Skocz do zawartości
Forum

Jak pozbyć się trądziku na plecach?


Gość klaudia6595

Rekomendowane odpowiedzi

Deandrys, nie o to chodzi. Po prostu stosuje ich kosmetyki praktycznie na wszystko i mogę powiedzieć, że są skuteczne. :) Poczynając od szamponów, toników, odżywek do paznokci, a także olejków, które stosuje nie tylko jako środek upiększający, ale i poprawiający zdrowie. Kupiłam sobie kiedyś ten olejek na trądzik właśnie i po przeczytaniu ulotki okazało się, że jest świetny także przy inhalacjach na katar. I teraz gdy dopada mnie jakieś przeziębienie kilka kropel i jestem jak nowa. Także bez dwóch zdań mogłabym Wam polecić olejek na wiele problemów.

Odnośnik do komentarza

Dzika nutria, ja w aptece nie dostałam, podobno są w niektórych. zamówiłam przez neta przez ich sklep. mam akurat ten http://melaleuca.com.pl/produkty/19,tea-tree-oil-naturalny-olejek--z-drzewa-herbacianego wzięłam ten bo ma 100% olejku z drzewa herbacianego, a jest jeszcze z 15%. Ja ten jeden stosuje na wiele "rzeczy". Też byłam zaskoczona na początku, że taki mały, a tyle zastosowań, ale jak widać matka natura jest mądrzejsza i kosmetyki na bazie naturalnych substancji dają po prostu radę.

Odnośnik do komentarza

a przed okresem masz ich więcej??
wiesz jesli to hormony to z nimi nie wygrasz chyba że pójdziesz do ginekologa i może on coś zdziała np tabletki antykoncepcyjne tyle że jak je przestaniesz brać to poźniej znowu będzie to samo.

Ja odkąd zaczełam brać tabletki anty zniknął mój problem z krostami na plecach i twarzy...tylko ja ich nie zaczełam brać w celu pozbycia się krostek tylko antykoncepcyjnie.

Odnośnik do komentarza

micro21, dzięki! no tak... wiem, że to ma też związek z całym cyklem - i przed okresem mam ich rzeczywiście więcej. problem ciągnie się już od jakiegoś czasu i też się zastanawiałam nad tym czy to nie jest po prostu sprawa hormonów. bo np. zauważyłam, że jak zaczęłam się smarować tym olejkiem, to trochę się polepszyło, ale później w kolejnych etapach cyklu jest różnie. a co do anty, to brałam przez jakiś czas, ale źle się czułam po nich. Ty nie masz żadnych skutków ubocznych, nie przytyłaś czy coś, bo różnie to jest? pozdr!:)

Odnośnik do komentarza
Gość inesines666

Ja również stosuję ten olejek i potwierdzam, że jest bardzo dobry. Zestawiając z ceną, naprawdę warto mieć coś takiego. Też zamawiam przez neta. A czy orientuje się ktoś, czy można dostać produkty Melaleuca w aptece?

Odnośnik do komentarza

Witam!
Mam 12 lat i trądzik.
Dostałam go mniej więcej w trzeciej klasie.
Na początku występował tylko na czole, ale w tym roku pojawił się także na plecach, ramionach i dekolcie. Byłam u dermatologa. Wszystko działa jak trzeba, ale i tak nie jestem zachwycona efektem...
Jest lato a bardzo lubię bluzki na ramiączkach, ale wstydzę się je nosić, bo widać mi pryszcze!!
Pytałam się mamy czy mogłabym stosować jakieś specjalne kosmetyki z aptek, ale ona powiedziała, że absolutnie nie, i że tylko mi się pogorszy..
Nie wiem co robić, a mam go jedyna w klasie!
Daria

Odnośnik do komentarza

Witam,
Odnośnie wszystkich Państwa komentarzy, wystawianie zmian trądzikowych na słońce daje chwilową poprawę stanu skóry. Mechanizm ten związany jest z "wysuszaniem" gruczołów łojowych przez promienie UV, a tym samym z hamowaniem produkcji sebum. Działanie to jest jednak krótkotrwałe i w konsekwencji zaraz po okresie letnim u wielu chorych dochodzi do bardzo intensywnego wysiewu zmian. Jest to związane z wydłużeniem ujścia kanału łojowego przez pogrubienie warstwy rogowej naskórka (opalenizna). W przypadku każdego rodzaju trądziku warto skonsultować się z lekarzem dermatologiem, który indywidualnie dopasuje terapię.
pozdrawiam serdecznie,
Lek. Joanna Sałkowska-Wanat
DermClinic

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...