Skocz do zawartości
Forum

Żywność ekologiczna


Gość stara-baśń

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mirek333

Ja tam ufam żywności ekologicznej. Od jakiegoś czasu kupuję na egrabie.pl żywność z okolic Łodzi, regionalna, tradycyjna, bardzo mi smakuje. Producenci eko muszą wyrobić wyśrubowane normy narzucane przez różne urzędy, także mówienie że eko = marketing, to jakaś bujda...

Odnośnik do komentarza

Myślę, że nie można na pewno popadać w jakiś przesadzony zachwyt żywnością ekologiczną, ale warto od czasu do czasu coś takie zjeść. Kupuję często w sklepie asyk mają tam spory wybór takiej żywności. Wiadomo, że takie produkty są droższe, ale od czasu do czasu można sobie pozwolić. Bardzo posmakował mi sok buraczkowo-jabłkowy.

Odnośnik do komentarza

Tak juz to jest z ta zdrową żywnością, że ciężko ją dostać, bo nie jesteśmy pewni czy ta zdrowa żywność, która jest oferowana w sklepie jest nią faktycznie. Ja tez miałam wciąż ten sam dylemat. Od niedawna zaczęłam stołować sie z Dieteringiem. To jest firma kateringowa o zbilansowanych daniach i produkty z jakich przyrządzają są na pewno ekologiczne, współpracują z lokalnymi dostawcami.

Odnośnik do komentarza
Gość Marko87belda

Niestety podzielę się wrażaniami - od pewnego czasu szukałem sklepu internetowego z eko żywnością - pomyślałem czas zrobić coś ze sobą, bo w końcu zostałem ojcem :) Znalazłem pewien sklep ale nie będę mu robił czarnego PR... Towar dotarł ale daty ważności były już krótkie i słabo zapakowane. Zraziłem się do e-zakupów ale przypomniałem sobie mieszkam na zadupiu i nie mam tu sklepów offline... Kolejne kroki zrobiłem na allegro i tak znalazłem e sklep ekowkuchni.pl w którym kupuję do tej pory... Jak na razie wszystko jest OK i oby to się nie zmieniło.

Zgodzę się natomiast z tym, że powinno ich być więcej może wtedy ceny byłyby niższe...

Odnośnik do komentarza

Nie jest tak źle z tą żywnością u nas, nie dajmy się zwariować. Jeśli kupuję klasyczne produkty (warzywa, owoce, ryby, chleb), to sprawdzam tylko, czy były produkowane w Polsce i na oko, jakiej jakości są - w sklepie jest łatwiej. Zazwyczaj sprzedawcy bez problemu mówią, skąd mają zaopatrzenie. Jeśli szukam czegoś egzotycznego, np. moje ulubione, czyli nasiona goi i miód ałtajski, to zawsze sięgam do internetu. Trzeba sobie radzić ;)

Odnośnik do komentarza
Gość jestem z miasta

na początku ceny żywności ekologicznej mnie przerazały, ale postanowiłam spróbowac. na mnie i na swoim dziecku (dla niego produkty Holle, Rabenhorst itd). efekt? owszem, wydawałam i wydaję więcej pieniędzy na zdrowe jedzenie, ale oszczędzam na lekarzach, na witaminach, wszystkich suplementach, silowni itd, bo biegam i cwicze joge w domu. to wszystko kwestia organizacji i myslenia długodystansowego - produkty eko na pewno się opłacają, tylko widac to dopiero w dłuzszej perspektywie.

Odnośnik do komentarza

~Gaba777
Nie jest tak źle z tą żywnością u nas, nie dajmy się zwariować. Jeśli kupuję klasyczne produkty (warzywa, owoce, ryby, chleb), to sprawdzam tylko, czy były produkowane w Polsce i na oko, jakiej jakości są - w sklepie jest łatwiej. Zazwyczaj sprzedawcy bez problemu mówią, skąd mają zaopatrzenie. Jeśli szukam czegoś egzotycznego, np. moje ulubione, czyli nasiona goi i miód ałtajski, to zawsze sięgam do internetu. Trzeba sobie radzić ;)

Ja mam podobne podejście. Warzyw i owoców raczej nie kupuję w dużych supermarketach, raczej targi czy mniejsze sklepiki i sprawdzam skąd pochodzą. Jeśli chodzi o takie produkty jak nasiona szałwii hiszpańskiej czy surowe kakao to zamawiam zwykle przez internet, polecam zajrzeć na stronę sklepzezdrowiem.pl mają zdrową żywność ekologiczną w dobrych cenach.

