Skocz do zawartości
Forum

Chemioterapia u mężczyzny a płodność


Gość someone like you

Rekomendowane odpowiedzi

Gość someone like you

Na wstępie chciałabym z góry podziękować za ewentualne odpowiedzi i porady, sprawa jest dla mnie bardzo trudna i poważna. Spotykam się z meżczyzną (31 lat), ja jestem kobietą (29 lat). Jesteśmy parą od prawie 7 lat. Nasz związek jest takim o jakim marzyłam kochamy się. Jednak mój partner w wieku 24 lat przeszedł chemioterapię, miał chłoniaka. To było kilka lat temu, ale teraz postanowiliśmy zacieśnić więzi rodzinne i postarać się o dziecko. Onkolog mówił, że są marne szanse na to, żeby był płodny, ale że płodny, ale nie chcemy sie poddawać. Miał sobie robić badania, ale nie chce, bo się boi. Narazie staramy się od 2 miesięcy, jestem pełna nadziei. Czy jest szansa, że mój narzeczony może spłodzić dziecko? Czy są jakieś metody leczenia w takiej sytuacji?

Odnośnik do komentarza

Witam,

Niestety, niektóre leki w trakcie i po chemioterapii mogą wywołać niepłodność. Bywa ona przejściowa lub trwała w zależności od podawanych leków. Problem ryzyka wystąpienia niepłodności musi być przedyskutowany z lekarzem przez rozpoczęciem leczenia.
Niektóre cytostatyki mogą powodować zmniejszenie się objętości nasienia, co może doprowadzić do niezdolności do zapłodnienia.
Szkoda, że onkolog nie zapytał Państwa o chęć posiadania potomstwa, ponieważ można by było zamrozić i przechować nasienie przed chemioterapią.
Dobrze jak mąż najpierw pójdzie i przebada swoje nasienie.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Szkoda, że tak jak Pan Doktor napisał - nikt nie rozmawiał z Wami na temat płodności przed rozpoczeciem chemioterapii, tak jakby nie brał tego pod uwagę, troche mnie to dziwi ale mam nadzieje ze badania wyjda pozytywnie nawet jak bedzie tylko 1 % szansy to zawsze jest 1% zawsze lepsze to niz nic zawsze jakas nadzieje, mam nadzieje ze Wam sie uda!! musisz wspierac meza zeby sie przebadal nie ma sie czego bac to musi byc meska decyzja i musicie byc przygotowani na wszystko!

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

Odnośnik do komentarza

Czesc
mam 28 lat
2 lata temu wykryto u mnie raka jadra, mimo to ze przezutow nie bylo moj lekarz zalecil mi profilaktcznie 2 kursy chemioterapii, po niej czulem sie nawet dobrze. Teraz za 3 miesiace mam sub i chcialem zapytac czy ten kurs chemioterapii mogl jakoś wpłynąć na moja zdolność do zapłodnienia? Bardzo chcemy miec dziecko czy nie bedzie z tym jakichs problemow?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...