Skocz do zawartości
Forum

Interpretacja wyników krwi u dziecka a białaczka w rodzinie


Gość CA...NS

Rekomendowane odpowiedzi

Gość CA...NS

WITAM.

KAŻDEGO ROKU STARAM SIĘ ABY CAŁA RODZINA WYKONYWAŁA BADANIA PROFILAKTYCZNE I TYM RAZEM TEŻ TAK ZROBIŁAM.OKAZAŁO SIĘ ,ŻE WYNIKI KRWI MOJEGO SIEDMIOLETNIEGO SYNA SĄ NASTĘPUJĄCE:
LEUKOCYTY 5.1
ERYTROCYTY 4,13
HEMOGLOBINA 12.3
HEMATOKRYT 35.4
MCV SR. OBJ.ERYTROCYTA 85.7
MCH-SR WAGA HB W ERYTR 29.8
MCHC-SR STEZENIE HB W ERYTR 34.7
PŁYTKI KRWI 258
LIMFOCYTY 45.9
INNE EO ,BAZO,MONO 9.1
GRANULOCYTY% 45
LIMFOCYTY 2.3
RDW -WSKAZNIK ZMIENNOSCI ERYTR 13.9
PDW-WSKAZNK ZMIENNOSCI PŁYTEK 10
MPV SR OBJ PŁYTKI KRWI 8.3
P-LCR 14.8
OB 10

ZANIEPOKOJONA JESTEM WSKAZNIKAMI OB, MPV ORAZ HEMATOKRYTEM.DZIECKOI W OSTATNIM CZASIE NIE PRZEBYŁO INFEKCJI ,NIE BRAŁO LEKÓW,MA WSZYSKIE ZĘBY ZDROWE BEZ STANÓW ZAPALNYCH.W RODZINIE SĄ OSOBY CHORE NA TWARDZINE,REUMATOIDALNE ZAPALENIE STAWÓW(MOJA MAMA) ,ZE STRONY MĘŻA BYŁY OSOBY CHORUJĄCE NA BIAŁACZKE (DZIADEK I KUZYN ,WNUK DZIADKA).PROSZĘ O ODPOWIEDZ I ANALIZE BADAN SYNA ORAZ INFORMACJE NA TEMAT PROFILAKTYKI MEZA I SYNA W ZAKRESIE ZACHOROWAŃ NA BIAŁACZKE.
DZIĘKUJĘ I POZDRAWIAM SERDECZNIE.
IZABELA FERENC-PŁACHTA

Odnośnik do komentarza

Witam!
Podane wyniki są jak najbardziej prawidłowe. Nie powinna mieć Pani powodów do obaw. Proszę bowiem pamiętać, że niewielkie odchylenia od normy nie zawsze wskazują na zaburzenia i schorzenia. A propos profilaktyki białaczki to tak naprawdę nie ma żadnego algorytmu. W zasadzie powinniśmy unikać narażenia na promieniowanie i chemikalia. Na pozostałe czynniki, które mogą mieć związek z wystąpieniem białaczki tak w zasadzie nie mamy wpływu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...