Odnośnik do komentarza

według mnie, sporo możemy zrobić sami, wystarczy kawałek ogródka i mozna np. zasiać sobie własne pomidory, dynie, ogórki. Z pewnością to zdrowe rozwiązanie, w końcu przecież widzimy sami, jak i czym dbamy o swoje roślinki ;) zdarza mi się osobiście kupować produkty ekologiczne, ale nie popadam w jakąś skrajność. no i warto przejść się na bazarek i sprawdzić owoce i warzywa tam, zamiast biec do marketu.. ostatnio z ekologicznych "ciekawostek" kupowałam soki z curattio, czyste zdrowie, zero jakichkolwiek dodatków, to specjalny program oczyszczający. jeżeli ktoś potrzebuje czegoś takiego to warto spróbować

Odnośnik do komentarza
Gość robta co chceta

Witam wszystkich
Ciekawe spostrzezenia i rady i wiele watpliwosci. Dorzuce wiec swoje co nieco.
Mieszkam od kilku lat w Szwajcarii Tutaj zywnosc ekologiczna nazywana jest bio i tak tez jest oznakowana. Sa jej 2 rodzaje:
Bio zgodne z miedzynarodowymi normami
I bio z symbolem paczka drzewa dla produktow wyprodukowanych w Szwajcarii wg jeszcze wyzszych norm
Ceny tez sa inne dla obu ale generalnie nie ma wielkich roznic cen w porownaniu z przemyslowa zywnoscia.
Generalnie taka zywnosc jest dostepna na kazdym kroku,
Od targowisk i specjalistycznych sklepow po hipermarkety. Jest w czym wybierac. Najciekawsze z tego wszystkiego jest to ze bardzo wielu konsumentow kieruje sie w kierunku swiadomego wyboru produktow pochodzacych z niedalekiego sasiedztwa tzw lokalnych.
Targowiska to wiadomo ale supermarkety sprzedaja zywnosc oznakowana nazwiskiem producenta, np. warzywa owoce i inne produkty z okolicy nie sa dostepne w miescie oddalonym o 50 km bo tam maja swoje. Do tego powstaje coraz wiecej inicjatyw sprzedazy bezposredniej owocow i warzyw tzw koszyk.
Polega to na tym ze klient podpisuje z producentem umowe na np rok i dostaje co tydzien koszyk swierzych produktow (owocow i warzyw) takich jakie akurat sa dostepne czyli w zaleznosci od sezonu ( taka niespodzianka - nigdy nie wiesz co dostaniesz)
W zaleznosci od potrzeb rodziny sa rozne wielkosci koszykow, ceny oczywiscie tez sa rozne. Ostatnio w malym koszyku mialem ok kilograma ziemniakow. Kilka marchewek, seler, por kawalek dyni, kilka cebul buraczkow, nac pietruszki, bazylie, glowke salaty, glowke kapusty, kilka gruszek i kilka jablek. Na tydzien dla naszej trojki prawie wystarczy - ew. braki uzupelnimy sobie w sklepie.
Ciekawym dodatkiem do kontraktu jest dobrowolna praca klienta w ciagu 3 popoludni w roku na rzecz producenta (znakomita edukacja dla mieszczucha i jego rodzinki).
Mozna z tego zrezygnowac ale wtedy koszyk kosztuje drozej i to taka mala plama na honorze, gdyz idea jest taka by wspierac lokalnych producentow zdrowej zywnosci.
By uniknac czasochlonnej i kosztownej dystrybucji klient wybiera sobie adres z listy podanej przez producenta skad chce odbierac swoj koszyk. Sa to najczesciej male sklepiki osiedlowe ktore robia to nieodplatnie bo przy okazji zawsze cos tam u nich kupimy.
Podobnie jest z miesem. Sa producenci ktorzy raz w miesacu dokonuja uboju w zaleznosci od zamowien i wysylaja poczta zamkniete podcisnieniowo opakowania z zestawem mies np 20 kg. W tym jest np wieprzowina, wolowina i jagniecina dzielona na porcje ale ze wszystkich czesci tuszy po trochu i gorsze i lepsze ( super sprawa bo trzeba sie nauczyc przyrzadzac cos wiecej niz wysuszony schab). Przesylki tu dostarczne sa poczta w 24 godziny i nawet latem w styropianowym pudle nic sie nie stanie. Tak przesylaja tu sery, wina jajka a nawet rybki do akwarium.
Wracajac do zywnosci to jadac przez wioski co kawalek trafiamy na afisze o sprzedazy plodow bezposrednio u producenta, np. ziemniaki, owoce, warzywa, jajka, kwiaty. Zaskakujace jest to ze bierzemy sobie co i ile chcemy i placimy do skarbonki w zaleznosci od cennika jaki znajdziemy na liscie (kwiaty to sami sobie scinamy na polu - nozyki leza przy skarbonce).
Niesamowite jest to poczucie kiedy idziemy z nareczem kwiatow do skarbonki liczymy co do jednego i placimy za wszystkie pomimo ze nikt nas nie widzi, nie kontroluje, po prostu jestesmy uczciwi tak jak wierzy w nia producent.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Wiecie co, moim zdaniem kryteria jakości są różne dla określonych roślin i tak naprawdę nie ma jednej, uniwersalnej metody klasyfikacji. Część zdrowej żywności to w dużej mierze marketing i wyolbrzymianie zalet po to, aby sprzedawcy mogli zarabiać jak najwięcej, ale wiele z tych produktów naprawdę ma ciekawe właściwości, które mogą pomóc w lepszym samopoczuciu. Co do cen, różnie, są i tacy, którzy uważają eko żywność za tanią, bo bardziej im zależy na korzyściach zdrowotnych niż na tym, co tańsze a co droższe.

