Skocz do zawartości
Forum

Hiperprolaktynemia


Gość Wiosennna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wiosennna

Dzień dobry,
od zawsze miałam problemy z miesiączkowaniem. moje miesiączki powiedzmy delikatnie były nieregularne. Potrafiłam nie mieć okresu przez 3 miesiące po czym miałam 2 razy w ciągu miesiąca. Do tego ostatnio doszedł mlekotok. lekarz zlecił mi wtedy mi badanie poziomu prolaktyny. Wyszło mi że mam hiperprolaktynemia. Powiedział mi że to może być przeszkoda w zajściu w ciążę i to od tego ten melokot i nieregularne miesiaczkowaie. Co robić? Mam 27 lat i chciałabym mieć dziecko ale rozumiem że póki tego nie unormuje to o ciąży mogę pomażyć? Dobrze to rozumiem?

Odnośnik do komentarza

no chyba tak bo skoro masz za dużo tej prolaktyny i te nieregularne iesączki to raczej na razie będzie C strasznie ciężko zajść w ciążę. ale nie poddawaj się i próbujcie, przecież medycyna zna nie takie przypadki.

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

Odnośnik do komentarza

Witam,

Najlepiej jakby udała się Pani do endokrynologa. Należy wyjaśnić przyczynę hiperprolaktynemii w Pani organizmie. Są różne przyczyny jej występowania. Wśród patologicznych przyczyn możemy wymienić: marskość wątroby, niewydolność nerek, pierwotna niedoczynność tarczycy, stosowanie niektórych leków, oraz zmiany organiczne w przysadce. Istnieją też fizjologiczne przyczyny tego stanu.
Myślę, że należy poszerzyć diagnostykę o inne badania: zrobić test metoklopramidem oraz badania obrazowe.
Jeżeli nie unormuje Pani poziomu prolaktyny w organizmie może być problem z zajściem w ciąże.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...