Skocz do zawartości
Forum

Ryzyko ciąży przy miesiączce i alkoholu


Gość ja...di

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie i proszę o szybką i rzetelną odpowiedź.
Tydzień przed miesiączką mojej dziewczyny pettingowaliśmy, nasza bielizna była przesiąknięta, ale starałem się ją dotykać tylko tą suchą częścią bielizny, tak, żeby odczuwała z tego satysfakcję. Wkładałem jej też palce do pochwy, ale na krótko i to było przed pettingiem. Ona lizała mojego członka, ale nie na tyle, żeby płyn dostał się do jej ust.
Tydzień później miała okres, ale spóźniony trwający 4-5 dni. Mówiła, że to normalne u Niej, a okres mógł spóźnić się przez stres w szkole i całą tą sytuacją. Teraz jest dobrze, dobrze się czuje, na nic nie narzeka.
W drugi dzień miesiączki byliśmy na imprezie i wypiła alkohol nie upiła się, ale wypiła go trochę. Zapaliła jednego papierosa. 3-4 dni później raz wymiotowała, ale wydaje mi się, że to było z powodu niestrawności. Jakieś 3 dni temu wypiła jeszcze piwo. (Podobno kobiety w ciąży mają wstręt do alkoholu, papierosów itp.).
Czasem ma nastroje, że jest w lepszym czy gorszym humorze, nie boli jej brzuch, na nic nie narzeka.

Jest jakieś ryzyko, że jest w ciąży mimo, że miesiączkowała, zażywała używek pod postacią alkoholu i papierosów?

Proszę o szybką odpowiedź, nie chcę się bać tylko wiedzieć na czym stoję i co mam robić.
Pozdrawiam, Janek! : )

Odnośnik do komentarza

Witam!
Niestety nie ma takiej możliwości by w procentach określić jakie jest ryzyko ciąży. Pamiętaj jednak, że by doszło do zapłodnienia plemniki muszą dostać się do macicy. Dochodzi do tego podczas klasycznego stosunku płciowego.
Opisane przez Ciebie objawy są natomiast bardzo mało charakterystyczne i raczej nie mają nic wspólnego z ciążą. By jednak być pewnym warto wykonać test ciążowy.

Odnośnik do komentarza

Witam Janku:)

Petting niesie za sobą bardzo niskie prawdopodobieństwo ciąży. Są opisywane w literaturze, szczególnie u seksuologów, pojedyńcze przypadki, gdy podczas pettingu doszło do zajścia w ciąże. Dotyczy to przede wszystkim, bezpośredniego wytrysku na narządy płciowe kobiety.
Wymioty mogły być spowodowane piciem alkoholu i paleniem tytoniu. Szczególnie, jeżeli jesteście młodzi i dopiero zaczynacie z używkami. Wstręt do alkoholu i papierosów, nie jest pewnym objawem ciąży. Także nie jest stałym objawem ciąży. Wymioty(zatrucie pokarmowe lub problemy z żołądkiem, stres) oraz wstręt do alkoholu oraz papierosów może być spowodowany innymi przyczynami(nieodpowiednią dietą, niedoborami poszczególnych składnikow pokarmowych, duży wysiłkiem fizycznym, stresem, depresją).

Jeżeli chcesz wiedzieć na czym stoisz wykonajcie test ciążowy(chociaż jeżeli jest tak jak piszesz, to raczej wykluczam ciążę) 14 dni po tym zdarzeniu i następnym razem uważajcie.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...