Skocz do zawartości
Forum

Mało miejsca w macicy


Rekomendowane odpowiedzi

jestem w 4 miesiącu ciąży. Wczoraj miałam wykonane USG i okazało się, że maluszek ma trochę ciasno. Powinien mieć dużo miejsca ale najwyraźniej mam za mało wód płodowych -? Przechodzę ciążę z okropnymi nudnościami, schudłam 5-6kg, być może jestem odwodniona-?? Lekarz nie stwierdził póki co problemu, kazano mi tylko duuużo pić. Trochę się martwię...

Odnośnik do komentarza

Witam,

Czy oprócz nudności pojawiały się wymioty w I trymestrze??
Małowodzie lub bezwodzie są to stany mogące zagrozić życiu płodu. We wczesnej ciąży ich przyczyną jest skłonność do przekształcenia się tj. metaplazji nabłonka owodni z jednowarstwowego sześciennego w rogowaciejący. Inne przyczyny to wady płodu lub wady mnogie przebiegające z małowodziem, zespół Pottera-niedorozwój nerek, niedrożność dróg odprowadzającyh mocz itd.
Niestety głównym sposobem leczenia małowodzia jest uzupełnianie płynów.
Małowodzie możemy stwierdzić jeżeli ilość płynu owodniowego wynosi poniżej 100 ml. Nie wiem jaki jest dokładny wynik Twojego badania. Być może w Twoim przypadku nie występuje małowodzie, tylko ilość płynu owodniowego jest po prostu zmniejszona, ze względu na odwodnienie Twojego organizmu. Zdarza się , że mimo małowodzia, dziecko rodzi się zdrowe. Dlatego na razie się nie przejmuj i przestrzegaj zaleceń lekarza.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Rzeczywiście oprócz nudności wymioty były I trymestrze dość uporczywe i pojawiają się nadal. Mam nadzieję, że skoro to 4 miesiąc to będą już ustępować. Ginekolog prowadząca ciążę też sugerowała, że mogę być przez to wszystko nieco odwodniona. Nawet nie mówiła o tym ile wynosi ilość płynu owodniowego.
Jeszcze raz dziękuję za konsultację! Pozdrawiam!
Alicja

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...