o zdrową ekologiczną żywność. Nawet jak ostatnio kupowałam jajka to miałam problem na opakowaniu znaleźć informację z jakiego rodzaju chowu - pełno było informacji o tym jakie zdrowe, na co przebadane jaka wielkość, ale to co najistotniejsze to dowiedziałam się dopiero po otwarciu pudełka. Z owocami i warzywami też różnie bywa, ale jak jest sezon to i tak je kupuje bo uwielbiam smak świeżych owoców i warzyw, zaś od jesieni do wiosny wspieram swoją dietę naturalnym suplementem bez konserwantów i sztucznych dodatków - bo jakoś muszę dostarczyć do organizmu codzienną porcję antyoksydantów. Preparat ten kupuję od ponad dwóch lat kupuję w sklepie internetowym - Super Flavon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość jolsza

Ja zdrową żywność kupuję na stronie swojskapiwniczka.pl, bo dostawy są szybkie a ceny bardzo dobre.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najlepiej przejechać się do rolnika od którego będziesz kupować i zobaczyć czy nie pryska. Jak są chwasty wokół warzyw, to dobrze :) No i warto też wziąć kogoś z polecenia :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anna3214

Ja kupuję takie produkty i wcale nie prawda, że zawsze są drogie. Jak zamawia się przez internet, to wychodzi praktycznie podobnie jak kupować zwykłe jedzenie w sklepach stacjonarnych. Ważne tylko, żeby była szybka dostawa. Mam jeden sprawdzony sklep, w którym zamawiam po parę razy w miesiącu, jest to mały sklep online, Eko-kraina. Zamawiam tam także świeże produkty, owoce i warzywa - i zawsze dochodzą w dobrym stanie. Ceny nie są takie wysokie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jesli chodzi o certyfikat ekologii to rolników niekiedy nie stać na procedurę z tym związana, co nie znaczy ze stosują w swoich uprawach i przetworach chemię i nawozy sztuczne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Wenecjanna

Myślę, że szczególnie w przypadku dzieci żywność ekologiczna jest ważna, bo w okresie wzrostu wszystkie chemiczne substancje moga miec katastrofalne skutki dla dalszego rozwoju. Ja jak najczęściej staram się kupowac ekologiczne produkty, soki (Rabenhorst itd) i wierze, że dzięki temu moje dzieci będą w przyszłości zdrowsze. Już teraz chorują rzadziej, niż swoi rówieśnicy, są dobrze rozwinięte i pełne energii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość marszall

Polecam sklep ze zdrową żywnością oraz produktami bezglutenowymi https://www.jarmarknatury.pl duży wybór produktów, przy pierwszym zamówieniu rabat -10% ważne trzeba zrobić zakup rejestrując się, oraz przy zamówieniu powyżej 249zł przesyłka gratis ważne płatność przelewem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Janusz73

Ja nie tyle patrze czy żywność jest ekologiczna, bo nie do końca w to wierzę, ale sprawdzam skład rzeczy, które kupuję. Czasem też patrzę na zdrową listę zakupów jest tam spora lista żywności i kosmetyków, które są w sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Alesando

jak masz z dobrego żródła np. z Tekst linka to masz pewnośc ze jakośc takiego jedzenia jest dobra i wszystko bedzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wg mnie warto kupować takie produkty. Też niekoniecznie wszystko, co się je, musi być eko. Ale na pewno warto choć część produktów zamienić na te zdrowsze. W Netto jest Półka Zdrowia i tam można znaleźć np. produkty wege, bez glutenu, bez cukru.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Agata445

Żywność potrafi leczyć. Np. po naturalnym occie jabłkowym ojca mateusza przeszły mi długoletnie problemy z nadkwasotą. Ale co się namęczyłem to...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

żywność ekologiczna jest najzdrowsza - zawiera najmniej chemii. Gdybym miała taką możliwość nic więcej poza nią bym nie jadła ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Studentka mgr

