Skocz do zawartości
Forum

Rowerek stacjonarny a bieganie na schudnięcie kilku kg


Gość agnieszka3011

Rekomendowane odpowiedzi

Gość agnieszka3011

mam 18 lat, 160cm wzrostu i ważę 50kg, chciałabym zrzucić 3-4kg w jakieś 2 miesiące i zeszczupleć szczególnie w udach, czy rowerek starcjonarny mi w tym pomoże czy lepsze by było bieganie? do tego wydaje mi się że diety na mnie nie działają i że gdy jem częściej, a mniej to tyje znacznie bardziej niż jak zjadam starsznie mało w ciągu dnia : /

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze to wcale nie powinnaś się odchudzać, ponieważ Twoja waga jest prawidłowa. Co do wyszczuplenia uda to i bieganie i rowerek stacjonarny będą dobrym rozwiązaniem. Tylko w przypadku rowerka musisz pamiętać aby używać go bez obciążenia, wtedy bowiem spalisz tkankę tłuszczową a nie spowodujesz rozrostu mięśni. Oprócz tych dwóch sposobów możesz jeszcze jeździć na rolkach, robić półprzysiady i pływać. Pływanie bardzo dobrze modeluje nogi i całą resztą ciała a przy tym nie obciąża stawów.
Po drugie jeśli jesz częściej ale mniejsze porcje i przy tym nie ćwiczysz i nie jesteś aktywna to może zdarzyć się tak że będziesz tyć. Tak samo będzie się działo jeśli będziesz podjadać między posiłkami, albo posiłki będą mieć niewłaściwy skład.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...