Skocz do zawartości
Forum

Stosunek przerywany i tabletki antykoncepcyjne


dmc

Rekomendowane odpowiedzi

Gość karolina_22

Jeżeli bierzesz tabletki zgodnie z zaleceniem to nie masz co się bac. Lekarz nie wyjaśnił Ci wszelkich obaw? I nie rozumiem po co stosunek przerywany skoro są tabletki?! Już pomijając fakt, że absolutnie nie jest on skuteczną metodą anty.... Proponuję trochę o tym poczytac, szczególnie, że oprócz nieskuteczności tej metody, może byc ona szkodliwa dla partnera....

Odnośnik do komentarza
Gość karolina_22

ale nadal te zdanie brzmi bez sensu"ale nigdy nie słyszałam o ciąży przy stosunku do końca"....to niby kiedy?:P
a jeżeli chodzi o stosunek przerywany, to należy pamiętac, że nie tylko w spermie są plemniki, ale mogą byc także w wydzielinie, która wydobywa się w trakcie stosunku z penisa. Dlatego metoda przerywana nie jest skuteczna i zwyczajnie nie ma sensu...

Odnośnik do komentarza
Gość karolina_22

ale właśnie to cały czas Ci piszemy! że przy tabletkach branych zgodnie z zaleceniami na pewno nie jesteś w ciąży! Dlatego też dziwię się po co stosowac stosunek przerywany...
I wiesz...z jakiegoś powodu wszyscy lekarze mówią i piszą(również na tym forum, wystarczy poszukac) o nie działaniu tej metody więc chyba coś w tym jest? a piszę o tym ze względu na to, że na forum wchodzi wiele osób, również bardzo młodych, więc trzeba jasno mówic, że metoda przerywana nie jest skuteczna!!
np. ostatnio na innym forum 18letnia dziewczyna napisała, że stosuje z partnerem s. przerywany i czy możliwe jest żeby była w ciąży.... później zrobiła test i okazało się, że jest. Dlatego warto przypominac, że to nie jest sposób na uniknięcie poczęcia!

Odnośnik do komentarza

Witam,

Jeżeli skrupulatnie przestrzega Pani zasad, w jaki sposób należy brać doustną antykoncepcję, ryzyko zajścia w ciąże jest minimalne. Wskaźnik Pearla wynosi: 0,2-0,5. To oznacza, że 2 do 5 kobiet na 1000 stosujących tą metodę zajdzie w ciąże w ciągu roku.
Ryzyko zajścia w ciąże powiększa się, jeżeli podczas antykoncepcji doszło do:
1)Obfitych wymiotów lub biegunki,
2)Nieregularnego stosowania tabletek(zapominanie, branie o różnych porach)
3) Nieprzestrzeganie czasu trwania przerwy na krwawienie(powyżej 7 dni)
4)Branie innych leków, które osłabiają działanie tabletek antykoncepcyjnych.
5) Nasilenia choroby wątroby(w chorobach wątroby antykoncepcja jest najczęściej przeciwwskazaniem), bądź upośledzone wchłanianie z jelit
itd.
Także jeżeli będzie Pani brała tabletki zgodnie z zaleceniami, które podane są na ulotce leku, wówczas nie są potrzebne dodatkowe zabezpieczenia i bez stresu może Pani oddać się przyjemności, jaką przynosi wspólne współżycie.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

W internecie na forach wypowiada się dużo kobiet które mimo stosowania się do ulotki zaszły w ciążę. Nie wiem czy mówią prawdę czy kłamią bo nie chcą się przyznać że zapomniały tabletki czy brały antybiotyk, albo coś innego źle zrobiły.
I co EKSPERT o tym myśli?

Mi z kolei mój ginekolog powiedział, że jesli się robi wszytko jak jest w ulotce to na ciążę nie ma szansy a ten 1% (bo mówi się że tabletki mają skuteczność 99%) to jest wina pacjentki, a nie wina tabletek.

Odnośnik do komentarza
Gość karolina_22

Był link, ale został usunięty. Będąc dziś na wizycie kontrolnej u mojej ginekolog spytałam się o możliwośc ciąży, bo trochę się przestraszyłam czytając tamte forum. Powiedziała, że ABSOLUTNIE nie ma takiej opcji, jeżeli przestrzega się zaleceń i hormony są dobrze dobrane. Nie mam powodu by jej nie ufac, bo prowadzi moje leczenie rewelacyjnie i ma bardzo dużą wiedzę. Ja się uspokoiłam ;)

Odnośnik do komentarza

Jak to czytałam to też się przestraszyłam. Mój lekarz mi powiedział własnie to samo że nie ma możliwości jeśli się postępuje zgodnie z ulotką. Można używać dodatkowego zabezpieczenia w postaci prezerwatywy np jak się wypiło alkohol i się boi że może zaszkodzić zanim się tabletka wchłonie.
I trzeba zastosować gdy się bierze leki które je osłabiają.
Więc jak się jest na tabletkach to warto mieć w apteczce paczkę prezerwatyw bo czasami mogą się przydać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...