Skocz do zawartości
Forum

Ryzyko ciąży po seksie tuż przed dniami płodnymi


Gość le...00

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Współżyłam z moim partnerem w przedostatni dzień dni najprawdopodobniej niepłodnych, mam 28-dniowy cykl. zabezpieczyliśmy się jedynie prezerwatywą ze względu na to że od roku nie mogę zażywać tabletek antykoncepcyjnych. zawsze uprawialiśmy tzw. seks przerywany i jakoś udało się nie wpaść tym razem martwi mnie fakt stosunku w dni najprawdopodobniej niepłodne (tak blisko dni płodnych) oraz główny problem czyli to że mój partner miał przedwczesny wytrysk i niestety nie zdążył wyjąć członka. Jaka jest procentowa szansa, że mogę być w ciąży? A i tu nasuwa mi się drugie pytanie w jaki sposób można pomóc mężczyźnie w przedwczesnych wytryskach? od pewnego czasu po prostu nie wychodzi nam w łóżku... Niby wszystko jest ok do momentu kiedy dochodzi do penetracji. 2 minuty i koniec. Wiem, że to nie jego wina ale boję się że to może mieć coś wspólnego ze mną bądź z naszym zbliżającym się ślubem.

Odnośnik do komentarza

Skoro uprawialiście seks w prezerwatywie i nic się z tą prezerwatywą nie stało ( w sensie nie pękła, nie była dziurawa i nic się z niej nie ulało) to nie zajdziesz w ciążę bo byłaś zabezpieczone.
Co do wczesnych wytrysków to mogą one być związane ze stresem,tu masz artykuł o przyczynach i sposobach leczenia tego problemu: Przedwczesny wytrysk

Straszna rzecz ta pamięć kobieca! Oscar Wilde — Portret Doriana Graya

Odnośnik do komentarza

Witam,

Są różne sposoby radzenia sobie z przedwczesnym wytryskiem. Bardzo ważna jest jednak rola partnerki. Musisz z nim porozmawiać szczerze. Powiedzieć, że sobie poradzicie i uda się Wam pokonać ten problem. Powiedz, że i tak go bardzo kochasz nie ważne czy się kochacie 2 minuty czy 20 minut;) To bardzo ważne dla faceta.

Obliczanie dni płodnych i niepłodnych to nie wyliczanka. Dopiero przy skrupulatnym stosowaniu np. metod termiczno-objawowych (używając kilka czynników) zwiększa się prawdopodobieństwo wyznaczenia takich dni. Trzeba jednak pamiętać, że i to czasem zawodzi, nawet przy dużym doświadczeniu, bo żaden cykl nie jest taki sam i w grę wchodzą różne czynniki zewnętrzne.

Jeżeli prezerwatywa nie zsunęła się, nie była pęknięta, to raczej wszystko powinno być dobrze.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...