Skocz do zawartości
Forum

Smarowanie niemowlaka parafiną


Gość pa...ek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanko czym smarowac niemowle , jestem w 38tyg. ciazy i lada dzien moge urodzic mam juz 8letniego syna jego smarowalam parafina czy to dobry wybor??? ostatnio gdzies czytalam ze jest pochodna od ropy i jest szkodliwa dla skory ale lekarze pediatrzy i polozne mi ja bardzo polecaly ,z synkiem nic sie nie dzialo wszystko bylo jak najbardziej wporzadku. Czy parafina ciekla oczyszona smarowac niemowle czy tez wybrac jakas inna oliwke czy balsam jak tak to jakie sa bezpieczne i dobre dziekuje z gory za odpowiedz ...Pozdrawiam Pati

Odnośnik do komentarza

Witam!
Jeśli skóra dziecka sprawia wrażenie szorstkiej i wysuszonej, dobrze jest zaraz po kąpieli posmarować malucha środkiem nawilżająco-natłuszczającym. Do wyboru są kremy do pielęgnacji ciała, mleczka, balsamy i oliwki. Mleczka i oliwki przydają się nie tylko do nawilżania skóry, lecz także do masażu niemowlęcia. Ale uwaga - preparaty w postaci oliwek są niekiedy gorzej tolerowane. Można też używać oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia na zimno. Wydajna i tania jest maść cholesterolowa sprzedawana na receptę.
Inny sposób na suchą skórę to kąpiel w wodzie z dodatkiem składników nawilżających i natłuszczających. Mogą to być płyny do kąpieli z oliwką lub sprzedawane w aptekach emulsje zawierające ciekłą parafinę, olej arachidowy lub olej sojowy (na przykład Balneum Hermal, Linola lub Oilatum).
Stosowanie czystej nierozcieńczonej parafiny jest niewskazane, gdyż zbyt mocno natłuszcza ona skórę, co może prowadzić do zatykania się gruczołów łojowych i potowych oraz do nadmierngo wysuszenia naskórka.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...