Skocz do zawartości
Forum

Kuracja wrzodów spirytusem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ABSOLUTNIE odradzam tego typu kuracje !! Spiytus działa uszkadzająco na tkanki, co może spowodować krwawienie lub przebicie wrzodu, co może być groźne dla zdrowia i życia.

W przypadku wrzodów żołądka/dwunastnicy najbardziej skuteczne jest leczenie farmakologiczne (leki np omeprazol, pantoprazol), a także ocena i ewentualne leczenie infekcji Helicobacter Pylori (bakteria bytująca w żołądku, która sprzyja powstawaniu nadżerek i wrzodów).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Do Pani Doktor:wrzody mam od 20-tu paru lat,na szczegolowych badaniach bylem 6 lat temu,gastroskopia wykazala,ze mam wrzody na przelyku,zoladku i dwunastnicy.
Bardzo mnie to meczy,lekarz zapisal mi tabletki,ktore spowodowaly u mnie epilepsje(ktora mam)dowiedzialam sie o zastrzykach,nie znam nazwy,moze slyszala Pani.
Chcialabym sie jak najszybciej zasuszyc,a nie zycie na papkach 2-letniego dziecka,slyszalam,ze ludzie leczyli to denaturatem i spirytusem ze skutkiem,bardzo prosze o skuteczna porade,w jaki sposob to zwalczyc.Pozdrawiam i dziekuje.

Odnośnik do komentarza

Podstawą leczenia są leki które hamują wydzielanie kwasu solnego. Aktualnie na rynku jest dostępnych wiele takich preparatów - np. pantoprazol (Nolpaza, Noacid, Controloc), esomeprazol (Emanera) itp. Leki te cechują się dobrym profilem bezpieczeństwa, tzn. nie powodują poważnych skutków ubocznych. Leki te należy zażywać stale, nie przerywając kuracji.

A jakie leki Pani brała?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość już zdrowa ewa

może lekarze powinni w końcu powiedzieć, że ...trzeba czytać etykiety na produktach spożywczych, które kupujemy... i zamiast truć się doraźnie lekami i stosować diety zubażające nasz organizm w ważne witaminy i mikroelementy ....poprostu nadzwyczajniej nie kupować niczego co zawiera glutaminian sodu i pozostałą"uszczęśliwiającą ludzkość chemię"...
pozdrawiam!
po 14 latach cierpień od 2 lat zdrowa!
ewa

Odnośnik do komentarza

hej, jestem przeciwny zabobonom typu leczenie spirytusem i wkładanie na 3 zdrowaśki do pieca, ale kilka lat temu miałem problemy z wrzodami ojciec zaproponował mi taką terapię. Zgodziłem się pewnie dlatego że byłem na studiach a tu się trafiła legalna dawka alko ;)
Codziennie na czczo wypijałem jakieś 30ml i po opróżnieniu flaszki 0,5l poranne/nocne bóle minęły.
Mi się udało, ale zdaję sobie sprawę, że w innych przypadkach mogłoby to pogorszyć sytuację.

Odnośnik do komentarza

Męczyły mnie wrzody przez 5 lat. Szczególnie na wiosnę i jesień. Przepisywane leki niewiele pomagały. Może trochę doraznie. Piłem to ohydne siemie bez efektu. W akcie desperacji zastosowałem spirytus. Przez 10 dni 30 gr rano na czczo, Pomogło. Od 12 lat mam spokój. Nie wiem czy każdemu pomoże, ale mnie tak.

Odnośnik do komentarza

Spirytusem? Pierwsze słyszę, zresztą to chyba nie jest zbyt dobry pomysł, zważywszy na drażniące i raczej intensywne działanie alkoholu. Moja znajoma na wrzody żołądka stosowała naturalny olejek z oregano Oregasept H97, który ma działanie antyseptyczne. Bardzo jej pomógł. Kilka kropli olejku rozcieńcza się w wodzie, soku lub herbacie, można też pić z maślanką lub kefirem.

Odnośnik do komentarza
Gość zosia 291

witam serdecznie ja rowniez jak tu wszyscy mam problem z wrzodami zoladka ,wiosna jesien lecze się osłonowymi lekami które likwidują kwasy zoladkowe i pije siemię lniane ,ale jak cos zjem to zaraz po godz lub dwuch boli nospe to już ta mocniejsza forte lykam po kilka tabletek ,jestem już ju tak wykonczona i oslabiona ,ze zamierzam signac po kuracje spirytusowa nie wiem czy dam rade przelknac spirytus ? pytanie czy mogę popic woda ? pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...