Skocz do zawartości
Forum

Kuracja wrzodów spirytusem


Rekomendowane odpowiedzi

Mój ojciec zupełnie bardzo dawno leczył się tą kuracją. Lekarz kazał wypić szklankę pół na pół z gotującą kawą zbożową. Musi być to bardzo bardzo gorące. Przeszło jak ręka odjął. Od jakiś 20 lat ma spokój. Fakt faktem że przez trzy dni po całej akcji uciekalismy przed ojcem bo smród od niego był niemożliwy! ;-)

Odnośnik do komentarza

Ja mam problemy z refluksem i miałem nadżerkę kilka lat temu. Po zupełnie nieskutecznym "leczeniu" lekami zobojętniającymi kwas i siedmiu latach męki zastanawiam się poważnie nad terapią spirytusem. Lekarze nie radzą, bo to może pomóc i już nie zarobią na sprzedaży dopalaczy z apteki.
Moją ciotkę powoli wykańczają sterydami, bo też wiele lat walczy ale z inną chorobą. Jak mój dziadek poszedł do szpitala, to po tygodniu już nie żył. Oni tam wiedzą, jak ludzi wykończyć i wypisać rachunek. Życie na tym chorym świecie przypomina Guantanamo, za które biorą opłaty.

Odnośnik do komentarza

Do pani doktor Agnieszki wielkiej specjalistki, która jeszcze opowiada głupoty o helikobakter pyroli.
Widzę, że reprezentuję pani tylko i wyłącznie medycynę Rockefellerowska bo tak panią kształcili oraz wykonywanie procedur a czy one są skuteczne też druga strona medalu. Jakby nie było recepty na omeprazol to pani by już rozłożyła ręce, proszę zapoznać się z filmikiem doktora Jerzego Jaśkowowskiego na pewno dużo starszego lekarza z większym doświadczeniem

Odnośnik do komentarza

Niech ta pani na usługach albo ogłupiona przez koncerny się trochę douczy. Proszę przyjąć do wiadomości, że na Akademii Medycznej w Gdańsku do lat 70-tych to była podstawowa metoda leczenia wrzodów żołądka. 50 gram nalewki spirytusowej przez 5 dni rano na czczo i nie ma wrzodów. Może się dokładnie dowiedzieć z wykładów dr. Jerzego Jaśkowskiego.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 6.04.2012 o 16:17, Lek. Agnieszka Barchnicka napisał:

Witam,

ABSOLUTNIE odradzam tego typu kuracje !! Spiytus działa uszkadzająco na tkanki, co może spowodować krwawienie lub przebicie wrzodu, co może być groźne dla zdrowia i życia.

W przypadku wrzodów żołądka/dwunastnicy najbardziej skuteczne jest leczenie farmakologiczne (leki np omeprazol, pantoprazol), a także ocena i ewentualne leczenie infekcji Helicobacter Pylori (bakteria bytująca w żołądku, która sprzyja powstawaniu nadżerek i wrzodów).

Pozdrawiam

Odsyłam Panią doktor do dr. Jaśkowskiego. PS Co za mądra bakteria ta HP, jak ona świetnie odczytuje pory roku i uruchamia się na jesień i wiosnę. Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza

Z tego co czytałam w Akademii Medycznej w Gdańsku do siedemdziesiątych lat, może trochę dłużej wrzody leczono spirytusem,250 gram rano na czczo. Ale to jednak działo się w szpitalu, pod kontrolą lekarską.

Odnośnik do komentarza

Sama mam wrzody i narazie nic nie zaskutkowalo. Ale moja babcia też wiele lat temu miała i mówi że wyleczyla je właśnie spirytusem. Łyżkę spirytusu rano nadczo i po wypiciu 0.5 l wszystko jej przeszło do dziś. Ja też zamierzam spróbować. Tylko trzeba uważać żeby się nie zatkac.

Odnośnik do komentarza

Znajoma bardzo dociekliwa zrobiła swojemu mężowi sekcje po tragicznym wypadku, który wcześniej miał duże problemy z wrzodami i właśnie wyleczył je spirytusem, sekcja wykazała suche plamy po wrzodach w żołądku. 

Odnośnik do komentarza
Gość spir i śmietana

co do leczenia wrzodów spiritusem

ojciec miał wrzody po tym jak go na padli  i okradli  w wyniku stesu

prubował leczyc lekami nie pomogło

jaka śtara babka z sąsedniej wsi mu kazała wypić

bodajrze 100-200 ml spiritusu naczo i po jakimś czsie nie wiem 5minut

zapić bo dajże 0,5l kwaśnej śmietany i puzniej nic nie jeść przez dłuszy czas

Odnośnik do komentarza
W dniu 6.04.2012 o 16:17, Lek. Agnieszka Barchnicka napisał:

Witam,

ABSOLUTNIE odradzam tego typu kuracje !! Spiytus działa uszkadzająco na tkanki, co może spowodować krwawienie lub przebicie wrzodu, co może być groźne dla zdrowia i życia.

W przypadku wrzodów żołądka/dwunastnicy najbardziej skuteczne jest leczenie farmakologiczne (leki np omeprazol, pantoprazol), a także ocena i ewentualne leczenie infekcji Helicobacter Pylori (bakteria bytująca w żołądku, która sprzyja powstawaniu nadżerek i wrzodów).

Pozdrawiam

 

W dniu 6.04.2012 o 16:17, Lek. Agnieszka Barchnicka napisał:

Witam,

ABSOLUTNIE odradzam tego typu kuracje !! Spiytus działa uszkadzająco na tkanki, co może spowodować krwawienie lub przebicie wrzodu, co może być groźne dla zdrowia i życia.

W przypadku wrzodów żołądka/dwunastnicy najbardziej skuteczne jest leczenie farmakologiczne (leki np omeprazol, pantoprazol), a także ocena i ewentualne leczenie infekcji Helicobacter Pylori (bakteria bytująca w żołądku, która sprzyja powstawaniu nadżerek i wrzodów).

Pozdrawiam

Jako lekarz zaleca Pani używanie omeprazol Pantoprazor? Przecież to zbija kwas żołądkowy! Większość białek potrzebuje bardzo niskiego pH aby się rozłożyć na aminokwasy! Niedokwaszony żołądek niszczy organizm. Nie wspomnę o chorobie stawowej po dłuższym stosowaniu Pantoprazolu. Mam nadzieje ze już Pani nikogo nie "leczy" Swoimi sposobami. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...