Skocz do zawartości
Forum

Ryzyko zapłodnienia przy zostaniu prezerwatywy z preejakulatem w pochwie


Gość ev...89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. kilka godzin temu uprawiałam seks z moim partnerem. W trakcie stosunku zsunęła się prezerwatywa, kiedy partner to zauważył przerwaliśmy stosunek, jednak okazało się, że prezerwatywa została całkowicie w pochwie, po chwili mojemu partnerowi udało się ją ze mnie wyjąć. w trakcie stosunku nie doszło do wytrysku, ale w prezerwatywie był płyn preejakulacyjny, część tego płynu zapewne wydostało się z prezerwatywy. Od 4 miesięcy zażywam tabletki antykoncepcyjne, jednak z ostatnią (przed stosunkiem) spóźniłam się kilka godzin. Dodam jeszcze, że właśnie skończyłam miesiączkę (zaczęła się 1.02 i zwykle trwa koło 5-6 dni) od kiedy zaczęłam przyjmować tabletki antykoncepcyjne miesiączkuję regularnie co 28-29 dni. Czy mimo wszystko występuje prawdopodobieństwo ciąży? Czy powinnam na wszelki wypadek zażyć antykoncepcję PO (nie jestem teraz w Polsce tylko w Rumunii, gdzie mam problem z dostaniem się do lekarza). Bardzo proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Gość Gwieździsta

Spokojnie. Jeśli nie minęło więcej niż 12 godzin pomiędzy tabletkami to skuteczność jest zachowana. Nie musisz przyjmować tabletki po.Nie martw się, wszystko jest w porządku.Jeżeli jednak to była pierwsza tabletka z opakowania to prawdopodobieństwo ciąży jest, ponieważ z tego co wiem to pierwsza tabletka jest najważniejsza. Piszę o tych dwóch sytuacjach bo nie za bardzo zrozumiałam czy to była pierwsza czy któraś z kolei tabletka

Odnośnik do komentarza

Witam,

"Od 4 miesięcy zażywam tabletki antykoncepcyjne, jednak z
> ostatnią (przed stosunkiem) spóźniłam się kilka godzin."

Tabletki antykoncepcyjne aby utrzymywały odpowiednie stężenie w organizmie powinny być brane co 24 godziny o tej samej porze. Wówczas ich potencjał antykoncepcyjny jest najwyższy. Są możliwe opóźnienia do 12 h. Także nie powinna się Pani przejmować- skuteczność antykoncepcyjna powinna zostać zachowana.

Czy mimo wszystko występuje prawdopodobieństwo ciąży?

Wskaźnik Pearla przy idealnym stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych wynosi 0,1 tzn, że na 1000 kobiet stosujących tą metodę 1 zajdzie w ciąże w ciągu roku. Także prawdopodobieństwo zajścia w ciąże jest niewielkie i jeżeli będzie Pani surowo przestrzegać zasad antykoncepcji doustnej tzn. brać tabletki o tej samej porze itd. Wówczas dodatkowa antykoncepcja w postaci prezerwatywy nie jest potrzebna.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...