Skocz do zawartości
Forum

Trądzik po oczyszczaniu manualnym u kosmetyczki


Gość do...ek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry
Mam ogromny probem.Niedawno poszlam do kosmetyczki na oczyszczanie manualne twarzy.Podstawowym miom probemem byly zaskorniki zamkniete z ktorymi ja mialam problem z usunieciem/na marginesie niedawno ukonczylam dwu letnie studium kosmetyczne/ na lini rzuchwy mialam problem z tzw.pryszczami ktore pojawialy sie i znikaly .W gabinecie oczyszczanie zaczelo sie od 1.demakijazu ,2.tonizacji,3.nalozenie maski rozpulchniajacej na twarz na 20 min.ktora zostala nakryta folia ,4.oczyszczanie manualne ,wszystko niby ok aczkolwiek zszokowala mnie dezynfekcja po oczyszczaniu a mianowicie
piling kawitacyjny ,nastepnie :piling :nie wiem co to bylo aczkolwiek bardzo bolesny nawet dostalam do domu probke ,wygladalo to na sol gruboziarnista ,kosmetyczka roztarla mi to po twarzy co wywolalo niesamowity bol pieczenie itp.ale to mialo byc ;normalne,uplynelo juz 4 tygodnie w miedzy czasie bylam juz u dermatologa moja twarz wyglada jak u nastolatki ja mam 34 lata i nigdy wczesniej nie mialam broblemu z tradzikiem,biore antybiotyki przepisane od dermatologa oraz mascie ,kupilam sobie darsonwal, papke z jadwigi ,uzywam tonik z ziaja ....robie wszystko by sama sobie pomoc ,,,prosze o odpowiedz ,nigdy nie mialam takich problemow ze skora a po w/w oczyszczaniu wygladam ja 17 latka,,,,ale to nie jest smieszne bo nie mam 17 lat a fortune wydalam na leczenie .Prosze o odpowiedz czy dezynfekcja po oczyszczaniu polega na pilingu gruboziarnistym z soli /napewno nie jest to sol aczkolwiek na tej bazie/Uwazam ze to byla pomylka w tym zabiegu ,Salon uwaza ze wszystko bylo wykonane ok ja mam zastrzezenia prosze o opinie

Odnośnik do komentarza
Gość Komercha

Skoro tak zareagowała Twoja skóra to na pewno nie było to profesjonalnie wykonane. Nie sądzę aby po zabiegu oczyszczania dezynfekcja polegała na peelingu, bo tak na zdrowy chłopski rozum. Skóra po takim zabiegu jest przecież bardzo wrażliwa rozpulchniona a peeling jest dość radykalny i łatwo podrażnia. Zresztą peeling może podrażnić normalną cerę.
Moim zdaniem powinnaś wziąć historię choroby i zanieś do rzecznika spraw konsumenckich albo do sądu.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Nie potrafie powiedziec, czy kosmetyczka popelnila bląd czy nie bo ani mnie ani nikogo innego, a obecnego na forum nie było. Nie mniej jednak po jakiejkolwiek ingerencji w obrebie skory szczegolnie twarzy nalezy zabezpieczyc ją odpowiednim kremem tzw postpeel ktory nie podrazni a jedynie delikatnie zlagodzi wszelkie podraznienia. Pozdrawiam serdecznie,
Lek. Joanna Sałkowska-Wanat
DermClinic

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...