Skocz do zawartości
Forum

Tania dieta dla nastolatki


Gość an...ik

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam 15 lat i ważę 77 kilo jestem wysoka i chciałabym schudnąć ale te propozycje które już czytałam są dla mnie za drogie ponieważ pochodzę z biednej rodziny. staram się jeść mało nie jem słodyczy i to nic nie pomaga ważę t\nadal tyle samo co mam zrobić??

Odnośnik do komentarza

Niestety nie napisałaś ile masz dokładnie wzrostu a to utrudnia ocenę czy masz nadwagę. Jeśli chcesz schudnąć to unikaj słodyczy i wprowadź ćwiczenia. Poświęcaj godzinę dziennie na ćwiczenia i sport. Możesz zapisać się na pozalekcyjne zajęcia sportowe albo ćwicz w domu.Pamiętaj, że musisz ćwiczyć systematycznie i nie poddawać się. Na początku możesz nie zauważać efektów ale one pojawią się zbiegiem czasu.Oto kilka przykładowych ćwiczeń, które możesz wykonywać:
1. Ćwiczenia rozciągające
2.Ćwiczenia w domu
3.ABT

Odnośnik do komentarza

Jedz dużo warzyw i owoców - one nie są drogie (przynajmniej większość z nich). Wybieraj olej rzepakowy zamiast oliwy z oliwek - jest tańszy, a tak prawdę mówiąc nawet zdrowszy (wbrew powszechnej opinii). Twarożki i jogurty też nie są drogie. A na obiadki kupuj ryby i drób - to może nie jest tak super tanie, ale przecież jakieś mięsko na diecie też się przyda :)

Odnośnik do komentarza

najlepiej to kupować świerze ryby tylko problem jest z tym zeby takie znależć;/ Najlepsze by były jeszcze takie żywe albo od razu kupowane z kutrów ale kto ma takie możliwości.... mi czasami uda się kupić od znajomego co jeździ na ryby i jak ma dobry dzień to nałapie za dużó to mi część po kosztach odsprzeda...

A dragon whisper her name,
on the east.
You win, or you die.

Odnośnik do komentarza

mam 15 , 174 cm wzrostu i waże 55 kilo , chciała bym sie pozbyc tłuszczu na nogach i mięśni oraz chciała bym przestać jeść słodycze ( co jest dla mnie bardzo trudne ) , bardzo prosze o zestaw ćwiczeń i jakąś diete odpowiednia dla mojego wieku .

Odnośnik do komentarza
Gość as...b1

Mam 15 lat, 174 cm wzrostu i 60 kg. Mam typowa figurę gruszki. Lekkie wcięcie w talii i trochę masywne uda, które są dla mnie udręką, tak samo brzuch. Nieco wystaje i niezbyt ładnie to wygląda. W środowisku szkolnym obracam się w towarzystwie chudych i zgrabnych dziewczyn, wiem, że to nie jest żaden powód, ale jednak obniża to moją samoocenę oraz pewność siebie. Chciałabym to zmienić.
Staram się trzymać pewnych zasad lecz wymiękam po pewnym czasie. Ciągle myślę o tym żeby nie podjadać, żeby trzymać się wyznaczonych zasad, ale im więcej o tym myślę tym częściej łamię te zasady. Nie wiem dlaczego tak się dzieje.
Około 2 miesiące temu zaczęłam robić A6W, ale zdołałam zrobić ledwo 2 tygodnie. Od pewnego czasu też biegam, może nie regularnie, ale staram się. Jeżdżę też na rowerze, mam nadzieje, że to coś da.
Ale głównym problemem jest moje odżywianie się. Jadam nieregularnie bo nie umiem inaczej w ciągu roku szkolnego. Nie jem śniadań, ani nic do godziny 15, a potem obżeram się i mam wyrzuty sumienia. Moim zdaniem jadam też niezdrowo. Jem to co przygotuje mama, a najczęściej są to polskie potrawy. Umiem i uwielbiam gotować, ale nie mam czasu na to. Rozmawiając z rodziną proszę ją aby mnie wspierała w tym, ale nie wychodzi jej to bo nie znają żadnych nowych, zdrowszych przepisów. Namawiam mamę na wizytę u dietetyka, lecz ona uważa, że sama dam sobie radę, ale jak widać nie wychodzi mi to.
Mam ambitne plany na wakacje. Mam zamiar chodzić na pilatess bo dużo dobrego o tym słyszałam, a poza tym kształtuje sylwetkę na czym mi bardzo zależy. Mam nadzieję, że bieganie i rower z czasem wejdą mi w nawyk i będzie widać rezultaty.
Podsumowując, chciałbym schudnąć dzięki lepszemu odżywianiu się (przepisy, porady), z ruchem nie jest u mnie chyba tak źle, ale jeśli znacie jakieś sposoby to proszę o pomoc. Chodzi porady, żebym mogła stosować to w roku szkolnym. Z góry bardzo dziękuję :)

Odnośnik do komentarza

~Kompleksowa123
Witam,ważę 90 kg przy wzrośie 164 mam 12 lat.Wszysy się ze mnie śmieją.PROSZE O POMOC

Ogranicz słodycze, niezdrowe przekąski typu chipsy, prażynki czy pizze. Nie jedz cebularzy, pączków itp rzeczy. Do tego pij wodę mineralną i jak najwięcej się ruszaj. Staraj się nie podjadać, bo to właśnie jest największy problem.

Somewhere over the rainbow
Skies are blue
And the dreams that you dare to dream
Really do come true

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...