Skocz do zawartości
Forum

Obwisła skóra po schudnięciu


Gość la...01

Rekomendowane odpowiedzi

Gość la...01

Witam!Jestem osobą otyłą i mam przed sobą perspektywę zrzucenia kilkudziesięciu kilogramów.Martwi mnie sprawa rozciągniętej skóry która często jest efektem zrzucenia dużej nadwagi.Mam pytanie czy obwisła skóra jest faktem czy mitem,gdyż czytałam relacje ludzi ktorzy chudli nawet 80 kg i wedlug nich nie mieli tego problemu.Czy każde spektakularne schudnięcie musi kończyć się operacją usunięcia nadmiaru skóry?Czy jest coś co mogę zrobić by tego uniknąć?Jak powinnam ukierunkować ćwiczenia oraz pielęgnację skóry by poprawić jej stan?Dodam iż jestem osobą młodą przed 25 rokiem życia.

Odnośnik do komentarza

wiesz wszystko zależy od tego jakie tempo odchudzania będzie bo jesli będziesz bardzo szybko chudła to wtedy może zdażyć się tak że ogranizm nie zdąży tak jakby zredukować tego nadmiaru skóry. Czasami tak się robi. Dodatkowo też bardzo ważne są ćwiczenia, bo one rownież pomagają przy tym, żeby nie było nadmiaru.

A dragon whisper her name,
on the east.
You win, or you die.

Odnośnik do komentarza

To czy po odchudzaniu zostanie nadmiar skóry zależy od kilku czynników. Pierwszym i najważniejszym jest tempo chudnięcia. Jeśli jest ono większe niż 1,5 kg na tydzień wtedy skóra nie nadąża się ,,kurczyć" i powstaje nadmiar. Drugim czynnikiem są wahania wagi. Jeśli nasze odchudzanie przebiega w taki sposób że najpierw chudniemy, potem znowu tyjemy i znowu chudniemy to nasz skóra non stop rozciągana. to przypomina trochę gumkę. Jeśli gumkę będziemy naciągać i puszczać to po pewnym czasie straci ona swoją elastyczność. Trzecim czynnikiem jest aktywność fizyczna, która przyspiesza krążenie a lepiej ukrwiona skóra dostaje więcej składników odżywczych i jest lepiej odżywiona. Dodatkowo rozrastająca się tkanka mięśniowa tak jakby wypełnia miejsca wcześniej zajęte przez tkankę tłuszczową. Kolejnym czynnikiem jest dieta. Najczęściej diety niskokaloryczne są dość ubogie i przez to nie dostarczają wszelkich składników potrzebnych naszemu organizmowi i naszej skórze. Ważne jest aby w naszej diecie były produkty zawierające witaminę B5, wit C i E oraz wit A a także kwasy omega 3.
Te wszystkie czynniki mają wpływ na to czy pojawi się nadmiar skóry czy nie. Jeśli ktoś przeprowadza odchudzanie siebie w sposób przemyślany i kontrolowany wtedy powinien uniknąć tego nie miłego problemu.

Odnośnik do komentarza

Musiałam przytyć, a u mnie zawsze dużo wchodzi w brzuch. Teraz go nienawidzę, bo wydaje mi się, że rozciągnęła mi się skóra - choć brzuszek trochę opadł, to tworzy dziwne fałdki, które mogę chwycić w dłoń. Czy to rozciągnięta skóra? Jak odróżnić sadełko od rozciągniętej skóry? Jak stoję, to nic mi nie zwisa, ale jak siadam, to tragedia, strasznie się tego wstydzę.
Czy da radę jakoś to zredukować? Są jakieś maści czy coś, które choć trochę przy ćwiczeniach na brzuch pomagają skórze wrócić do poprzedniej formy?

Odnośnik do komentarza

Nie mogę robić peelengów, bo mam problem z "pajączkami" i bardzo o to dbam, żeby nie powstawały nowe i żeby nie były widoczne więc to odpada.
No właśnie myślałam o kupieniu czegoś ujędrniającego z kolagenem, bo czytałam, że skóra powoli wraca do normy jeśli się je stosuje w połączeniu z ćwiczeniami na brzuch. Ogólnie nie mam nadwagi, jestem szczupła, ale zawsze mi wchodzi sporo w brzuch gdy tyję. Czytałam też coś o polewaniu przemiennie brzucha zimną wodą i ciepłą.
Jakaś operacja odpada, pewnie bym się nawet nie zakwalifikowała do tego, bo nie jestem otyła i nie mam aż tak rozciągniętej skóry jak niektóre kobiety po porodzie i po intensywnym odchudzaniu.
Czytałam coś o zabiegach na pobudzanie kolagenu czy coś, jest dość drogi, ale i tak tańszy i mniej intensywny niż operacja. Nie wiecie może gdzie w mazowieckim wykonują takie zabiegi?

Odnośnik do komentarza

muzyka - no właśnie mam zamiar, ale chcialam to połączyć z jakimiś dobrymi kremami, bo wtedy to pomaga skórze stopniowo wracać do normy. Możecie polecić jakiś dobry, sprawdzony? O nazwę proszę :) może być i droższy, aby był skuteczny :) obojętnie jaka cena

Odnośnik do komentarza

witam jestem dziewczyna w wieku 16 l schudlam ok 15 kg i na udach pojawily mi sie blizny po rozstepach oraz moje piersi bardzo zmalaly i rowniez sa jakby troche obwisle nie wiem co mam robic moja mama mowi ze to normalne i nie chce ze mna isc do zadnego lekarza jest mi bardzo przykro nie wytrzymuje juz czy da sie cos z tym zrobic bardzo prosze o dobra porade

Odnośnik do komentarza
Gość dididadadidu

Witajcie. Mam pytanie dotyczace rozciagnietej skory na brzuchu. Jestem 4 miesiace po porodzie a moj brzuch wyglada jak jedenwielki rozciagniety z rozstepami balon. Chcialabym go zgubiuc i zrobic cos zeby ta skora sie wstapila. co najlepiej dziala na takie rzeczy? brzuszki czy inne cwiczenia? dodam ze od miesiaca nie jem slodyczy i bardziej lekkostrawne rzeczy i schudlamn 5 kg (karmie piersia) ale nie wiem co zadziala na ten obwisly brzuch? POMOCY!

Odnośnik do komentarza

ja schudłam 19 kilo i miałam ten sam problem więc robię codziennie po 20 brzuszków ale oprócz tego masuje skórę brzucha przez 15 minut a robię to następująco:
kupiłam w aptece parafinę ciekłą i codziennie wieczór po kąpieli jak lezę w łóżku to nacieram skórę brzucha ale kieruje ręce od żeber ku dołowi i zniknęły mi rozstępy ,tkanka tłuszczowa i nadmiar skóry

Odnośnik do komentarza
Gość Nie bo nie

Brzuszki podziałają ale na zasadzie rozrostu mięśni i wypełnienia pozostałego po tkance tłuszczowej miejsca. Na rozciągniętą skórę bardziej podziałają peelingi, masaże, kosmetyki ujędrniające i tego rodzaju rzeczy. Po za tym czas, bo nadmiar skróy musi się nie jako wchłonąć...

Odnośnik do komentarza

Witam. Od jakiś 2 tyg jestem na diecie i ostro ćwiczę. Nie mam jeszcze obwisłej skóry, ale wiem, że będę ją mieć, bo muszę zrzucić sporo kilogramów. Jak pomóc skórze, wrócić jej elastyczność? Ćwiczenia czy może jakieś balsamy? Najlepiej coś co będę mogła zrobić w domu, bo na zabiegi w salonie mnie nie stać :((

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...