Skocz do zawartości
Forum

Gotowanie na parze


Gość black cat

Rekomendowane odpowiedzi

polecam , pierś z kurczaka pokrojona w kostke do tego cebula , marchewka oraz papryka wszystko oczywiście pokrojone następnie dopraw papryką i pieprzem bez soli , wrzucasz to do garnka zalewasz tak żeby woda zakryła lekko wszystko i dusisz pod przykryciem ok 15-20 min od momentu gotowania się wody , jest to podstawa każdej diety , pierś zawiera dużo białka a warzywa wiadomo dużo witamin nie przypadkowo te warzywa powinno się wrzucać bo mają kupe ich , polecam na diete płatki owsiane z których można dodatkowo zrobić w tostownicyzamiast pieczywa białego zamienne placki , wrzuć do jadłospisu ryż zamiast ziemniaków więcej warzyw wywal smażone i alkohole ,dodah troche ruchu i waga sama poleci .

Odnośnik do komentarza

Lukrecja85 jasne że mam np.
Burgery z tuńczyka :
Składniki:
- puszeczka tuńczyka w sosie własnym – odsączyć – 1 jajko
- 1 łyżka siemienia lnianego (można użyć innego zagęszczacza, np tarty ser)
- przyprawy (sol, pieprz, curry, sol czosnkowa itp)
- warzywka drobno pokrojone np szczypiorek, cebula
- oliwka do smażenia

Przygotowanie:

1. Wrzucamy wszystko razem i mieszamy.
2. podgrzewamy oliwę na patelni i smażymy tuńczykowa mieszankę podzielona na 2 części i uformowana w burgery.

Skład odżywczy:

1 burger ma ok. 147 kcal
16g białka
9.7g tłuszczu (głównie z oliwy do smażenia, można odsączyć na ręczniku papierowym)
2g węgli (w tym 1.25g błonnika)

Do tego zamiast ziemniaków zrób ryż i będzie pycha ,ja ogólnie robię ryż w różnych odmianach 3-4 razy w tygodniu .

Zupa brokułowa z piersią kurczaka :
Składniki:

Filet z kurczaka – 400g
Brokuły – 1 sztuka
Woda – ok, 1 litr
Makaron 250g
Przyprawy
Zupa brokułowa winiary – 2 paczki

Przygotowanie:

Piers kroimy w paski i gotujemy w 1l wody dodajac przyprawy. Po ok 10min, max 15min, dodajemy brokuly i po kolejnych 2min, 2 paczki zupy brokulowej winiary i gotujemy jeszcze ok 5min mieszajac. Zupa wychodzi akurat na dwie porcje

Skład odżywczy: iałko zwierzece 80g, roslinne 16g, tluszcz ok 5-8g, weglowodany 200g .

Bardzo smaczna zupka .

Nie chcę się tu rozpisywać ale jak nie masz pomysłu to zawsze możesz zrobić makaron z białym serem ma niewiele tłuszczy i jest syte , jako zamiennik polecam moje jedno z najbardziej lubianych dań a mianowicie makaron ze szpinakiem odpowiednio doprawiony jest fantastyczny no ale jak ktoś nie lubi to można spróbować z tuńczykiem jak znajde przepis to napisze przepis na placki naleśnikowe dietetyczne super z serem lub z warzywami .

Odnośnik do komentarza

Nie zgadzam się, od dawna żywię się jedzeniem gotowanym na parze, fakt, to prawda, że byle jaki parowar psuje smak ale istnieją urządzenia takie jak wolnowar Crock-Pot, które przez to, że gotujesz potrawę długo wydobywają smak potraw zamiast go tracić.

Odnośnik do komentarza

@ .Maskotka. robię tak samo! Dzięki temu nie wydaję pieniędzy na niepotrzebne urządzenia i przy okazji mogę robić 2 rzeczy na raz np, W garnku gotuję brokuły a na durszlak pierś z kurczaka pokrojona w kostkę! Pycha!

Odnośnik do komentarza
Gość Malutka Alutka

Na parze można gotować wszystko, nawet ciasta! Ważne jest żeby umiejętnie przyprawić to co gotujemy. Ja korzystam z tego bloga: Tekst linka
Jest tam masa świetnych i prostych przepisów, nie tylko na dania takie jak obiady, ale i desery :) Wszystko jest też dokładnie wytłumaczone, co jak i dlaczego. Polecam! :)
Tekst linka

Odnośnik do komentarza

Gotowanie na parze to dla mnie podstawa w zdrowej diecie. Ja dzięki temu schudłem już kilka kilogramów, a jem tak od wakacji. Jest też jednak "ale", garnek garnkowi do gotowania na parze nie równy, w piekarniku też nie polecam, bo fukcja gotowania na parze w piekarniu powinna się nazwyać raczej "funkcja czyszczenia piekarnika parą". Radzę zasinwestować w dobre garnki, np od Philipiaka.

Odnośnik do komentarza

Kiedyś gotowałam na parze , plus brałam regularnie tabletki therm line fast i mi pomogło ja chciałam schudnąc tylko 5 kg więc przestałam brać ale ty możesz dalej to praktykować bo myslę , że gotowanie na parze jest bardzo zdrowe .

Odnośnik do komentarza
W dniu 27.01.2020 o 21:13, Gość Joanna napisał:

Ja się zastanawiam nad zakupem czegoś z oferty https://europ24.pl/garnki/do-gotowania-na-parze Coraz to bardziej jestem bowiem przekonana, do tego, ze zmiana tradycyjnego gotowania na gotowania nie na parze ma sens jeżeli chodzi o zdrowie, podobnie jak grillowanie w piekarniku lub pieczenie w folii aluminiowej zamiast smażenia 

Ja kupiłam zestaw garnków do gotowania na parze na https://europ24.pl i jestem bardzo zadowolona, więc jak się zastanawiasz, to moim zdaniem wybór tego rodzaju garnków jest jak najbardziej dobrym pomysłem

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...