Skocz do zawartości
Forum

Powiększone i bolesne piersi a ciąża


Gość ki...85

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ki...85

witam !
od jajiegos czasu mam powiekszone piersi i troszke mnie bolą, przytylam tez piec kg. przed miesiaczka nigdy nie mialam powiekszonych i wrazliwych piersi moj maz ostatnio mnie lekko uszczypnal o mnie to bardzo bolalo boli mnie nawet jak mnie dotknie mosniej np moja reke kochamy sie bez zabezpieczenia czy to moze byc ciaza bardzo prosze o porade

Odnośnik do komentarza

Skoro kochacie się bez zabezpieczenia to ciąże należą wsiąść pod uwagę. Niestety nie napisałaś nic o tym czy kochaliście w dni płodne, ile traw Twój cykl czy kiedy miałaś ostatnią miesiączkę. To może być ciąże ale równie dobrze to może być nadchodzący okres, albo objaw jakiś zaburzeń hormonalnych. Najlepiej zrobisz jak wykonasz test ciążowy w dni spodziewanej miesiączki albo betę po 7-8 dniach od ryzykownego stosunku.

Odnośnik do komentarza

Witam,

Jeżeli Państwo uprawiacie seks bez zabezpieczenia to ryzyko zajścia w ciąże jest bardzo duże. Powiększenie piersi oraz ich zwiększona wrażliwość nie są pewnym objawem ciąży i mogą sugerować inne stany w tym patologiczne np. zaburzenia hormonalne, mastopatia.
Proszę w dniach spodziewanej miesiączki wykonać test ciążowy, jeżeli się ona nie pojawi.
Jeżeli test wyjdzie ujemny, dobrze jak uda się Pani do ginekologa. Zbada swoje piersi np. za pomocą USG. Jeżeli wyjdzie dodatni to prawdopodobnie jest Pani w ciąży i również konieczna jest wizyta u ginekologa.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...