Ekspert portalu NaturalneMetody.pl

Odnośnik do komentarza

Ciągle brakuje mi czasu na zrobienie słoików na zimę, więc kupuję tu zulawskiesmaki.pl, ale mają tam również świeże warzywa i gotowe pierogi czy krokiety (są i wege, ja nie jem mięsa, więc dla mnie bomba, jest też na przykład świetna wegetariańska pomidorówka do kupienia :)), miody też są, widziałam też mleko od krówki i jajka :). Przetwory są bardzo dobre, jak z domu, nie ze sklepu. Mają fajny profil, jest dużo promocji https://web.facebook.com/zulawskiesmaki

Odnośnik do komentarza

~zeert
Ciągle brakuje mi czasu na zrobienie słoików na zimę, więc kupuję tu zulawskiesmaki.pl, ale mają tam również świeże warzywa i gotowe pierogi czy krokiety (są i wege, ja nie jem mięsa, więc dla mnie bomba, jest też na przykład świetna wegetariańska pomidorówka do kupienia :)), miody też są, widziałam też mleko od krówki i jajka :). Przetwory są bardzo dobre, jak z domu, nie ze sklepu. Mają fajny profil, jest dużo promocji https://web.facebook.com/zulawskiesmaki

fakt, mają ciekawą ofertę :) czy możesz jeszcze polecić jakieś inne produkty, które tam często kupujesz?

Odnośnik do komentarza
Gość karolcia 454

Jak szukasz naprawdę dobrej jakości produktów ekologicznych to z pewnością zainteresuje cię oferta, którą znajdziesz pod adresem eko.rodziceprzyszlosci.pl. Ja właśnie w tym sklepie zaopatruje się nie tylko w zdrową żywność ale również w kosmetyki a nawet suplementy diety. Naprawdę polecam!

Odnośnik do komentarza

w supermarketach to już całkiem katastrofa :( na szczęście w chwili obecnej nie muszę się o to przejmować bo jestem na na diecie z dowozem do domu więc nie robię zakupów. Z cateringu diet4u z którego przyjeżdżają mi posiłki produkty są wysokiej klasy i np z jajka od kur z wolnego wybiegu itd.

Odnośnik do komentarza

Teraz w każdym sklepie znajdziecie zdrową żywność i to nie po jakiś wygórowanych cenach. Kilka lat temu faktycznie było to mało dostępne i drogie, ale teraz sklepy walczą o klientów i ceny tych produktów są jak najbardziej okey.

Wiele się słyszy, że kolejny sklep otwiera tzw. "zdrową półkę".
Ja polecam Carrefoura na takie zakupy.

Tu znajdziesz co możesz tam znaleźć Tekst linka

Odnośnik do komentarza

To prawda, że dość trudno o zdrową ekologiczną żywność. Nawet jak ostatnio kupowałam jajka to miałam problem na opakowaniu znaleźć informację z jakiego rodzaju chowu - pełno było informacji o tym jakie zdrowe, na co przebadane jaka wielkość, ale to co najistotniejsze to dowiedziałam się dopiero po otwarciu pudełka. Z owocami i warzywami też różnie bywa, ale jak jest sezon to i tak je kupuje bo uwielbiam smak świeżych owoców i warzyw, zaś od jesieni do wiosny wspieram swoją dietę naturalnym suplementem bez konserwantów i sztucznych dodatków - bo jakoś muszę dostarczyć do organizmu codzienną porcję antyoksydantów. Preparat ten kupuję od ponad dwóch lat kupuję w sklepie internetowym - Super Flavon

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...