Skocz do zawartości
Forum

Przerośnięte małżowiny nosowe


Gość ariella.09

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ariella.09

Od prawie 3 miesiecy czuje ucisk w nosie, miałam robione testy alergologiczne ale wyszły negatwynie i lekarz stwierdził, że to przerośnięte małżowiny nosowe. Byłam u drugiego lekarza on znowu stwierdził, że to faktycznie moze byc to i ze jak zoperuje krzywą przegrode to problem zniknie, a znowu ten pierwszy przypisał mi aerozol do nosa ze ma pomoc. Oczywiscie go stosuje bo wole to niz operacje, roznica narazie jest niewielka ale wiadomo potrzeba czasu na efekty, stad moje pytanie: czy ten aerozol mi pomoze czy te prostowanie przegrody bedzie konieczne? Slyszałam takze o konchoplastyce małżowin co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza

Zabieg nie jest refundowany, nie ma możliwosći zapisania sie na fundusz.Jedynie prywatnie. Najlepiej jakbyś się zapisała do laryngologa. W Gdańsku polecam doktora Tretiakowa, przyjmuje w Lifemedica. Powie Ci czy rzeczywiście dobrym zabiegiem bedzie mukotomia czy moze jakieś inne leczenie. Skąd wiesz o zabieg? kontaktowałaś się z jakimś laryngologiem?

Odnośnik do komentarza

Leczyłam sie u wielu ale wiekszośc przypisywała mi leki albo po prostu rozkładała ręce, chociaż przyznam, ze głównie na fundusz. Od dwóch lat jednak u nikogo nie byłam z braku czasu tak wiec myślałam, że może coś się zmieniło. Ten katar codziennie jest po prostu dobijający, nie jestem w stanie nawet dobrze się wyspać, budze się kilka razy w ciągu nocy. Poprosze o kontakt Czy ten lekarz wykonuje ten zabieg? 

Odnośnik do komentarza

Nie czeka się długo, sama miałam w tydzień po konsultacji, potem za tydzień kolejna kontrolna konsultacja lekarska. Zabieg jest mało skompliowany bo wykonywany w znieczuleniu miejscowym, sama mialam chirurgicznie ale wiem, ze w lżejszych przypadkach wykonuje się go również radiowo. Możesz wrócić od razu do normalnego funkcjonowania. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...