Skocz do zawartości
Forum

Czy mogłam zajść w ciążę bez stosunku płciowego?


Gość ww...ii

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór, mam pytanie . Czymogłam zajść w ciaże , jeżeli chłopak we mnie nie wchodził , a bawiliśmy się i on się spuścił mi na sweterek i na rekę . Oczywiście zakładając majteczki starałam się nie dotykać narządu mojego płóciowego , a po powrocie do domu umyłam ręcę. To było w grudniu a dziś jest juz luty a ja dostaje okres regularnie i nic nie mam z objawów ciazy. Ale jednak się naprawde boje , czytałam na forum ze mozna mieć okres i być w ciąży, i dowiedzieć się o tym nawet w 6 miesiacu ciąży. Proszę naprawdę o szybką odpowiedz, i z góry bardzo dziękuję .

Odnośnik do komentarza
Gość Komercha

Skoro sperma nie dostała się do pochwy, nie została w żaden sposób tam wprowadzona to nie mogło dojść do zapłodnienia. Plemniki na powietrzu żyją bardzo krótko więc nie masz się czego obawiać. Po za tym skoro od grudnia normalnie miesiączkujesz, regularnie i Twoje miesiączki nie zmieniły swojego charakteru to potwierdza to tylko fakt, że w ciąży nie jesteś.

Odnośnik do komentarza

Witam,

Myślę, że nie jest Pani w ciąży. Nie wiem gdzie Pani przeczytała iż może występować regularne krwawienie menstruacyjne podczas ciąży??
Krwawienie menstruacyjne polega na złuszczaniu się nabłonka macicy(endometrium) pod wpływem charakterystycznych zmian stężenia hormonów (estrogenu i progesteronu). W ciąży za sprawą ciałka żółtego a później łożyska wydzielane są zwiększone ilości progesteronu, który hamuje nadmierny rozrost endometrium, mający miejsce pod wpływem działania estrogenów.
W przypadku niewydolności ciałka żółtego i zmniejszonej ilości progesteronu, może dojść do krwawienia, dochodzi wówczas też często do poronienia.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...