Skocz do zawartości
Forum

Żelazo a miesiączka


Gość uwięziona w lustrze

Rekomendowane odpowiedzi

Gość uwięziona w lustrze

Mam 19 lat i na morfologii wyszedl mi niski poziom żelaza więc zaczelam uzupelniac zelazo. Ostatnia misiaczka byla bardziej obfita niz zwykle i dluzsza (trwala az 6 dni zwykle trwala 4, 4 i pół). Czy te zmiany są spowodowane zażywaniem żelaza? Czy żelazo wpływa na krwawienie i przez to jest bardziej obfite i dłuższe??

Odnośnik do komentarza

Witam,

Żelazo ma bardzo wiele istotnych funkcji w naszych organizmie-o jego działaniu możesz przeczytać w naszym artykule: Jaka jest rola żelaza w organizmie??
Nie znam wyników pełnej morfologii- jakbyś mi podała wszystkie parametry mógłbym Ci coś więcej powiedzieć.
Wyjaśnij przyczynę obfitego krwawienia u ginekologa. Może być wiele przyczyn nadmiernego krwawienia m.in. stany zapalne(zakażenia), polipy, endometrioza, rak szyjki macicy, mięśniaki macicy, choroby tarczycy, zaburzenia składu krwi itd.
Myślę, że może występować u Ciebie choroba ginekologiczna lub jakaś inna, która spowodowała tego typu niedokrwistość.
A jak u Ciebie z dietą??Dobrze się odżywiasz??Nie występowały w Twojej rodzinie zaburzenia wchłaniania żelaza??
Także moje zalecenie jest takie:
1. Odwiedź ginekologa, powiedz mu o swoich dolegliwościach jeżeli jakieś występują.
2. Zastosuj odpowiednią dietę:
A. Unikaj białego pieczywa, cukru, słodyczy albowiem są one źródłem jedynie pustych kalorii.
B. Ograniczaj picie kawy i herbaty, mogą one znacznie ograniczyć wchłanianie żelaza, szczególnie gdy są pite w trakcie lub zaraz po posiłku. Pij kawę jak lubisz między posiłkami.
C. Do swoich posiłków dodawaj warzywa i owoce z dużą zawartością witaminy C, która znacznie zwiększa wchłanianie żelaza(2-3 krotnie)
Warzywa i owoce zawierające, dużą zawartość witaminy C to:papryka czerwona, natka pietruszki, brokuły, pomidory, truskawki, czarne porzeczki, cytrusy, aronia oraz soki owocowe, zwłaszcza pomarańczowy, grejpfrutowy, z czarnej porzeczki.
D. Jedz dużo chudego mięsa, wątróbki i podrobów.(wiem, że nie każdy lubi;)

3. Wyjaśnij przyczynę swojej niedokrwistości. Jeżeli nie zlikwidujesz przyczyny a będziesz leczyła tylko objawy, to niedokrwistość będzie nawracać!!!
Jak masz jakieś pytania jeszcze to pytaj;)

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...