Skocz do zawartości
Forum

Poród przy rwie kulszowej


Gość Basiunia34

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Basiunia34

Witam,
Bardzo prosze o jakąś poradę bo nie wiem co mam zrobić. Czy możliwe jest wykonanie cesarki na życzenie, bo mój obecny lekarz stwierdził ze nie jest mi to potrzebne, że mam urodzić naturlnie a obawiam się że nie dam rady. Pewnie większość pomysli że coś kombinuje albo jestem wygodna, ale tu nie chodzi oto. Od 3 lat cierpię na rwę kulszową, w ciązy objawy się nasiliły tak, że musze chodzić o lasce, gdyż mam tak zdrętwiałą noge że nie moge na nią stanąć ani normalnie chodzić, o zginaniu, ponoszeniu czy czymś podobnym moge pomarzyć. Nie moge też leżeć na plecach ponieważ wtedy odzywa mi się ból w pośladku taki że wręcz jestem ociemniała z bólu. I jak tu rodzić jak ani leżeć nie mogę, ani zgiąć nogi? Boję się że nie będę w stanie przeć bo jak mnie złapie ból to chyba tam zemdleję. Byłam u nerologa ale ze względu na ciążę nie odważyłam się barać leków przeciwbólowych, oprócz leków nie dostałam żadnej porady. Jestem załamana. Jestem w 29 tygodniu ciąży i nie wiem jak mam urodzić. Dodam że jestem pierworódką.

Odnośnik do komentarza

mozesz rodzic przez cesarke jesli chcesz tylko nie wiem czy na zyczenie jest refundowane ale przeciez masz prawo wyboru poza tym skoro masz az takie problemy to powinien sam sie domyslic ze warto wziac pod uwage cesarke. po prostu dogadaj sie wczesniej z lekarzem ze tak chcesz, jak nie to zmien lekarza zeby poszedl Ci na reke masz prawo decydowac o sobie

Odnośnik do komentarza

Witam Basiunia:)

Bardzo Ci współczuję. Potrafię sobie wyobrazić, jak musi Cię to wszystko boleć. W końcu nerw kulszowy to największy nerw w naszym organizmie. Dodatkowo zmiany zachodzące w miednicy podczas ciąży, sprzyjają: częstości, nasileniu oraz występowaniu napadów rwy kulszowej.
Rwa kulszowa może być wskazaniem do cięcia cesarskiego, ale każdy taki przypadek musi być rozpatrzony indywidualnie. Bierze się pod uwagę m.in. stopień zwyrodnienia kręgosłupa lędziowego itd.
Jeżeli będziesz rodziła naturalnie, to dobrze gdybyś nie leżała na wznak. Można rozważyć poród w wodzie lub np. w pozycji kucznej.
Jeżeli teraz masz ataki to poproś swojego partnera aby masował Ci plecy, lub wynajmij jakiegoś fizjoterapeutę.
Dodatkowo możesz skorzystać z zimnego lub ciepłego prysznica, to uśmierzy Ci ból.
Jeżeli Twój lekarz prowadzący zalecił Ci stosowanie pewnych leków przeciwbólowych to możesz z nich skorzystać. Ważne żebyś nie brała ich za dużo. W podbramkowej sytuacji można brać Ci paracetamol. Nie stosuj natomiast aspiryny i innych pochodnych kwasu acetylosalicylowego!!! Możesz stosować również maści przeciwbólowe, ale przed zastosowaniem jakiegokolwiek preparatu powinnaś go skonsultować ze swoim lekarzem prowadzącym. Ponieważ branie niewłaściwych leków lub/i stosowanie leków w nieodpowiednich dawkach może zagrażać życiu i zdrowiu Twojego płodu.
Porozmawiaj może z jakimś anestezjologiem(z Twojego szpitala), dobierze odpowiednie znieczulenie podczas porodu.
Odsyłam także do naszego artykułu o Rwie kulszowej.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...