Szanowni Państwo,
Obecnie przeprowadzam ankietę na potrzeby pracy magisterskiej dotyczącej tematyki poruszanej w tym wątku.
Dlatego też, zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety ( https://www.survio.com/survey/d/S9A6X6F8Y6K1J5V5E ) Ma ona na celu poznanie preferencji zakupowych konsumentów żywności ekologicznej.
Ankieta jest oczywiście anonimowa i będzie służyć wyłącznie w celach naukowych. Będę wdzięczna za Państwa pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Studentka mgr

Szanowni Państwo,
Obecnie przeprowadzam ankietę na potrzeby pracy magisterskiej dotyczącej tematyki poruszanej w tym wątku.
Dlatego też, zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety ( https://www.survio.com/survey/d/S9A6X6F8Y6K1J5V5E ) Ma ona na celu poznanie preferencji zakupowych konsumentów żywności ekologicznej.
Ankieta jest oczywiście anonimowa i będzie służyć wyłącznie w celach naukowych. Będę wdzięczna za Państwa pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Michałek82

Uważam, że zdecydowanie warto wydać na bio żywność. To inwestycja w nas samych. Co mi z drogiego auta jeśli ostatecznie na przykład jestem chory i nie mogę jego prowadzić. Mięsa nie jadam więc nie wypowiem się na temat zawartych w nim konserwantów. Natomiast jeśli chodzi o kasze, orzechy, suszone owoce, to nie mam żadnych wątpliwości, że lepiej wybierać te z certyfikatem ekologicznym. W przypadku słodkich przekąsek jest dokładnie tak samo. Porównaj skład batonika Prince Polo a batona Pulsin Nie mam wątpliwości który baton jest lepszy. Oczywiście, że wśród producentów są oszuści ale certyfikat często jest potwierdzeniem, że produkt jest pod kontrolą. W Polsce mogą przechodzić być może jakieś machloje ale w Niemczech, Anglii czy krajach Beneluxu bio certyfikat faktycznie oznacza, że produkt jest pod ścisłą kontrolą. Nikt tam takich dokumentów nie wydaje od tak. Poza tym czuć to w smaku i samopoczuciu. Jedzenie ma ogromną rolę. Kiedyś mi to ktoś powiedział i nie dowierzałem dopóki sam nie wypróbowałem na sobie..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość adrianna 1

zalezy gdzie sie kupuje, najczesciej niestety ludzie kupuja w marketach i mysla że ladniejsze stoisko ma eko zywnosc a niestety najczesciej nie maja certyfikatów potwierdzajacych to. Ja kupuje przez internet z organicmarket pl maja certyfikat i oznaczenie ten zielony listek europejski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Staram się kupować produkty ekologiczne jak tlyko mogę, ale ich cena nie sprzyja. Często też skupię coś od mamy z ogródka. Taki szczypiorek czy sałata są o niebo lepsze od tych kupowanych w sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też staram się się sięgać po produkty ekologiczne, ale wiadomo, cena nie pozwala na ich kupowanie codziennie. W weekendy staram się odwiedzić giełdę warzywną w moim mieście żeby zaopatrzeć się w zdrowsze produkty. One nie są żadną ściemą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Inatka93

hej, ja dopiero zaczynam , jeśli chodzi o produkty ekologiczne. wcześniej nie zwracałam na to uwagi. Na jednym z forum, po typowymi produktami bio, ktoś polecił mi produkty benedyktyńskie. Spróbowałam i powiem szczerze, że jestem mile zaskoczona ich smakiem. ;) jeśli chces, wygoogluj sobie tę stronkę, do mnie trafiły.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Żywność ekologiczna ma z pewnością dużo zalet, ale i jedną podstawową wadę - wysoką cenę. Myślę, że dopóki to się nie zmieni to nadal trzeba będzie szukać w miarę zdrowych, ale jednak hurtowych zamienników.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...