Skocz do zawartości
Forum

Żywność ekologiczna


Gość stara-baśń

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anna3214

Ja kupuję takie produkty i wcale nie prawda, że zawsze są drogie. Jak zamawia się przez internet, to wychodzi praktycznie podobnie jak kupować zwykłe jedzenie w sklepach stacjonarnych. Ważne tylko, żeby była szybka dostawa. Mam jeden sprawdzony sklep, w którym zamawiam po parę razy w miesiącu, jest to mały sklep online, Eko-kraina. Zamawiam tam także świeże produkty, owoce i warzywa - i zawsze dochodzą w dobrym stanie. Ceny nie są takie wysokie.

Odnośnik do komentarza

Myślę, że szczególnie w przypadku dzieci żywność ekologiczna jest ważna, bo w okresie wzrostu wszystkie chemiczne substancje moga miec katastrofalne skutki dla dalszego rozwoju. Ja jak najczęściej staram się kupowac ekologiczne produkty, soki (Rabenhorst itd) i wierze, że dzięki temu moje dzieci będą w przyszłości zdrowsze. Już teraz chorują rzadziej, niż swoi rówieśnicy, są dobrze rozwinięte i pełne energii.

Odnośnik do komentarza

Ja nie tyle patrze czy żywność jest ekologiczna, bo nie do końca w to wierzę, ale sprawdzam skład rzeczy, które kupuję. Czasem też patrzę na zdrową listę zakupów jest tam spora lista żywności i kosmetyków, które są w sklepach.

Odnośnik do komentarza
Gość Studentka mgr

Szanowni Państwo,
Obecnie przeprowadzam ankietę na potrzeby pracy magisterskiej dotyczącej tematyki poruszanej w tym wątku.
Dlatego też, zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety ( https://www.survio.com/survey/d/S9A6X6F8Y6K1J5V5E ) Ma ona na celu poznanie preferencji zakupowych konsumentów żywności ekologicznej.
Ankieta jest oczywiście anonimowa i będzie służyć wyłącznie w celach naukowych. Będę wdzięczna za Państwa pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Gość Studentka mgr

Szanowni Państwo,
Obecnie przeprowadzam ankietę na potrzeby pracy magisterskiej dotyczącej tematyki poruszanej w tym wątku.
Dlatego też, zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety ( https://www.survio.com/survey/d/S9A6X6F8Y6K1J5V5E ) Ma ona na celu poznanie preferencji zakupowych konsumentów żywności ekologicznej.
Ankieta jest oczywiście anonimowa i będzie służyć wyłącznie w celach naukowych. Będę wdzięczna za Państwa pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Gość Michałek82

Uważam, że zdecydowanie warto wydać na bio żywność. To inwestycja w nas samych. Co mi z drogiego auta jeśli ostatecznie na przykład jestem chory i nie mogę jego prowadzić. Mięsa nie jadam więc nie wypowiem się na temat zawartych w nim konserwantów. Natomiast jeśli chodzi o kasze, orzechy, suszone owoce, to nie mam żadnych wątpliwości, że lepiej wybierać te z certyfikatem ekologicznym. W przypadku słodkich przekąsek jest dokładnie tak samo. Porównaj skład batonika Prince Polo a batona Pulsin Nie mam wątpliwości który baton jest lepszy. Oczywiście, że wśród producentów są oszuści ale certyfikat często jest potwierdzeniem, że produkt jest pod kontrolą. W Polsce mogą przechodzić być może jakieś machloje ale w Niemczech, Anglii czy krajach Beneluxu bio certyfikat faktycznie oznacza, że produkt jest pod ścisłą kontrolą. Nikt tam takich dokumentów nie wydaje od tak. Poza tym czuć to w smaku i samopoczuciu. Jedzenie ma ogromną rolę. Kiedyś mi to ktoś powiedział i nie dowierzałem dopóki sam nie wypróbowałem na sobie..

Odnośnik do komentarza
Gość adrianna 1

zalezy gdzie sie kupuje, najczesciej niestety ludzie kupuja w marketach i mysla że ladniejsze stoisko ma eko zywnosc a niestety najczesciej nie maja certyfikatów potwierdzajacych to. Ja kupuje przez internet z organicmarket pl maja certyfikat i oznaczenie ten zielony listek europejski

Odnośnik do komentarza
Gość Inatka93

hej, ja dopiero zaczynam , jeśli chodzi o produkty ekologiczne. wcześniej nie zwracałam na to uwagi. Na jednym z forum, po typowymi produktami bio, ktoś polecił mi produkty benedyktyńskie. Spróbowałam i powiem szczerze, że jestem mile zaskoczona ich smakiem. ;) jeśli chces, wygoogluj sobie tę stronkę, do mnie trafiły.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...